به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

فرصت جبران اشتباه در زندگی زناشویی و حفظ زندگی مشترک

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

 

آیا فرصت جبران اشتباه به همسرتان را می دهید؟

آیا اصلا فرصت جبران اشتباه در زندگی زناشویی درست است؟ همه ما در زندگی این تردید را داریم که آیا فرصت دادن برای اصلاح و جبران اشتباهات به دیگران درست است؟ اگر نتواند تلافی کند چی؟ چقدر در یک رابطه برای اصلاح و بهبود مشکلات تلاش می کنید؟ چرا نباید فرصت جبران اشتباهات را از دیگران بگیریم؟ شما در این مواقع چه تصمیمی می گیرید؟ انتقام می گیرید یا اجازه می دهید طرف مقابل اشتباهاتش را اصلاح کند؟

در این ویدئو با من همراه باشید تا به شما بگویم که در مشکلات زندگی فرصت دادن برای اصلاح اصلا کار درستی است یا خیر.

 

فرصت جبران اشتباه

 

 

از یک مشکل کوچک کوه نسازید!

گاهی در رابطه عاطفی از یک اتفاق کوچک یک کوه عظیم می سازیم یعنی از کاه کوه میسازیم. یا اصلا چطوره بگویم اتفاق های کوچک رو آنقدر بزرگ می کنیم که فاجعه سازی می کنیم و باعث خراب شدن رابطه ما می شود.
همه ما در زندگی تجربه اتفاقات دردناک را داشته ایم، فقط براساس نوع ارتباط یا فردی که در مقابل ما قرار دارد، واکنش ما نسبت به این اتفاقات متفاوت می شود.
این اتفاق در زندگی یک فرد می تواند خیانت باشد، در زندگی یک نفر لغزش باشد ، در یک زندگی رفیق بازی ، در یک زندگی توجه بیش از حد به خانواده اش ،اعتیاد ،ولخرجی یا هزاران مورد دیگر ...

 

فرصت جبران اشتباه

 

ندادن فرصت جبران اشتباه مساوی است با فاجعه بزرگ!

یک سری از مسائل و مشکلاتی که در زندگی زناشویی بوجود می آید قابل حل شدن هستند و ما هم برای اصلاح آن ها تلاش می کنیم . ولی یک سری از این موارد رو کلا نمی شود برطرف کرد که در این صورت یا باید به پذیرش برسیم و با آن مشکل در زندگی کنار بیایم یا از آن رابطه خارج شویم.
زمانی که این اتفاقات را در زندگی نتوانیم مدیریت کنیم و آن ها را تبدیل به اتفاقات غیرقابل تحمل کنیم و اجازه جبران اشتباه را به اطرافیان و همسرمان ندهیم، آنوقت هست که یک فاجعه عظیم رو به زندگی مان دعوت کرده ایم.

انقدر بی اعتماد شدم که از فرصت دادن می ترسم!

در همه ی روابط ممکن است که از طرف مقابل مان خطا و اشتباهی سر بزند و فرد مقابل هم اشتباهش را پذیرفته باشد و در صدد جبران اشتباه باشد، ولی ما به دلیل فشارهایی که تحمل کردیم و حس بی اعتمادی به فرد مقابلمان این اجازه و فرصت رو نمی دهیم. کما اینکه خودمان هم دوست داریم این فرصت را به همسرمان بدهیم ولی دست خودمان نیست و از فرصت دوباره دادن می ترسیم.

به انسان ها فقط یکبار فرصت جبران را بدهید، ولی در صورت تکرار یادتان باشد که آدم عاقل از یک سوراخ چند بار گزیده نمی شود.

آیا همسری را که خیانت کرده میشه بخشید؟

یادمان باشد که انسان ممکن الخطا است و ممکن است این اتفاق برای هر کدام از ما در زندگی بیفتد و خودمان را جای فرد مقابل بگذاریم، که اگر ما جای آن شخص بودیم در این شرایط چه توقعی داشتیم؟
یاد بگیریم با صحبت کردن، با علم و آگهی و تلاش برای جبران اشتباه، از خطاهای انسان ها رد بشویم و به آن ها فرصت اصلاح را بدهیم و آن مسائل را در زندگی حل کنیم. چون ما اصلا نمی خواهیم با مشکلات همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم و با حل نشدن آنها، اجازه بدهیم احساس امنیت ما در زندگی از بین برود.

آیا یادآوری اشتباه همسرم او را شرمنده می کند؟

وقتی مدام با کلمات و یادآوری گذشته آن اتفاقات رو مرور می کنیم:
مثلا تو همونی هستی که چند سال قبل منو گذاشتی و رفتی! تو همونی هستی که دل من را شکستی! و...
انقدر آن اشتباهات را یادآوری می کنیم که طرف مقابل ما متقاعد می شود که حتما این کار حق ما بوده و احساس ندامت را از فرد می گیریم و به فکر اصلاح و جبران اشتباه نباشد، اینجاست که فاجعه سازی می کنیم و رابطه را از اینی که هست خراب تر می کنیم.

 

فرصت جبران اشتباه

 

شناسایی خطا در رابطه با همسر و تلاش برای ماندگاری رابطه!

در مسائل زناشویی خطاهای انجام شده را باید بشناسیم و پیرامون آن با همسرمان صحبت کنیم. سعی کنیم با کمک هم برای حل و بهبود آن مشکل تلاش کنیم و بجای یادآوری مداوم، آن مسئله را پوشش بدهیم.
همیشه یادتان باشد در موضوعات مختلف خودمان را در جایگاه طرف مقابل مان بگذاریم و اگر ما می خواستیم جبران کنیم، توقع چه رفتاری را از طرف مقابلمان داشتیم و ما هم به همان شکل همراه آدم ها باشیم.

در مورد تمام مسائل در زندگی به دنبال بهترین راه حل باشیم و شرایط را درک کنیم، همراه آدم ها باشیم. مشکلات کوچک را برطرف کنیم و با اولین مشکل در زندگی جا نزنیم و با آگاهی و با کمک همسرمان برای جبران اشتباه و بهبود مشکلات بزرگ تمام تلاش مان را کنیم. چون این است که رابطه ما را ماندگار می کند نه فاجعه سازی.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1398/10/4 13:54  مدت زمان عضویت:2175 روز
0
عالی بود
برنامه های مرتبط