به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

خوشبختی در زندگی و نکات طلایی برای رسیدن به آن

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

خوشبختی در زندگی و راز رسیدن به آن

خوشبختی در زندگی و احساس شادی و سعادت در زندگی آرزوی هر انسانی است. معیار عاقبت بخیری و سعادت برای هر فرد تعریف بخصوصی دارد. تا حالا دقت کردید که چرا بعضی افراد با وجود داشتن خانواده های شاد و سالم احساس شادی و خرسندی ندارند. با اینکه همه جور امکاناتی از کودکی در زندگی داشته اند یا به قول معروف لای پر قو بزرگ شده اند پس چرا در زندگی مشترک به مشکل بر می خورند؟

یکی از عمده ترین دلایل آن این است که این افراد همیشه از کودکی همه چیز را بدون زحمت و دردسر در زندگی داشته اند. و الان در جنگیدن و روبه رو شدن با مسائل و مشکلات زندگی و ایجاد مرزهایی که می تواند به احساس شادی و آرامش روابط شان کمک کند، ضعف دارند. به نظر شما آیا این افراد می توانند احساس خوشبختی در زندگی داشته باشند؟ چه چیزی باعث سلب مسئولیت افراد در آینده می شود؟ به نظر شما راز داشتن یک خانواده سالم و شاد در چیست؟

 

خوشبختی در زندگی 

 

آیا خانواده، خوشبختی در زندگی شما را تضمین می کند؟

یکی از مهمترین دلایل در عدم احساس رضایت و خوشبختی این است که بعضی افراد از بچگی تا زمانی که ازدواج کرده اند هرگز با برخی از چالش ها رو به رو نبوده اند. همیشه یک نفر را به عنوان حامی و کمک کنار خودشان داشته اند. و الان هم بعد از ازدواج فکر می کنند که باید شرایط مثل قبل و خانه پدری باشد.

همیشه منتظر انجام این کارها از سمت همسر هستند و نمی توانند به تنهایی از پس مسئولیت های زندگی شان برآیند و همیشه نیاز به یک اهرم کمک کننده در کارها را دارند. پس زندگی در یک خانواده شاد قطعا سلامت روان، بهزیستی و شادکامی را به همراه خواهد داشت. اما این اصلا دلیل این نمی شود که ما ظرفیت تجربه های جدید در زندگی مشترک مان را هم داشته باشیم. زمانی ما توانایی رویارویی با اتفاقات جدید را خواهیم داشت که خانواده حس مسئولیت پذیری را هم به ما آموزش داده باشند.

 

خوشبختی در زندگی 

 

آیا با داشتن گذشته تلخ می توانم خوشبخت باشم؟

زندگی در خانواده ناشاد هم صرفا به این معنی نیست که فرزندانی که در این خانواده ها تربیت می شوند مشکل دار هستند و نمی توانند احساس خوشبختی در زندگی را تجربه کنند. افرادی هستند که در محدودیت ها بزرگ شده اند و عشقی را که از پدر و مادر می گرفتند، عشق با شرط و شروط بوده. ولی در بزرگسالی سعی می کنند که خطاهایی که از کودکی از جانب پدر و مادرشان دیده اند را تکرار نکنند و برای ساختن زندگی بهتر اقدامات جدیدی را انجام دهند.

به عنوان مثال خیلی از فرزندان طلاق سعی می کنند امنیت خانواده و همسرشان را بیشتر تامین کنند. آن ها سعی می کنند که خلا هایی را که از بچگی در نبود پدر و مادر تجربه کرده اند برای خانواده شان به حداقل برسانند. یا فردی که پدر و یا مادرش را در کودکی از دست داده، باعث شده مسولیت پذیری بیشتری را در زندگی احساس کند و همیشه برای خانواده به عنوان کمک کننده باشد.

 

خوشبختی در زندگی 

 

مشاوره قبل از ازدواج را جدی بگیرید

گاهی ممکن است که خلاهای عاطفی و آسیب های کودکی طرحواره هایی را در فرد به وجود آورد که در آینده در روابط و زندگی و ازدواجشان اثر گذار باشد. اگر نظر من را می خواهید همیشه قبل از ازدواج از مشاور و متخصصانی که در زمینه ازدواج تخصص دارند کمک بگیرید. بروید و شرایط خانوادگی و زندگی خودتان و همسرتان را بازگو کنید.

این کار باعث می شود که این فرد متخصص ما را به مسائلی آگاه کند که ما اصلا فکرش را هم نمی کردیم یا اصلا آن موضوع را جدی نمی گرفتیم. در صورتی که همین مسائل در آینده می تواند زندگی ما را به چالش بکشد و نتوانیم احساس شادی و رضایت در زندگی داشته باشیم.

 با کمک گذشته زندگی تان را شیرین کنید

یادتان باشد ما چه در خانواده شاد و یا خانواده ناشاد بزرگ شده باشیم، آسیب ها و نا امیدی ها در همه ی زندگی ها وجود دارد. ولی ما به عنوان یک فرد آگاه و بالغ باید سعی کنیم از اشتباهات گذشته درس بگیریم. اجازه ندهیم که این آسیب ها، قدرت و توانایی ما را در عشق ورزیدن و داشتن یک زندگی ایمن و سالم محدود کند و نتوانیم احساس خوشبختی در زندگی را تجربه کنیم.
در زندگی یاد بگیرید که به کمک آسیب های تلخ و آسیب های شیرین گذشته اتفاقات پیش رو در زندگی تان را آنالیز کنید. برای بهتر شدن شرایط و داشتن احساس سعادت و شادی تمام توان تان را به کار بگیرید. و یک زندگی خوب را به همراه آرامش و لذت به خودتان و زندگی تان و همسرتان هدیه دهید.

 

 خوشبختی در زندگی

 

آیا برای داشتن احساس خوشبختی در زندگی باید همسرم تغییر کند؟

ما در زندگی همیشه فکر می کنیم که اگر همسرمان یا دیگران تغییر کنند دیگر همه ی مشکلات حل می شود و ما هم احساس رضایت و خوشبختی و شادی در زندگی خواهیم داشت. در صورتی که کاملا اشتباه تصور می کنیم. ما باید تغییر را از خودمان شروع کنیم و اولین کار این است که روی خودمان کار کنیم. اگر قرار است زندگی تان را به بهترین شکل ممکن بسازید، روی گسترش توانایی ها و مهارت های ارتباطی تان خیلی کار کنید.

خودتان را برای رسیدن به ایده آل هایتان آماده کنید، چرا که ایده آل های هر فرد در زندگی با فرد دیگر متفاوت است. پس تغییر را از خودتان شروع کنید. یاد بگیرید به روش عاقلانه، آرام و درست یک زندگی خوب و سرشار از خوشبختی را برای خود بسازید. و تمام کم و کاستی های گذشته را در زندگی تا جای امکان بهبود ببخشید. با یک انتخاب و ازدواج درست، یک زندگی سالم و خانواده شاد برای خودتان بسازید و در زندگی در کنار همسرتان عشق و آرامش و خوشبختی را تجربه کنید.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1398/12/9 11:36  مدت زمان عضویت:1234 روز
0
من واقعا با این مساله روبرو بودم. خیلی زیبا بیان کردید. دم ت گرم. محشری پريسا جونم.
1398/11/23 11:07  مدت زمان عضویت:1613 روز
0
خیلی ممنون.کاش بیشتر صحبت میکردید و نکات بیشتری رو میگفتید. واقعا به این موضوع نیاز هس بیشتر صحبت کرد.اگه میشه در لایو در مورد خوشبختی و راز اون حرف بزنید بازم.خیلی سپاسگزارم پریساجون
1398/11/23 09:58  مدت زمان عضویت:1601 روز
0
عالی بود
1398/11/23 09:58  مدت زمان عضویت:1601 روز
0
عالی بود
1398/11/23 09:50  مدت زمان عضویت:1210 روز
0
عالی بود ممنون امیدوارم همگی دنیایی سراسر صلح وآرامش رو در زندگی فردی واجتماعی تجربه کنیم ❤❤❤
1398/11/15 10:36  مدت زمان عضویت:1429 روز
0
عاااالی عزیزم...
برنامه های مرتبط