به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

انتظار داشتن از دیگران و پیامد های آن در زندگی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

انتظار داشتن از دیگران حال خوب شما را خراب می کند!

انتظار داشتن از دیگران به چه معناست؟ آیا شما هم انسان متوقعی هستید؟ یعنی از آن دسته انسان هایی هستید که از عالم و آدم انتظار و توقع دارید و همیشه چشم امید به دیگران دارید؟ زندگی خیلی کوتاه تر از آن است که ما بخواهیم با انتظار داشتن و توقع بی جا از دیگران، این لحظات ناب و زیبای زندگی را از دست بدهیم. و به دلیل این که دیگران نمی توانند لطف و انتظارات ما را جبران کنند حالمان را خراب کنیم. چرا اصلا ما باید احساسات خودمان را با شرط و شروط به دیگران بروز بدهیم؟ آیا اصلا درست است که ما بخاطر دیگران احساس خوب زندگی شیرین را از خودمان دریغ کنیم؟
اگر شما هم جزء افرادی هستید که با چشم داشت برای دیگران قدمی بردارید، حتما این ویدئو را تا انتها ببینید.

 

انتظار داشتن 

 

متوقع نباش و از زندگیت لذت ببر!

به این جمله زیبا شکسپیر توجه کنید: من همیشه در زندگی خوشحال هستم و لذت می برم. چون من هیچ وقت از هیچ کسی هیچ انتظاری ندارم.

ما انسان ها در مقابل احساسات مان و کارهایی که برای دیگران در زندگی انجام می دهیم از آنها توقع جبران داریم، به نوعی یعنی منتظر تلافی کردن هستیم. وقتی هم که این احساسات برآورده نمی شود نسبت به آن ها نا امید می شویم و نا خوداگاه از آن ها دور می شویم.
دست از انتظار داشتن و امید داشتن به آدم ها بردارید و سعی کنید برای خودتان زندگی کنید، خودتان حال خوب خودتان باشید، چرا که باعث می شود به بهترین شکل از زندگی خودتان لذت ببرید.

 

 انتظار داشتن

 

منتظر جبران لطف و محبتی که کردی نباش!

قبل از اینکه بخواهیم به کسی عشق بدهیم و آن عشق را دریافت کنیم، اول باید آن عشق را با همه وجود احساس کنیم و از آن لذت ببریم. در این صورت عشق را با تمام وجود و به بهترین شکل ممکن و بدون چشم داشت و انتظار داشتن می تواینم به دیگران انتقال دهیم.

اگر به دیگران عشق می ورزید، اگر به دیگران محبت می کنید اول به احساس درونی و رضایت خودتان توجه کنید، برای آرامش خودتان و احساس رضایت برای انسان ها قدم بردارید و از آن ها توقع جبران و تلافی نداشته باشیم. خیلی طبیعی است که ما در قبال کارهایی که برای دیگران انجام می دهیم و لطف و محبتی که به آن ها داریم، منتظر بازخورد و جبران باشیم. ولی یادتان باشد که انسان ها با هم متفاوت هستند و هیچ انسانی شبیه به ما وجود ندارد.
وقتی با این تفکر به دیگران عشق بورزیم، قطعا می توانیم بهترین خودمان باشیم و چشم امید و انتظارمان را از دیگران به حداقل برسانیم. چرا که توقع و انتظار از دیگران، لذت شیرین زندگی و حس رضایت را از ما می گیرد و می تواند به زندگی و روابط ما انسان ها آسیب برساند.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1398/12/13 12:34  مدت زمان عضویت:1637 روز
0
عالی
برنامه های مرتبط