به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

نحوه برخورد درست در شرایط را یاد بگیرید و دوست داشتنی تر باشید

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

نحوه برخورد شما می تواند پیامدی سازنده یا مخرب داشته باشد

نحوه برخورد شما در مواجهه با مسائل در هر دوره ای از زندگی که قرار دارید چه مجرد، متاهل، یا در پروسه آشنایی و ازدواج، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. طرز رویارویی و نوع واکنش شما هنگام وقوع مشکل می تواند مسئله ای را حل یا حادتر کند. برای اینکه از وقوع کشمکش جلوگیری کنید باید "قانون به موقع بودن" را به خوبی یاد بگیرید و بتوانید آن را در رفتار تان اجرا کنید. قانون به موقع بودن یعنی در برخورد با افراد و مشکلات بتوانیم رفتار های به موقع و درست را انجام دهیم.

شما جز کدام دسته از افراد هستید؟ افرادی که این قانون را قبول دارند و آن را اجرا می کنند؟ یا افرادی که پذیرش و اجرا این قانون با شیوه رفتاری آن ها مغایرت دارد؟

با من همراه باشید تا در این ویدئو تاثیر اجرا این قانون را به شما بگویم.

 

 نحوه برخورد

 

پیامد های بی موقع رفتار کردن در شرایط

متاسفانه در اغلب موارد ما نحوه برخورد صحیح در مواجهه با افراد و مسائل را یاد نگرفته ایم. یعنی بدون توجه به مکان، شرایط و افرادی که در مقابل ما قرار دارند، شروع می کنیم به صحبت و توضیح دادن. در واقع اصلا صبر کردن و فکر کردن به نوع واکنشی که باید انجام دهیم را یاد نگرفته ایم. در لحظه و بدون در نظر گرفتن موقعیت، برخورد و واکنشی را نشان می دهیم که بدتر باعث کشمکش و نبرد می شود.

فکر نمی کنیم که این بی موقع حرف زدن و رفتار من می تواند چه پیامد هایی منفی و آسیب زننده ای در روابط ما داشته باشد. در اغلب موارد هم به دلیل برخورد های هیجانی و اشتباهی که ناخواسته انجام می دهیم فقط شرایط را بدتر و پیچیده تر می کنیم. زیرا بدون فکر کردن و آگاهی، رفتار و واکنش اشتباه انجام می دهیم.

 

نحوه برخورد

 

فیلتر محدودیت به موقع به چه معناست؟

وقتی می خواهیم در مورد موضوعی حرف بزنیم اول باید آن را مزه مزه کنیم و شرایط و زمان آن حرف را بسنجیم. به عنوان مثال وقتی فردی عصبانی و ناراحت است الان زمان شوخی کردن نیست. زیرا شما با این کار نمی توانید او را شاد کنید. بلکه باید در این شرایط او را درک کنید و با او همدلی داشته باشید. نه اینکه بدتر سوهان روح و روان فرد شوید و عصبانیت او را شدت ببخشید. زمانی که فردی عصبانی و ناراحت است شما نمی توانید توقع داشته باشید که تمام و کمال در اختیار شما باشد و تمام وظایفش نسبت به شما را انجام دهد تا شما را خوشحال کند چون وظیفه اش است.

بلکه سعی کنید با نحوه برخورد مناسب و درک شرایط در کنار آن فرد باشید. در واقع باید به فکر پیدا کردن راه چاره ای باشید تا به او کمک کنید که از آن شرایط خارج شود.

 

 نحوه برخورد

 

هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد!

یادتان باشد که هر نوع رفتار و هر نوع صحبتی مناسب هر شرایط  و موقعیتی نیست. قبل از هر نوع واکنش احساسی یا هیجانی در زمان رویارویی و برخورد با مسائل، نیاز به کمی تامل و فکر کردن برای انتخاب صحیح رفتار و مواجهه با آن مسئله است. فیلتر به موقع حرف زدن و رفتار کردن را چاشنی زندگی تان کنید تا ببینید چقدر در دید دیگران باهوش تر، جذاب تر و دوست داشتنی تر هستید.

با این قانون هم خودتان احساس آرامش بیشتری دارید و هم دیگران در کنار شما احساس بهتری خواهند داشت. در واقع نحوه برخورد ما مجموعه ای از رفتار ها است که باعث انتقال حس احترام، ارزشمندی و آرامش هم برای افراد و هم برای خود ما است.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1399/2/19 06:21  مدت زمان عضویت:1565 روز
0
استفاده کردم ممنون.
1398/12/6 08:28  مدت زمان عضویت:1655 روز
0
سلام. عالیست. ولی کافی نیست کاشکی کمی بیشتر توضیح بدید.ممنونم
1398/12/5 18:53  مدت زمان عضویت:1715 روز
0
احسن
برنامه های مرتبط