به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

متقاعد کردن دیگران وقتی که روی خواسته شان اصرار دارند

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

متقاعد کردن دیگران وظیفه شما نیست!

چرا ما به دنبال متقاعد کردن دیگران هستیم که چه رفتاری درست و چه رفتاری اشتباه است؟ آیا ما می توانیم افراد را قانع و مطمئن کنیم که اقدامات آن ها اشتباه است؟ چرا افراد روی اقدامات و عقاید شان پافشاری می کنند؟ اصلا آیا گوشزد کردن ما تاثیری در تصمیم گیری افراد دارد؟ آیا ما مسئول تصمیمات افراد هستیم و باید خوب و بد را به آن ها نشان دهیم؟
با من همراه باشید تا در این ویدئو به بررسی این موارد بپردازیم.

 

متقاعد کردن دیگران 

 

چرا ما به دنبال قانع کردن دیگران هستیم؟

همه ما افرادی را در کنارمان داریم مثل پدر، مادر، همسر، خواهر، برادر و ... که برای ما ارزشمند هستند و آن ها را دوست داریم، به همین دلیل آینده و سرنوشت شان برای ما مهم است. وقتی هم که می بینیم یک اقدام، حرف یا رفتار اشتباهی را انجام می دهند و پافشاری هم روی کار اشتباه شان دارند تمام تلاش مان را می کنیم که آن ها را راهنمایی کنیم و مسیر درست را به آن ها نشان دهیم.
وقتی که پیامد ها رفتاری این افراد را می بینیم می خواهیم از آن ها مراقبت کنیم و قانع شوند که این تصمیم و رفتار اشتباه است، و برای بهبود آن باید اقدامات دیگری انجام دهند.

 

متقاعد کردن دیگران

 

هر چقدر بیشتر اصرار به تغییر افراد کنید پافشاری آن ها بیشتر می شود!

تازه جالب اینجاست که هر چقدر ما بیشتر به دنبال متقاعد کردن دیگران هستیم و موضوعات را گوشزد می کنیم، طرف مقابل هم نسبت به اقدام اشتباه اش بیشتر پافشاری می کند و به رفتار اشتباهش ادامه می دهد. تفکر این افراد این است که من درست فکر می کنم و خیلی هم از شرایطم راضی هستم و کسی که مشکل دارد شما هستید.
هر چقدر هم که ما از صمیم قلب بخواهیم به کسی کمک کنیم باید این واقعیت را بپذیریم که درک و منطق همه ما انسان ها مثل هم نیستد تازه بعضی از افراد اصلا منطق ندارند. در واقع بحث کردن و قانع کردن این افراد کاملا بی نتیجه خواهد بود.

 

متقاعد کردن دیگران

 

شما نمی توانید افراد را مجبور کنید که مثل شما فکر کنند!

ما آنچه که عقل حکم می کند را می گوییم اگر اثر بخش بود که چه بهتر، ولی اگر فرد تمایلی به انجام آن نداشت و روی خواسته اش مطمئن بود و پافشاری کرد، ما نمی توانیم افراد را مجبور به کاری کنیم که از نظر ما درست و منطقی است. گاهی اجازه دهید افراد با پیامد رفتارهای شان خودشان رو به رو شوند و مسئولیت آن ها را بپذیرند. بیش از اندازه به دنبال متقاعد کردن دیگران نباشید. چرا که مسئولیت پذیری باعث می شود افراد رشد کنند و از نظر شخصیتی قوی تر شوند.
باید در زندگی یاد بگیریم بجای تلاش برای تغییر روی این افراد برای خودمان بیشتر وقت بگذاریم. با خودمان مهربان تر باشیم و آن وقت را برای بهبود فردی خودمان بگذاریم و در راستا اهداف خودمان پیش برویم.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط