به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

راضی نگه داشتن دیگران باعث سلب مسئولیت از افراد می شود

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

راضی نگه داشتن دیگران نوعی اختلال روانی است!

راضی نگه داشتن دیگران به این معنی است که فرد حاضر است هر کاری را به هر قیمتی برای راضی و خوشنود کردن دیگران انجام دهد ولی به آن ها نه نگوید. بیشتر هم افرادی که زیادی مهربان و دلسوز هستند درگیر این اختلال هستند. برای این افراد خشنود و خرسند نگه داشتن دیگران و شادی آن ها اولویت اول زندگی شان است و برای خودشان اولویتی قائل نیستند. آن ها ناخواسته درگیر نوعی اختلال روانی هستند که برای خوشحال کردن و جلب رضایت دیگران خودشان را فدا و فراموش می کنند و برای حمایت و پشتیبانی از دیگران حاضر به انجام هر کاری هستند.

با من همراه باشید تا در این ویدئو به بررسی اثرات مخرب این بیماری بپردازیم.

 

راضی نگه داشتن دیگران 

 

آیا فداکاری بیش از حد در زندگی مشترک کار درستی است؟

بعد از وارد شدن به زندگی مشترک عموما تمام تلاش مان را می کنیم که همسرمان از ما نهایت رضایت و خوشنودی را از ما داشته باشد. متقابلا از طرف مقابل هم همین انتظار را داریم که او هم همین تلاش را برای رضایت خاطر ما داشته باشد. چیزی که در این شرایط حال ما را بد می کند و به ما حس فدا شدن در رابطه را القا می کند این است که احساس می کنیم هر چه ما بیشتر تلاش می کنیم، برعکس کم کاری طرف مقابل بیشتر می شود. و فرد این کارها را اصلا نمی بیند و بایت این چیزها تشکر هم نمی کند. همین مسائل باعث می شود بین ما یک شکاف عاطفی عمیق بیفتد و از هم فاصله بگیریم.

چه کار کنم که طرف مقابل متوجه فداکاری من بشه و قدرم را بداند؟

شما قرار نیست کاری کنید که طرف مقابل آن را درک کند بلکه کاری که قرار است انجام دهید این است که یاد بگیرید فدا کردن برای اینکه دیده شوید کار اشتباهی است. برای اینکه بتوانید فرد مقابل تان را در کنار خودتان نگه دارید باید همانطور که او را دوست دارید و برای او ارزش قائل هستید، خودتان را هم دوست داشته باشید و ارزش و جایگاه خودتان را حفظ کنید. عزت نفس و حسی که شما به خودتان دارید دقیقا همان حسی است که در دیگران نسبت به شما ایجاد می شود.

 

 راضی نگه داشتن دیگران

 

راضی نگه داشتن دیگران به چه قیمتی!

وقتی شما تمام زندگی تان را برای کارهای فرد دیگری تعطیل می کنید باعث این احساس می شود که شما وجود ندارید. و تمام اولویت و اهمیت زندگی آن فرد فقط و فقط خودش می شود و تمام عالم باید در خدمت او باشند. در صورتی که اگر متوجه شود شما در کنار اینکه کمک می کنید که حال او خوب باشد، به حال خوب خودتان هم اهمیت می دهید، فرد متوجه ارزشمندی شما می شود. بنابراین او هم متوجه می شود که باید تمام تلاشش نسبت به شما در جهت داشتن یک زندگی خوب برای تان را داشته باشد.

 

راضی نگه داشتن دیگران 

 

خشنود نگاه داشتن دیگران لطف به آن ها نیست بلکه ظلم است

شما زمانی توانایی مدیریت یک زندگی خوب را دارید که خودتان را خوب زندگی کنید. یعنی هویت تان را حفظ کنید و حس خوب و آرامش در زندگی داشته باشید. شما با این فداکاری ها هم به خودتان و هم به طرف مقابل ظلم می کنید و دیگر اسم آن لطف و فداکاری نیست. بلکه یک خطا رفتاری است که باعث سلب مسئولیت از افراد می شود. شما به دلیل وابستگی شدید و راضی نگه داشتن دیگران خودتان را نادیده می گیرید.
فراموش نکنید برای فداکاری های شما هیچکس ممنون شما نیست و هیچ وقت هیچکس به طور کامل از ما راضی نخواهد بود. پس یاد بگیرید که زندگی کنید، تا دیگران هم یاد بگیرند در مسیر زندگی کردن همراه تان شوند و ارزش بیشتری در رابطه برای شما قائل باشند.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1401/4/26 23:21  مدت زمان عضویت:640 روز
0
خانم دکتر بحث جالبی بود این درمورد زن وشوهره اگر ممکنه درمورد این موضوع درمقابل فرزندانمون هم توضیحاتی بدین چون بنططرم بااین سرویس دادنا وفداکاری اونارو تنبل کرده حتی باعث شده حتی کارای شخصیشونم انجام ندن حتی مارو نمیبینن نه تشکری نه دستت درد نکنه ای حس میکنن وظیفس و وبخیالشون همه باید براشون فداکاری کنن
1399/2/19 06:29  مدت زمان عضویت:1532 روز
1
واقعا هم همینه خیلی جاها ما اسم فداکاری گذاشتیم روی خطاهای رفتاریمون✔
1399/2/8 07:47  مدت زمان عضویت:1774 روز
1
واقعا با نداشتن اگاهی لازم و سرویس دادن بیش از حد هم خودمون رو خسته میکنیم هم اعتماد به نفس بچه هامون رو میاریم پایین
1398/12/17 23:00  مدت زمان عضویت:1713 روز
0
مرسی عزیزم...کاملا درسته وخودم این اواخر به این نتیجه رسیدم ...درصورتی که 20سالمه وخوشحالم ازاینکه ازالان همچین چیزیویادگرفتم
1398/12/16 11:31  مدت زمان عضویت:1558 روز
0
بی نهایت عالی بود. قابل توجه پدرومادرهایی که بیش از حد سرویس به بچه هاشون میدن. با تلاش بیش از حدمون هم خودمون را خسته میکنیم هم حس بیعرضگی به طرف مقابل میدهیم
1398/12/10 16:10  مدت زمان عضویت:1716 روز
1
سلام. دقیقا شرح حال من. دیگه اصلا وجود ندارم. خیلی سعی کردم کمی از این اوضاع بیرون بیام اما هیچ نتیجه ای نداد. یک از خودگذشتگی بیهوده
برنامه های مرتبط