به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

توافقات قبل از ازدواج سرنوشت شما بعد ازدواج را می تواند تغییر دهد

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

توافقات قبل از ازدواج به چه معناست؟

توافقات قبل از ازدواج را خیلی جدی بگیرید و حتما در رابطه با این قرارداد ها و پیمان ها با طرف مقابل تان صحبت کنید و به توافق برسید. هدف های کوتاه مدت قبل از عروسی از موارد مهمی است که به آن توجه زیادی نمی شود. در صورتی که نظر و ادراک شما نسبت به آن موضوع می تواند باعث ثبات و سازش یا عدم رضایت شما در زندگی زناشویی و روابط عاطفی بعد از ازدواج تان شود.

به نظر شما چرا عهد و قرار ها قبل از عروسی اهمیت زیادی دارند؟ آیا صحبت کردن درباره اولویت ها کمکی به استحکام روابط عاطفی بعد از زندگی مشترک می کند؟ به نظر شما تعهدات قبل از عروسی شامل چه مواردی می شود؟

با من همراه باشید تا در این ویدئو به بررسی اهمیت توافق قبل از ازدواج بپردازیم.

 

توافقات قبل از ازدواج 

 

بررسی اهداف کوتاه مدت قبل از شروع زندگی مشترک!

یکی از نکاتی که باعث چالش بین زن و شوهرها می شود این است که فقط به اهداف بلند مدت توجه می شود و تلاش بر این است که با این اهداف همسو و همخوان باشیم. هدف های بلند مدت که قاعدتا طولانی هستند. ولی مشکل اساسی دقیقا بر سر توافقات کوچک و پر اهمیتی است که مربوط به هدف ها کوتاه مدت است.

ولی متاسفانه اصلا توجهی به آن ها قبل از ازدواج نمی شود و در مورد آن ها اصلا صحبتی نمی شود. به عنوان مثال با فردی ازدواج می کنیم که یکی از اولویت های اولش این است که خیلی زود بچه دار شود. ولی مرد یا زن در این شرایط نظر مخالفی دارد. عقیده اش این است که الان برای بچه دار شدن خیلی زود است. برای اینکه ما هنوز لذتی از لحظات دو نفرمان نبردیم.
همین عدم توافقات قبل از ازدواج می تواند سرآغاز دعوت استرس و اضطراب به زندگی دو نفره افراد شود. و زن و شوهر بجای لذت بردن از کنار هم بودن و سازش در زندگی، لحظات تلخ و سخت را تجربه می کنند.

 

توافقات قبل از ازدواج 

 

اهداف کوتاه مدت به چه معناست؟

اهداف کوتاه مدت شما زیر مجموعه اهداف بلند مدت شماست و مانند پله هایی هستند که برای رسیدن به اهداف بلند مدت در زندگی تان باید آن ها را طی کنید و بسیار حائز اهمیت هستند. این اهداف کوتاه مدت، هدف های توانمند کننده ای هستند که می توانند در زمینه تحصیلی، شغلی، کسب و کار شما را در رسیدن به اهداف دراز مدت تان کمک کنند. در واقع اهداف کوتاه مدت اهدافی هستند که می خواهیم در آینده ای نزدیک و در زمانی کوتاه محقق شوند. یعنی می خواهیم سریع به نتیجه برسیم.

نمونه هایی از اهداف کوتاه مدت که قبل از ازدواج باید در مورد آن با هم به توافق برسید

برای ازدواج باید هدف داشته باشید و و توافقات قبل از ازدواج را جدی بگیرید. یعنی اهداف تان را طبق بندی و اولویت بندی کنید و با طرف مقابل تان در رابطه با آن موضوعات به توافق و مصالحه برسید. به عنوان مثال در مورد مسئله بچه دار شدن می توانید دلایل تان را عنوان کنید. مثلا بگویید قبل از بچه دار شدن اولویت شما بیشتر در کنار هم بودن است. یا ارتقا و پیشرفت در کار و تحصیلات برنامه های قبل از والد شدن شما است.

یا به عنوان مثال اگر مرد شما تصمیم دارد که بعد از ازدواج به شهر محل سکونت خانواده اش برای زندگی برود حتما این مسئله را با او حل کنید. هرگز به فکر منصرف کردن او از تصمیم اش بعد از وارد شدن به زندگی مشترک نشوید. چرا که اگر نتوانید این شرایط را تغییر دهید بدون شک می تواند باعث مشکلات و دلخوری زیادی دز زندگی مشترک شما شود.

 

 توافقات قبل از ازدواج

 

توافقات قبل از ازدواج، رابطه زناشویی شما را مستحکم تر می کند

مهمترین نکته این است که بدانید قول و قرار های قبل از عروسی شامل مسائل کوچکی است که در آینده می تواند زندگی زناشویی شما را دچار چالش کند. پس فراموش نکنید که قبل از وارد شدن به زندگی مشترک نسبت به اولویت های همسرتان خیلی دقت و توجه کنید. در کنار اهداف بلند مدت به هدف ها کوتاه مدت و میان مدت توجه کنید. به یک درک و تصمیم مشترک نسبت به آن موضوعات برسید. چرا که در این صورت می توانید بعد از ازدواج در زندگی مشترک یک رابطه عاطفی خوب را در کنار هم تجربه کنید و بتوانید در کنار هم احساس آرامش و رضایت داشته باشید.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1399/2/21 10:41  مدت زمان عضویت:2171 روز
0
سلام . من یه مرد هستم مردهایی هم هستند که هر روز آموزش می بینند تا یه رابطه ی عالی بسازند . ?
پاسخ ها
زهرا علیزاده
1402/4/7 17:03  مدت زمان عضویت:1579 روز
0
چقد خوب که اقایونم دنبال اموزش هستند
1398/12/18 00:25  مدت زمان عضویت:1668 روز
0
چه خوبه ک هستی خانم نصری...از اموز هاشتون نهایت استفاده رودارم میبرم ..اصن تواز مسائل هوشیار شدم .بااینکه مجردم ولی مثل بقیه اهدافم .اموزش هاتون رودنبال میکنم ک تواین زمینه هم موفقیت پیداگنم..خیلی خیلی .ممنونم
1398/12/5 19:31  مدت زمان عضویت:1539 روز
0
سلام عزیزم از مطالب آموزنده و درس زندگی تون بسیار سپاسگزارم اما یه سوال هم دارم آخه مردا اینقدر مهم اند و حائز اهمیت که ما باید این همه مطلب بدونیم و نکات رعایت کنیم آیا اونا هم برای زندگی با طرف مقابل حالا یا ؟ همسر یا دوست شون اینقدر آموزش و نکات و رعایت میکنند؟؟؟ یا فقط یاد گرفتن با یه جمله ی دوست دارم همه چی خلاصه بشه چون خانوما به همین راضی میشن و میشه سرشون گول مالید تازه اگر لب تر کنند و بگن ??
برنامه های مرتبط