به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

اختلاف نظر در زندگی زناشویی و چگونگی برخورد با آن

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

اختلاف نظر سرآغاز دعواها و مشکلات زناشویی است!

اختلاف نظر چیست؟ چگونه می توان اختلاف سلیقه و افکار متفاوت را مدیریت کرد؟ اختلاف نظر یکی از پر چالش ترین مسائل در زندگی زناشویی و ارتباطات افراد است که می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. به همین دلیل توجه و درک آن بسیار مهم و ضروری است.

به نظر شما دلیل داشتن افکار و سلیقه متفاوت با افراد در چیست؟ آیا عقیده و دیدگاه متفاوت باعث دلسردی و فاصله در زندگی شما شده است؟ به نظر شما امکان از بین بردن اختلاف نظر در زندگی امکان پذیر است؟ چگونه با این اختلاف سلیقه ها در زندگی مشترک برخورد کنیم؟

با من همراه باشید تا در این ویدئو به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

اختلاف نظر 

 

آیا واکنش تو و همسرت در برخورد با مسائل یکسان است؟

در زندگی همه ی ما پیش می آید که با یک سری از وقایع و رویداد ها و اتفاقات و حرف ها رو به رو می شویم که طبق چارچوب های ذهنی مان تعریف و توصیف خاصی از این وقایع داریم. جالب اینجاست که از واکنش فرد مقابل ناراحت و متعجب هم می شویم که چرا مثل من خوشحال یا ناراحت نشد.
گاهی برخی از این وقایع برای ما خیلی دردناک و فاجعه آمیز می شود. ولی وقتی با کلی هیجان و عصبانیت یا حتی خوشحالی برای فرد دیگری این موضوع را عنوان می کنیم اصلا زمین تا آسمان رفتار و واکنش متفاوت می بینیم.

به عنوان مثال یک پنچری لاستیک ماشین برای ما می تواند کل روز و حال خوب ما را خراب کند، ولی همکارمان همین اتفاق را با خنده برای دیگران تعریف می کند. دلیل این رفتار و واکنش های متفاوت در شرایط یکسان، داشتن اختلاف نظر و دیدگاه متفاوت بین افراد است که یک امر کاملا طبیعی در هر رابطه ای است.

 

اختلاف نظر 

 

شناسایی ریشه تفاوت ها در زندگی زناشویی

در مغز هر انسانی یک راوی یا قصه گو وجود دارد که قصه های ذهنی ما را دقیقا براساس حالت های درونی، دیدگاه ها و نظرات ما نگاه می کند و برای ما تفسیر می کند. پس خیلی طبیعی است که بیان این قصه گو نشات گرفته از نوع فرهنگ و تربیت ما از کودکی تا حال باشد. بنابراین دلیل تمام اختلاف نظرات ما با دیگران هم دقیقا همین موضوع است.
هر کدام از ما انسان ها در شرایط مختلف و آداب و فرهنگ ها متفاوتی متولد شده ایم و در فراز و فرود های مختلفی رشد پیدا کرده ایم. پس خیلی طبیعی است که در شرایط مختلف اختلاف نظر داشته باشیم، و قصه گو ذهن هر کدام از ما به روش خودش روایت کند.

پس چرا باید از اینکه همسرم مثل من به کوچکترین حرف و حرکت حساس نیست و یا چرا از این که به مسائل کاری اش خیلی حساس است، من عصبانی و ناراحت باشم؟ خوب تمام این تفاوت ها بنا به دلایلی که برایتان گفتم کاملا طبیعی است.

 

اختلاف نظر 

 

آیا "طلاق" راهکار رهایی از اختلاف نظر است؟

قصه گو ذهن شما تعریف اش از وقایع چیست؟ فاجعه آمیز است، تجربه است، لذت است یا یک درد و رنج بی پایان. ممکن است تعریف ذهنی شما از یک اتفاق خیلی کوچک، فاجعه باشد یا اصلا در مورد یک موضوع خیلی مهم کاملا بی تفاوتی باشد و در ذهن یک فرد دیگر دقیقا بر عکس شما.
مثلا ممکن است برای شما خرید مبلمان یک وسیله تجملاتی و صرفا زیبا باشد، ولی همسرتان فقط از بعد راحتی به آن نگاه کند و انتخاب متفاوتی داشته باشد و همین مسئله بتواند آغاز یک بحث و دلخوری برایتان باشد.

اختلاف نظر در زندگی زناشویی امری کاملا طبیعی و نشان دهنده وجود یک رابطه سالم است. بنابراین بجای تلاش برای حذف اختلافات و خارج شدن از رابطه، باید مهارت حل کردن و درک تفاوت ها را بیاموزیم و بپذیریم که هر فرد دیدگاه و افکار مخصوص به خود را دارد.

 

اختلاف نظر 

 

درمان و داروی تفاوت نگرش در زندگی زناشویی

در زندگی مشترک و روابط تان راوی ذهن تان را مدیریت کنید و کنترل افکارتان را به دست بگیرید، و به این تفاوت ها و اختلافات ذهنی خیلی توجه کنید. بدانید که کلید حل اختلافات شما گفتگو، مشورت و ارائه راه حل است، که به شما کمک می کند "از یک توافق به شرایطی بُرد _ بُرد برسید" که نتیجه ای رضایت بخش هم برای شما و هم همسرتان داشته باشد.

راه درمان اختلاف نظر و رسیدن به یک آرامش لذت بخش در زندگی، "توجه به نکات مثبت در رابطه، داشتن صبر و حوصله، کنترل خشم، سازگاری، اخلاق خوب، احترم به تفاوت ها و بدست آوردن مهارت گفتگو" است.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1402/3/23 13:30  مدت زمان عضویت:824 روز
0
سلام ممنون عالی بود
برنامه های مرتبط