به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

خود ابرازگری به چه معناست و نقش مهم آن در رابطه ها بعد از ازدواج

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

 خودابرازی به چه معناست؟

یعنی همیشه به طرف مقابل اجازه بدهیم در مورد هر موضوعی که در ذهن دارد، صحبت کند و با رفتار و حرف های نابجا جلوی ابراز طرف مقابل را نگیریم، او را قضاوت نکنیم مخصوصا در ابتدای آشنایی. به این دلیل که اتفاقا با این روش می توانیم طرف مقابل را هم بهتر بشناسیم.

کنترل احساست رو به دست بگیر!

اگر شما از ترس قضاوت شدن توسط دیگران که مثلا: اگر از نظر خودتان در محل کار فردی جدی و کاملا مقرراتی هستید اما در نظر دیگران شما فردی عنق، عبوس و بداخلاق جلوه می کنید. این باعث می شود که رفته رفته سکوت کنید و سعی کنید با کسی ارتباطی نداشته باشید. 

اینجا مشخص می شود که ما قدرت خود ابرازگری را نداریم و لازم است در مورد این موضوع بیشتر مطالعه کنیم.

 

 

خودابراز گری

 

خود ابرازگری در زندگی مشترک  

من سعی کردم این موضوع را با ذکر یک مثال بیان کنم: فرض کینم همسر یا نامزد شما بابت رفتار بدی که با شما داشته قصد عذرخواهی داشته باشد اما هرزمانی که خواسته در مورد آن صحبت کند، شما عمدا یا سهوا این اجازه را به او ندادید که حرفش را بزند و با همین کار باعث دلخوری بیشتر او می شوید و اجازه ابراز احساس واقعی طرف مقابلتان را در آن لحظه گرفتید.

تکرار این کار به مرور باعث سرخوردگی طرف مقابلتان خواهد شد به طوری که بعد از مدتی، دیگر حرفی برای زدن ندارید و شروع ماجراهای تلخ در زندگی...

این نکته بسیار کوچک و در عین حال مهمی است که از نظر بسیاری از زوج ها و کسانی که در یک رابطه عاطفی قرار دارند، غافل مانده و توجه نکردن به آن باعث حل نشدن کدورت ها و دلخوری ها می شود.

و از طرفی هم می دانیم که حل نشدن  مشکلات وصحبت نکردن درمورد مشکلات ریشه تمام جدایی ها و شکست ها در زندگی و روابط عاطفی می باشد.

،به همسر یا نامزدتان اجازه خود ابرازی بدهید. زمانی که او آماده صحبت کردن با شماست، حرف او را قطع نکنید، احساسات او را بشناسید، نوع بیان احساسات و حالاتش را زیرنظر بگیرید. 

 

 

نقش خودابرازگری در روابط عاطفی

 

 

هنگامی که او درمورد موضوع یا اتفاق خاصی صحبت می کند، به او و حرفهایش توجه داشته باشید؛ به او بفهمانید که تمام توجه شما پیش او و حرفهایش است، با این کار طرف مقابلتان با خیالی آسوده در برابر شما تمام احساساتش را بروز خواهد داد، و شما با شناخت احساسات و به طور کل ابعاد مختلف شخصیت طرف مقابلتان می توانید ارتباط بهتر و عمیق تری با او داشته باشید.

در این ویدئوی کوتاه با چندین مثال معنای کامل خودابرازگری و نقش مهم آن در بهبود روابط زناشویی را توضیح دادم.

 

 

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1398/5/3 21:57  مدت زمان عضویت:1817 روز
1
سلام. سپاس از اینکه آموزش هایی مفید رو رایگان در اختیارمون قرار دادین. خدا 1000 برابرش رو بهتون برگردونه.
برنامه های مرتبط