به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

منفی بافی درباره همسر و تاثیر آن در زندگی زناشویی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

همیشه در مورد همسرم منفی بافی می کنم !

منفی بافی درباره همسر می تواند باعث بر هم زدن آرامش در زندگی و روابط زناشویی شود. چقدر برای تبدیل این افکار منفی به مثبت در زندگی تان تلاش کرده اید؟

می دانید پیش بینی یا پیش گویی های منفی می تواند رابطه با همسر را تا مرز شکست و نابودی ببرد؟
چرا ما همیشه منتظر هستیم که اتفاقات تلخی که در زندگی دیگران اتفاق افتاده ما هم تجربه کنیم ؟

با من همراه باشید تا در این ویدئو با هم به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

منفی بافی

 

نسب به همسرت خوش بین هستی یا بد بین؟

یکی از دلایل منفی بافی درباره همسر، منفی بودن ذهن در مورد همه چیزاست! مثلا وقتی به فردی می رسیم که در زندگی خیانت دیده، خودمان را جای آن فرد می گذاریم و شروع می کنیم به گفتن این جملات:

اگر من بودم پدر شوهرمو درمیاوردم...
آگر من بودم فلان کار و فلان کارو می کردم...

یا اگه من خیانت رو تجربه کنم افسردگی می گیرم و اگه افسردگی بگیرم دیگه همسرم دوستم نداره. اگه من زیبایی ام رو از دست بدم دیگه همسرم دوستم نداره. اگه من چاق بشم دیگه همسرم منو دوست نداره و هزاران هزار افکار منفی رو در مغزمان مرور می کنیم.

این منفی بافی ها قطعا می تواند روی زندگی و افکار ما تاثیر منفی داشته باشد و باعث تخریب ارتباط بین ما و همسرمان شود.

 

منفی بافی

 

شما هم ترس و اضطراب ترک همسرتون رو دارید ؟

اگر دائما اضطراب پیر شدن و زشت شدن و بالا رفتن سن و ترک همسر و خیانت و طرد شدن و دوست نداشته شدن را داشته باشیم، نه تنها باعث نمی شود که ما شروع به حرکت کنیم و مانع این اتفاقات نشویم بلکه باعث ایجاد یک چرخه معیوب در ذهن و افکارمان می شود. که باعث ایجاد استرس و اضطراب و در نتیجه دوباره باعث پیش گویی های منفی می شود. ما با منفی بافی مدام افکار منفی و انرژی های منفی را بزرگ و بزرگ و بزرگتر می کنیم و آن ها را مثل بهمن روی زندگی مان آوار می کنیم.

 

منفی بافی

 

چطور افکار مخرب رو از ذهنم پاکسازی کنم ؟

یادمان باشد که ما در روابطمان پیش بینی و پیش گویی منفی نداریم ولی پیشگیری مثبت داریم. یعنی در رابطه عاطفی با همسرم به این نکته توجه می کنم که من می خواهم با همسرم زندگی خوبی داشته باشم و یکی از این عواملی که ذهن من را درگیر کرده است و باعث بر هم زدن آرامش من شده ا ست، خیانت است. معنی خیانت از دید خودم رو برای همسرم بیان می کنم و حسم نسبت به این موضوع رو که: "مثلا چه موقع احساس می کنم که تو به من خیانت کردی؟"

با گفتن و صحبت کردن منفی بافی هایی که ذهن را درگیر کرده و بجای منفی بافی، پیشگیری کردیم و با بیان این مسائل سعی در برطرف کردنشان را داریم که باعث ایجاد یک ارتباط عاطفی سالم با همسرمان می شود.
برای اینکه بتوانید یک ارتباط عاطفی سالم رو درزندگیتان تجربه کنید، باید این خطاها را از زندگی تان حذف کنید. چرا که این خطاها شما را در زندگی متوقف می کند.

درباره مشکلات به یک تعریف مشترک برسید !

به عنوان مثال، به همسرم می گویم که چه موقع احساس کردم که لغزش کردی!  حساسیت هایم در این موضوع رو با همسرم در میان می گذارم. از همسرم هم می خواهم که به مواردی که صحبت کردیم بیشتر توجه کند . همیشه باید حرف های طرف مقابل مان در این مورد را هم بشنویم. چون ممکن است این مواردی رو که من برایش پیش بینی منفی انجام می دهم، اصلا در ذهن طرف مقابل من به عنوان خیانت تعریف نشده باشد.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1402/5/22 09:49  مدت زمان عضویت:202 روز
0
سلام من مدتی هست که احساس میکنم همسرم خیلی ازم دورشدنه وهمش فکرخیانت میادتوذهنمه وهمین باعث میشه مدام بهش پیله بشم وایشون جدیدابهم میگه دلم میخوادتنهاباشم نمیدونم چطورفکرفکرای منفی روازذهنم دورکنم.
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1402/5/28 11:58  مدت زمان عضویت:2107 روز
0
از همراهی شما ممنونیم
دوست عزیز توضیحی در رابطه با اینکه مشکلی بین شما و همسرتون از قبل وجود داشته ندادین اما با توجه به گفته های خودتون دلیل این رفتار همسر شما می تونه ناشی از گیر دادن و حساسیت زیاد شما باشه
بهتره حتما در اولین فرصت از روانشناس کمک بگیرید.
شاد باشید
1398/10/1 10:51  مدت زمان عضویت:1656 روز
0
عالی بود مثل همیشه دوستون دارم پریسا جون
برنامه های مرتبط