به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

ذهن خوانی و راه های جلوگیری از آسیب ذهن خوانی در رابطه

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

مرضی به نام ذهن خوانی دیگران!

ذهن خوانی چیست؟ احتمالا شما هم  بیماری ذهن خوانی دارید و می خواهید بدانید در ذهن دیگران چه می گذرد؟ ولی آیا از عواقب آن هم مطلع هستید؟ حتما برای شما هم این حس وسوسه انگیز به وجود آمده که دلتان بخواهد ببینید همسر شما یا اطرافیانتان در مورد چه چیزی فکر می کنند یا در ذهن آن ها چه می گذرد. حتما گاهی هم شروع به تحلیل افکار دیگران کرده اید و با این افکار منفی و خیال بافی ها باعث رنجش خودتان و دیگران هم شده اید.

اصلا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که این بیماری ذهن خوانی و پیش داوری ها باعث چه آسیب هایی در رابطه می شود؟

در این ویدئو به شما خواهم گفت که چطور با خطا ذهن خوانی باعث آسیب به خودتان و عزیزانتان می شوید.

 

ذهن خوانی

 

چطور ذهن همسرم رو بخونم!

یکی از خطاهای ارتباطی مخرب خطای ذهن خوانی است و دلیل آن هم این است که ما فکر می کنیم باید بدانیم در ذهن همسرمان و دیگران چه می گذرد و قدرت خواندن افکار دیگران را داریم و می دانیم در ذهن و مغز طرف مقابل ما چه می گذرد. همیشه فکر می کنیم وقتی دو نفر در گوشی با هم در حال صحبت هستند پس حتما دارند در مورد من صحبت می کنند یا وقتی که همسرم ساکت نشسته خطای ذهن خوانی میگوید که از دست من ناراحت است و دارد فکر می کند که چطور با من برخورد کند.

تا زمانی که ما به دنبال خواندن افکار دیگران هستیم دقیقا با شواهدی مواجه می شویم که به ما می گویید افکار ما درست است و آدمها فقط به بدی و بدجنسی و بدرفتاری با شما فکر می کنند. یعنی اینکه شما  می توانید درک کنید که همسرتان و دیگران به چه چیزی فکر می کنند و این کاملا اشتباه است.

 

ذهن خوانی

 

شما هم با ذهن خوانی باعث آسیب به ارتباطتون شدین؟

در خطای ذهن خوانی اول خودمان را مقصر می دانیم . شروع می کنیم به پرسیدن از خودمان که مثلا حتما من یه کاری کردم یا با یکی حرف زده و پرش کردن یا با خانواده اش صحبت کرده و.... که الان تو قیاقه رفته. وقتی با این دیدگاه از همسرمان سوال می کنیم ناخوداگاه به دلیل خطای ذهن خوانی کلماتی هم که استفاده می کنیم اشتباه است و باعث خراب شدن رابطه می شود.
سوالات اشتباه خود باعث دلخوری می شود، پس همیشه با دیالوگ ها مناسب به سمت طرف مقابل مان برویم.

شاید اصلا به شما مربوط نباشه !

قرار نیست که دلیل هر ناراحتی و مشکلی فقط شما باشید، یعنی زمانی که احساس می کنیم ممکن است طرف مقابل از ما ناراحت است به این موضوع هم توجه کنیم که شاید اصلا ما در این موضوع دخیل نباشیم  و با پرسیدن دیالوگ های درست ببینیم طرف مقابل ما از چه چیزی ناراحت است مثلا بگوییم: ببین من احساس می کنم امروز سرحال نیستی؟ اتفاق خاصی برات افتاده؟ موضوع از چه قراره؟ موضوع به من مربوط میشه؟ و...

 

ذهن خوانی

 

در زندگی نقطه امن ذهنی همسرمون باشیم نه نقطه تنش!

اشتباه خانم ها در رابطه عجول بودن هست، یعنی قبل اینکه حرفی بزنند شروع به قضاوت و ذهن خوانی می کنند. در شرایطی که موضوع اصلا به آنها مربوط نیست باعث عصبی شدن و فاصله گرفتن همسر خود می شوند.
اگر فرد مطمئن و قابل اعتمادی برای همسرمان و اطرافیان باشیم یعنی بدون احساس قضاوت بتوانیم با هم صحبت کنیم، باعث می شود صمیمت بیشتری را در کنار هم احساس کنیم.

سعی کنیم بجای ذهن خوانی به آدم ها حس صمیمت و اعتماد بیشتری بدهیم و بستر صحبت کردن را برای آنها فراهم کنیم و باعث ایجاد حس خوب در طرف مقابل بشویم.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط