به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

با همسر بیکار چطور رفتار کنیم و دلایل بیکاری همسر

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

با همسر بیکار چطور رفتار کنیم؟

گاهی وقت ها می شنوم که بعضی از خانم ها می گویند همسرم اهل کار نیست، همسر بیکار نمی خوام! شوهرم تنبله چیکار کنم، شوهرم بیکاره خسته شدم. یا گلایه های بسیار دیگری درباره بیکاری و خانه نشینی همسران و بیکاری مردانی که باعث دردسر برای زنان و همسرانشان می شوند. این مقاله درباره بیکاری مردان و نحوه صحیح رفتار با مرد بیکار است.

 

همسر بیکار

 

همسر بی مسئولیت یا همسر بیکار؟!

در زندگی زناشویی زن و شوهر باید در همه ی امور زندگی با همدیگه مشارکت فعال داشته باشن و این مشارکت باید بگونه ای باشه که در تمام زمینه های زندگی مشخص و مشهود باشه.
از جمله مسئولیت های یک مرد تأمین نیازهای زندگی و تامین مایحتاج و مخارج، مسکن، پوشاک، امنیت، آسایش، تفریح و ... در یک زندگی هست. یعنی در درجه ی اول برعهده ی مرد می باشد، البته می شود برای تامین آنچه که در زندگی هست با زن به توافق رسید که مثلا بخشی از مخارج رو زن انجام بده. اما بخشی از مخارج رو نه همه ی اون رو!

کمک خرج باشید، نه مادر خرج!

اما این کمک کردن زن نباید به عنوان وظیفه یا به عنوان فردی که نقش حافظ معیشت زندگی را دارد باشد. اگر اینطوری باشه زن به مرور زمان متوجه این میشه که مرد او (همسرش) توانایی پرداخت و یا کنترل زندگی رو نداره و یا ناتوان است و احساس میکنه که همسرش آدم بی مسئولیتیه.

 

همسر بیکار

 

بیکاری همسر چه تاثیرات منفی می تواند در زندگی مشترک داشته باشد؟

بیکاری همسر و به طور کلی وجود همسر بیکار در خانه و از طرفی تامین همه ی هزینه های زندگی توسط زن، به مرور باعث میشه که زن نسبت به مرد رفته رفته سردتر, بی تفاوت ترو بی انگیزه تر بشه.
به ویژه که اگر مردی توان کار کردن رو داشته باشه ولی عملا و عمدا خودش رو به تنبلی بزنه و احساس بکنه چون زنش این توان رو داره که زندگی رو بچرخونه پس دیگه باید تو خونه استراحت کنه؛ یک زن هرچقدر هم از نظر مالی قوی باشه، هرچقدر هم توانمند باشه نیاز به پشتیبانی مالی و عاطفی از طرف همسرش داره.

زن، ذاتا به حامی نیاز داره

وقتی زنی در جامعه شاغله در اکثر موارد به این دلیل نیست که باید تامین کننده ی مخارج زندگی باشه. البته در بعضی موارد مثل زمانی که همسرش فوت کرده باشه، طلاق گرفته باشه، یا به هردلیلی تنها زندگی کنه. اما وقتی به روانشناسی زن نگاهی بیندازیم، طبیعت زن به گونه ای هست که مستقل آفریده نشده و به نوعی به حمایت مرد در زندگی مشترک نیاز دارد. و قطعا همسر بیکار نمی تواند تکیه گاه مناسبی برای خانواده اش باشد. در ادامه مقاله خواهم گفت که با شوهر بیکارتان چه رفتاری داشته باشید.

جنجال در زندگی

زمانی که زن این رفتار رو از جانب مرد میبینه احساس غرور و افتخار میکنه که همسرش میتونه اون رو حمایت کنه و پشتیبان او باشه و به او امنیت بده.
مردانی که به هر دلیلی این کار رو انجام نمیدن و زنان خودشون رو مردانه بار میارن، جایگاه و نقششون با همسرشون عوض میشه!
در این مدل زندگی ها مرتبا شاهد جنجال و چالش خواهید بود.
سرپرست بودن، مدیر بودن، اداره کردن، حمایت کردن در ذات مرد هست. و وقتی ما ویژگی های ذاتی مرد رو ازش بگیریم آهسته آهسته مردی رو خواهیم داشت که نسبت به خودش بیگانه می شود و در زندگی جایگاهی برای خودش نداره.

 

بیکاری همسر

 

همسر بیکار از طرف همه طرد میشه

ما مردانی رو داریم که بیمار میشن، تصادف می کنند، زندان میرن یا به خاطر مشکلات مختلف توانایی کار کردن ندارند؛ در این زندگی ها شاید زن ها برای جبران اون خلاء بیشتر هم کار کنند و از خودشون هم رضایت داشته باشند!
اما زمانی که مرد صحیح و سالمه و توانایی کار کردن هم داره اما توی خونه میخوره و میخوابه و از زنش انتظار داره مسئولیت های زندگی مشترک رو به عهده بگیره. این موضوع برای زن سخت و آزار دهنده میشه و دیگه دوست نداره چنین مردی رو در زندگی بپذیره، چون برای زن خسته کننده است.

همسر بیکار، نان آور یا زجرآور؟

همسر بیکار چون هیچ درآمدی نداره طبیعتا نمی تونه نان آور یک خانواده باشه و رفاه همسر و فرزندانش رو فراهم کنه. علاوه بر این از نظر اجتماعی هم به مشکل میخوره و ممکنه حتی دوستان وآشنایان او هم اونو نپذیرن. یا فشار روانی ناشی از بیکاری باعث بشه که خیلی راحت به دیگران و اعضای خانواده اش بی احترامی کنه.

 

بیکاری همسرنقش شما به عنوان همسر یک مرد بیکار!

شما بعنوان همسر ایشون باید بهشون کمک کنید برای پیدا کردن یک کار جدید و داشتن شغل برنامه ریزی کنه البته به دور از بی احترامی و تحقیر کردن همسرتون. استرس های ناشی از بیکاری ایشون رو کنترل کنید یا شرایطی که توی خونه باعث ایجاد این وضعیت میشه رو سعی کنید تا حد ممکن کم کنید. باید به ایشون اطمینان بدید و مساله ی بیکاری ایشون رو یک مشکل خانوادگی بدونید و نه مشکل فرد.

به همسرتان فرصت بدهید

همسر بیکار باید زمانی رو با اعضای خانواده اش بگذرونه تا روحیه اش عوض بشه. اگر شما به عنوان همسر ایشون درآمد بالایی دارید نباید به همسرتون سرکوفت بزنید یا طوری رفتار نکنید که انگار تنها نان آور خانه هستید چون دیر یا زود شوهر شما کار پیدا خواهد کرد! رفتارتون باید مثبت باشه و به نحوی رفتار نکنید که فرزندانتون هم بخودشون اجازه بدن به پدرشون بی احترامی کنند.

 
بیکاری شوهر
 
با همسر بیکار چطور صحبت کنم؟

گفت و گوی بین شما و همسر بیکار تون باید خیلی نرم و توام با احترام باشه. یاد بگیرید خستگی خودتون رو سر فرزندانتون و همسرتون خالی نکنید. قطعا هیچ شوهری دوست نداره سربار خانواده باشه باید به ایشون اطمینان بدید که هنوز هم به اندازه ی قبل مهم است.

در شرایط سخت و بحرانی، حمایت اعضای خانواده از یک دیگر باعث ایجاد دلگرمی و همدلی بیشتر بین افراد میشه. و شما می تونید با آرامش بیشتری مسائلی که پیش رو دارید رو حل کنید یا با راهنمایی آن ها راه حل مناسبی پیدا کنید.

اگر شما هم در رابطه با بیکاری همسرتان تجربه ای دارید حتما زیر همین پست کامنت بگذارید. شاد و پیروز باشید همیشه.

نویسنده: سبا یعقوبی

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1398/10/6 14:13  مدت زمان عضویت:1652 روز
0
عال مثل همیشه
1398/9/3 12:36  مدت زمان عضویت:1680 روز
0
ان‌شاالله که هیچ مرد و پدری شرمنده خانوادش نباشه.
و بزودی شاهد اِشتغال بکار همه مردان با غیرت باشیم.?
1398/8/30 14:36  مدت زمان عضویت:2335 روز
0
??????
1398/8/14 06:06  مدت زمان عضویت:1814 روز
0
سلام از سایت آموزشی انگیزشی و زحمات سرکار خانم پریسا نصری کمال تشکر دارم
برنامه های مرتبط