به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

تکنیک های ساده برای رفتار صحیح با همسر دهن بین

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

نحوه رفتار صحیح با همسر دهن بین

این جمله هارو در طول زندگی روز مرمون شاید ازخیلی افرادی که کنارمون هستن بشنویم:

شوهرم به خانوادش خیلی وابسته است.

شوهرم چشم بسته حرفای مادر،پدر،خواهرو برادرش رو قبول میکنه!

شوهرم وقتی میخواد کاری رو انجام بده اول و آخر میره نظر خانواده اشو میپرسه و اگر نظر اونها مثبت بود اون کار رو انجام میده!

شوهرم تصمیم میگیره که یه سفری رو بره ولی به محض اینکه مادرش میگه نه نباید بری تصمیمش عوض میشه!!

فکر میکنم که متوجه شدید که راجب چه افرادی میخوام صحبت کنم؟!

بله دقیقا درست حدس زدید! افراد دهن بین!!

 افراد دهن بین چه کسانی هستند؟

خیلی از افراد درطول زندگیشون ممکنه ناخودآگاه از دیگران نظر بپرسند و تصمیم دیگران رو هم در مورد اون مقطع از زندگیشون یا موضوعی که باهاش مواجه شدند بسنجند و نتیجه گیری کنند که آیا من این تصمیم و کار رو انجام بدم یا نه؟

اما یک فرد دهن بین میدونه که این کار، کار خوبیه این لباسی که تنشه بسیار زیباست، میدونه این کاری که داره انجام میده نتیجه عالی میگیره، ولی به دلیل وابستگی شدیدی که به افرادی که کنارش هستن داره ، میخواد تایید اونهارو بگیره و بعد از اینکه تایید رو از اونها گرفت اون کار رو با خیال راحت انجام بده .

اغلب با این افراد که صحبت میکنید اعتقاد دارند خودشون اعتماد به نفس های پایینی دارند و این اعتماد به نفس پایینشون هستش که نا خودآگاه اونهارو وابسته به افراد دیگه میکنه . افراد دهن بین معمولا شخصیت وسواسی پیدا میکنند، نه اختلال شخصیت وسواسی، نه، شخصیت های وسواسی مثلا توی رفتارهاشون با اینکه تصمیم گیریشون رو انجام دادند حالا مادر، خواهر یا برادر میاد و بهش میگه برنامه چیزه دیگه ایه برای اینکه دل اون رو بدست بیاره سعی میکنه از کار و برنامه ای که خودش داره دست بکشه و اون رو کنار بزاره .

 

 

 

همسر دهن بین

 

 

 

چطور می توان به یک آدم دهن بین کمک کنیم؟

آدم های دهن بین آدم هایی هستند که شخصیت وسواس گونه اشون به نوعی باعث میشه که وقتی کاری رو برای دیگری نمی تونن انجام بدن و گاها مجبور میشن نه بگن هزاران بار عذرخواهی کنن. ببخشید نتونستم انجام بدم ترو خدا شرایط منو درک کنید. یه بند می بینید همش میخواد توجیه کنه که من اشتباه کردم و اشتباهم رو می پذیرم و شما فقط من رو ببخشید.

این نکته نشون میده که این افراد صرفا هدفشون رضایت دیگران رو جلب کردنه چون تاییدیه بیرونی میگیرن و این تاییدیه بیرونی هست که از درونشون بهشون آرامش میده . خب من با یک فرد دهن بین صحبت می کنم . چطور می تونم بهش کمک کنم که از این حالت خارج بشه؟

ببینید افراد دهن بین چون تلقین پذیری بسیار بسیار بالایی دارند اینکه شما بخواید این افراد رو به راحتی از این حالت وابستگی بکشید بیرون بسیار بسیار سخته اما ناممکن نیست ولی خیلی سخته چون این آدم ها همیشه یادگرفتن به دیگری تکیه بدم، دیگری برام تصمیم بگیره، دیگری کارمو راحت کنه و بگه من چیکار کنم و مسئولیت رو از گردن خودشون بردارن .

ما باید پیدا کنیم که علت های دهن بینی چیه و بعد بیاییم راهکار براش ارائه بدیم؛ گفتیم که اولین علت دهن بینی پایین بودن اعتماد بنفس هست.

خب راهکارهای بالا بردن اعتماد بنفس چی هست ؟!

اینکه من برم مهارت یاد بگیرم ، اینکه من یادبگیرم افرادی که موفق هستند رو در زندگی به عنوان الگو قرار بدم اینکه من یاد بگیرم که گاهی اوقات خودم برای دیگران بتونم نظر بدم و تصمیم گیری کنم .

اینکه من الان مسئولیت یک خانواده رو دارم به عنوان یک همسر ونباید وابسته به دهان دیگری باشم که جه می گوید .

افراد دهن بین معمولا بعضی هاشون با افرادی معاشرت و مراوده میکنن که دقیقا این آدم ها هم دهن بین هستن .

من وقتی میدونم فردی خودش بلد نیست تصمیم گیری کنه، پس من از این آدم دوری میکنم چون این آدم باعث میشه من هم آدم وابسته ای بار بیام .

آدم های دهن بین معمولا زندگی رو بسیار سطحی می بینند..!

افراد دهن بین معمولا عمقی در زندگیشون وجود نداره و همه چیز یک حالت روتینی داره که باید این انجام بشه،این انجام بشه، این انجام بشه ... خب مامان میگه این کارو بکن خواهر میگه این کارو بکن برادرم، پدرم و خودم کاری ندارم راحتم. پس باید بهشون فرصت تصمیم گیری بدیم.

 

 

 

همسر دهن بین

 

 

تشویقشون کنید!

وقتی کوچک ترین کاری رو انجام میده مثلا تصمیم میگیره که یک بار بدون نظر خانواده اش بره یک خرید کوچولو یی رو انجام بده چه در مقابل خانوادش و چه در محیط خصوصیتون حتما ازش تمجید کنید تعریف کنید و تشویقش کنید ؛ آفرین عالی بود خیلی خوب بود من خیلی لذت می برم از اینکه همسری رو دارم که اینقدر خوب از پس کارها برمیاد!

تایید مثبت به آدم ها قدرت میده و باعث میشه که یه مقداری خودشون رو پیداکنن . رفتار درمانی و روان درمانی هم خیلی به این افراد دهن بین کمک میکنه به خصوص افراد منطقی که می پذیرند که اعتماد به نفسم پایینه دهن بین هم هستم و باید الآن به خودم کمک کنم .

خب رفتار درمان گرها و روان درمان گرهای موفق ما در کشور خیلی راحت میتونن به این دوستان مشاوره بدن، مشورت بگیرن و بهشون کمک کنند تا این تلقین پذیری که به صورت وابستگی بوده تبدیل به تلقین پذیری مثبت بشه ... مرسی که مارو دنبال میکنید ... درپناه خدا باشید .

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1398/8/15 16:54  مدت زمان عضویت:1655 روز
0
سلام
از اونجایی که بیشترمشترهای مغازه من خانوم هستند:خانومم منو متهم به خیانت میکنه درصورتی که میدونه همچین ادمی نیستم !!!
حالا موندم چطوری ثابت کنم .
مهمترین ارکان یک کاسبی موفق : برخورد متین ومودبانه با مشتری هستش والبته درمورد خانومها بیشتر
ایشان این برخورد بنده رو دال بر ابراز احساسات با مشتری زن میدانند. وبقول خودشون پیچ ما مردها بادیدن یک زن زیبا شل میشه !!
در واقع اصلا اینطور نیست چراکه تو شغل ما اگه خانومی گرم بگیره یا بقولی زبون بازی و ... کنه یقینا قصد سو استفاده مالی داره وگرنه دلیل دیگه ای نیست.
حالا موندم چطورمتقاعدشون کنم که اشتباه میکنند؟.حدود 2سال وقت وبیوقت میومدن مغازه وتا الان هم هیچ گزکی از بنده دستشون نیامده ولی .... موندم والله
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1398/8/18 16:15  مدت زمان عضویت:2184 روز
0
بنظر میرسه همسرتون ناامنی هایی دارن که لازمه دلیل و منشاء اون بررسی بشه تا بتونید درباره ی برطرف کردن اون ها اقدام کنید
صحبت های شما منطقی هست و تردیدی در اون نیست اما اینکه چه دلیلی باعث این برخورد و واکنش های همسر شما شده هم باید بررسی بشه. آیا قبلا چنین چیزی در ارتباط شما اتفاق افتاده و این رفتار رو داشتین یا خیر؟
حتما از یک زوج درمانگر کمک بگیرید تا چالش های کمتری رو در زندگی مشترکتون داشته باشید و بتونید ارتباطتون رو بهتر مدیریت کنید
با آرزوی موفقیت برای شما دوست عزیز
1397/8/24 19:01  مدت زمان عضویت:2011 روز
0
سلام من عاشق مشاوره های شما هستم و تاثیر زیادی در روابطم داشته بطوریکه زمانیکه از خودم تعریف کردم از دیگران چندبار شنیدم ک گفتن تو ک اینطوری نبودی?
1396/9/3 19:39  مدت زمان عضویت:2371 روز
1
کاش راهکار و مثال بیشتری بدید تا توضیح یک شخصیت
برنامه های مرتبط