به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004
  • دوره ها
  • سریع ترین روش برای رفع دلخوری و کدورت

سریع ترین روش برای رفع دلخوری و کدورت

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:05
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

بهترین کار برای رفع دلخوری و کدورت

وقتی از موضوعی ناراحت می شویم یا از کسی دلخوریم، برای رفع دلخوری و کدورت بهتر است بهتر است حرف بزنیم یا سکوت کنیم؟ قطعا برای همه ما در زندگی اتفاق افتاده است که از همسر و اطرافیان مان دلخور شویم و اوضاع اصلا باب میل و خواسته ما پیش نرود. در این شرایط عده ای ترجیح می دهند قهر کنند و بار این ناراحتی را به تنهایی به دوش بکشند، برخی هم قوانین صحبت و حل مشکل را به خوبی می دانند و سعی می کنند با در کنار هم بودن از کنار مسائل عبور کنند.

شما هنگام مواجه شدن و بروز مشکل و اختلاف با دیگران چه واکنشی نشان می دهید؟ اگر جز دسته افرادی هستید که نمی دانید راهکار مناسب هنگام ناراحتی چیست و سکوت می کنید یا قوانین برطرف کردن دلخوری را نمی دانید دیدن این ویدئو را از دست ندهید.

چطور باعث ایجاد ابهام و سوء تفاهم در رابطه می شیم؟

 گاهی اوقات رفتار و حتی مدل صحبت کردن ما باعث ایجاد سوءتفاهم برای کسی میشه که کنار ما هست.  و این ابهام و ذهنیتی که برای این فرد ایجاد میشه به صورت یک سوال خودش رو نشون میده و  باعث میشه که احتمالا اون فرد یه سوال رو از ما بپرسه!

 بعضی ها میگن اصلا به ما ارتباطی نداره که اون طرف چی فکر کرده مشکل خودش که به من اعتماد نداره من که کار خطایی نکردم اشتباه نکردم که بخوام حالا جواب پس بدم ذهن اون مریضه.

چه کسی مسئول این سوء تفاهم هست؟

 بله زمانی این مشکل مشکل این فرد هست که شما با هم  ارتباطی نداشته باشید هیچ احساسی هم بهشون نداشته باشید اما اگر قراره که با هم یک رابطه را بسازیم کنار هم قرار گرفتید بنابراین در مقابل رفتار هایی که انجام می دهیم و کارهایی که انجام میدین باید مسئولیت آنها را بپذیرید.

 چون زمانی که شما یک فردی رو دوست دارید و یک فردی برای شما ارزشمنده هر مسئله ای که پیش بیاد تو رابطه تون مسئله شما هم هستند و فقط مختص به یک نفر خاص نیست.

 اگر این دلخوری ها رو نادیده بگیریم چی میشه؟

 اگر توی این موقعیت ها شما بخواهید این سوال رو نادیده بگیرید و احساس طرف مقابل تان را نادیده بگیرید و سرسری رد بشین طرف مقابل شما این‌طور برداشت می کنه که هیچ ارزشی برای شما نداریم و یک فاصله را بین خودش و شما احساس می‌کند.

 هر چند ممکن است در ابتدا از این شکاف و این فاصله خیلی به چشم می آید اما وقتی دلخوری ها و نادیده گرفتن ها زیاد میشه به مرور خودشو نشون میده  و باعث از بین رفتن رابطه میشه.

خودتون رو جای طرف مقابل بگذارید!

 تصور کنید یک ابهامی برای شما پیش آمده و از طرف مقابلتون سوال پرسید اگر با لحن بعد یا پرخاشگری یا با چشم غره یا با حالت بدی به شما واکنش نشون بده جوری که احساس کنید اصلا به شما ارتباطی نداره که چرا داره اون کار میکنه که اون حرف میزنه یا اینکه اصلاً شما چرا باید از ایشان جواب بخواهید خوب به مرور باعث میشه که احساس کنید و از لحاظ عاطفی امنیت کافی را ندارید و دارید آزار می بینید تو این رابطه.

 باید چیکار کنیم؟

 بهتره این دیدگاه که داره از من بازجویی میکنه مگه مفتش مگه قراره کنترل همه زندگی من دست ایشون باشه مگه هرچی این بگه درسته این دیدگاه را کلاً کنار بزارید چون این فرد یا حتی خود شما نه قرار شخصی را کنترل کنید نه قراری کسی رو تغییر بدید و نه قراره کسی باب میل شما صددرصد زندگی بکند اما اهمیت دادن و احترام قائل شدن رابطه یکی از اساس اصلی پایداری رابطه است و اگر نتوانید آن را انجام بدید به زودی رابطه شما با شکست مواجه میشه.

  واقعیت اینکه چون برای این فرد مهم هستیم دوست داریم که به سوالش جواب بدین چون شما رو دوست داره براش مهمه البته این نکته را در نظر داشته باشید افرادی که اختلال پارانوئید دارند و برای تک تک کارها و رفتارها و نگاه‌ها و کلمات تون مجبوری به آنها جواب پس بدید کاملاً از این موضوع جدایی چون یک اختلال روانی و نیاز به درمان تخصصی دارد هرچند معمولاً درمان توی این اختلال جواب نمیده.

 بهترین کاری که می تونیم انجام بدیم چیه؟

 بهترین چیزی که میتونیم انجام بدیم اینه که وقتی سوال ایجاد میشه با کدوم فکر کنی من چه جوری باید جواب بدم که هم خیال طرف مقابل هم راحت بشه و هم اینکه خودم رو زیر سوال نبرم؟

 چون گاهی اوقات ما متاسفانه مدل سوال می پرسیم که انگار می دونم توی خرابکاری بزرگ کردی یا داری یه چیزی از من پنهان می کنی و تو آدم دروغگویی هستی واسه همین طرف مقابل اصلا دوست نداره به سوالم جواب بده.

اگر طرف مقابل ما اینکار رو کرد، چطور واکنش نشون بدیم؟

 اما اگر طرف مقابل شما همیشه با یه لحن بد و زننده این سوال از شما میپرسه و این رابطه رابطه ارزشمندی برای شما و اون آدم آدمی که شما دوستش دارید و دوست دارید رابطه تون همچنان ادامه داشته باشه خیلی محترمانه و دوستانه یک‌بار مستقیم و سریح بهش بگید:

 با این‌که لحنت لحن مناسبی نیست و نوع سوال پرسیدن خیلی منو اذیت میکنه اما به سوال جواب میدم که خیالت راحت بشه،  ولی دفعه دیگه اگر این مدلی ازم سوال بپرسی یا  باز خواست بکنی و بعید میدونم بخوام به سوال جواب بدم.

 در انتها نکته که مهمه اینه که قبل از اینکه هرگونه سوالی بپرسیم یا هرگونه جوابی بدیم خوبه که با توجه به شناختی که از خودمون و طرف مقابلمون داریم و جایگاهی که این رابطه برای ما داره حرفامون رو و جملات مون را سبک سنگین کنیم و به بهترین شکل ممکن آنها را بیان کنیم.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

سریع ترین روش برای رفع دلخوری و کدورت

00 ساعت و 05 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1400/12/22 11:18  مدت زمان عضویت:523 روز
0
سلام پریسا جون ممنونم از اموزشهای خوبتون
حقیقتش من قبلا وقتی از همسرم ناراحت میشدم با سکوت کردن و قهر کردن میخواستم بهش بفهمونم که ازت دلگیرم ولی راه به جایی نبردم از وقتی پکیج شما رو تهیه کردم و اموزش میبینم دارم یاد میگیرم چجوری باید رفتار کنم که هم خودم اذیت نشم و حرفمو بزنم وهم به همسرم بفهمونم که دلخوریم به خاطر چی بوده و تازه بعد از 30سال زندگی مشترک دارم زندگی کردن رو یاد میگیرم ای کاش زودتر از این ها با شما آشنا میشدم
ممنون از این همه وقتی که برای زنان سرزمینم میزارید من حالا حالا ها باید اموزش ببینم و خیلی چیزها یاد بگیرم قدری کند پیش میرم بعلت ذهن درگیرم ولی دارم تلاش خودمو میکنم برای تغییر و به نظر خودم خیلی پیشرفت داشتم سپاس بی انتها از شما عزیز دل ❤️❤️❤️
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1400/12/23 14:47  مدت زمان عضویت:1651 روز
0
❤️🧡💛🧡💜🖤❣️💕💞💓💞💓
برنامه های مرتبط