به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

با چه کسانی دوست نشیم؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

شما در زندگی خود چند دوست واقعی دارید؟

با چند نفر در ارتباط هستید و معاشرت می‌کنید؟ 2هزار نفر؟ 700 نفر؟ 5 نفر؟ اگر فکر می‌کنید این همه دوست دارید، سخت در اشتباهید! این افراد در دایره‌ی ارتباطات واقعی شما قرار ندارند و با لمس یک گزینه، خیلی ساده می‌توانید دیگر با آنها دوست نباشید. اما زندگیِ حقیقی چیز دیگری است و روابط و مدیریت دوستی‌ها و ارتباطات آن بسیار پیچیده‌تر است. برای اینکه آسیب نبینید و خوشحال‌تر زندگی کنید، بهتر است دوستی‌تان را با برخی افراد خاتمه بدهید. همراه ما باشید، می‌خواهیم به شما بگوییم چه افرادی برای ادامه‌ی دوستی با شما مناسب نیستند.

1. افراد بیش‌‌ازحد رقابت‌جو

صحنه‌ی زندگی پر است از رقابت و تلاش اما دوستی با شخصی که مدام می‌خواهد با شما مسابقه بدهد و در رقابتی تنگاتنگ امتیازات بیشتری نسبت‌به شما کسب کند، اصلا کار عاقلانه‌ای نیست. با کسی که چشم دیدن موفقیت شما را ندارد و مدام می‌خواهد از شما جلو بزند، دوستی‌ را ادامه ندهید.

2. افراد منفی‌باف و بدبین

افرادی که مدام نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینند، انرژی و آرزوهایتان را خراب خواهند کرد. این دسته از دوستان همیشه با جملات ناامیدکننده و بدبینی باعث می‌شوند روحیه‌تان را از دست بدهید. دور این دوستان را نیز سریع خطی قرمز بکشید. 

3. افراد پنهان‌کار

در هر رابطه‌ای درصدی از پنهان‌کاری وجود دارد، اما وقتی این پنهان‌کاری بسیار عیان و محسوس است، لزومی به ادامه‌ی دوستی وجود ندارد. پنهان‌کاری‌های متداوم نشان از بی‌میلی طرف مقابل از راه دادن شما به بخشی از زندگی‌اش دارد. در این موقعیت بهتر است خودتان دست‌به‌کار بشوید و زودتر از فردی که اصطلاحا دوست‌تان است، رابطه را پایان بدهید.

4. مشوقان عادات بد

اگر دوست شما مدام شما را به کارهایی تشویق می‌کند که مانع پیشرفت‌تان می‌شود باید با او نیز خداحافظی کنید. فرض کنید عصر باید به کلاس زبان بروید و او از شما می‌خواهد که به‌جای کلاس زبان با او به کافه بروید یا مثلا درحال ترک سیگار هستید و او با اینکه می‌داند باز هم به شما سیگار تعارف می‌کند. این افراد ارزش دوستی ندارند و نه‌تنها موجب پیشرفت‌تان نمی‌شوند، بلکه همچون وزنه‌ای به پا اسیرتان می‌کنند.

5. افراد اهل غیبت و بدگویی

کسی که پشت سر دیگران با بدزبانی غیبت می‌کند، لایق دوستی نیست. او به‌احتمال زیاد پشت سر شما هم همین کار را خواهد کرد. پس سعی کنید خیلی سریع از معاشرت با چنین افرادی دور بشوید. 

6. افراد دمدمی‌مزاج

بعضی‌ها یک روز دوست‌تان دارند و روز دیگر حوصله سلام دادن به شما را هم ندارند. روزی برای‌تان از شدت علاقه می‌میرند و روزی دیگر کم‌محلی می‌کنند. این قبیل رفتارها به‌اندازه‌ی کافی در دوران کودکی و نوجوانی همه‌ی ما وجود داشته است. اما اکنون که بزرگسال و بالغ هستیم، هیچ لزومی به تحمل نیست.

سریعا دور این دسته از دوستان خط بکشید. این افراد دوستان واقعی نیستند و جز آزار برای شما چیزی به‌همراه نخواهند داشت.

7. افراد خودخواه

بعضی از دوستان نیز فقط به فکر خودشان هستند. افراد خودخواه پیش از آنکه به‌دنبال دوستی حقیقی و شکل‌دهی رابطه‌ای دوطرفه باشند، به‌دنبال گوش مفت هستند تا از دغدغه‌ها و مشکلات و نگرانی‌هایشان بگویند و خود را تخلیه کنند. دوستی با این افراد چیزی در پی ندارد. آنها شما را نمی‌بینند و احترامی برای روابط دوطرفه قائل نیستند. پس به آنها نیز بدرود بگویید و تمام.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط