به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

دل زدگی زناشویی و راه های درمان آن چیست؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

دل زدگی زناشویی و راه های درمان آن چیست؟

دل زدگی زناشویی به چه معناست؟ دلزدگی زناشویی به این معنی هستش که بعد از گذشته یک مدت از زندگی مشترک رابطه بین زن و مرد یواش یواش روبه سردی بره و از نظرکلامی چیزی برای گفتن باهم رو نداشته باشند ، رابطه جنسی رابطه سردی بشه و بیشتر شبیه دوتا هم خونه باشند تا همسر وافرادی که زندگی مشترکی رو باهم دارند .

دل زدگی زناشویی ممکنه توی زندگی خیلی از آدم ها اتفاق بیوفته و خیلی از آدم ها این دل زدگی رو تجربه کنند ولی موضوع این هستش که اگر در دل زدگی بمانیم خیلی اشتباه کردیم و بزرگترین مشکلات رو برای خودمون رقم میزنیم .

علت اینکه دل زدگی ایجاد میشه چی هست ؟

یادمون باشه این دل زدگی ها ناشی از دلخوری ها ، ناراحتی ها و اون چیزهایی هستش که روی قلب ما و طرف مقابل ما ایجاد میشه و زیاد و زیاد و زیادتر میشه و تبدیل میشه به یک ناراحتی و کدورت شدید، یک کوهی از ناراحتی وغصه و دلخوری .

دل زدگی یک شبه اتفاق نمی افته ، یک هفته ای اتفاق نمی افته ؛ یک ماهه اتفاق نمی افته؛ به صورت مداوم چندین و چند چیز پشت هم اتفاق افتاده تا یواش یواش زن و مرد رو نسبت به هم سرد و سرد وسردتر کرده!

 راه جلوگیری از دل زدگی زناشویی چی هست ؟

اولین و بهترین راه برای اینکه دل زدگه زناشویی رو از بین ببریم این هستش که ببینیم اصلا چرا این تفاق افتاده ؟

شاید ما توقعات زیادی رو ازطرف مقابلمون داریم. نه اینکه شما خواسته های زیادی داشته باشید؛ نه! منظور من این هستش که شاید ما دیگران رو با مقیاس های شخصیتی خودمون داریم می سنجیم و چون خودم این کارهای رو انجام نمی دم توقع دارم کس دیگه ای هم این کار رو انجام نده .

 

 

دل زندگی زناشویی

 

 

 

بیاییم برای برطرف کردن این دل زدگی زناشویی با همدیگه صحبت کنیم؛

هر لحظه هر جا از هر موضوعی که از همسرتون ناراحت میشید حتما اون رو بیان کنید .

نمیخواد اون لحظه بیان کنید اون لحظه واکنش نشون بدید ، اجازه بدید آروم تر که شدید درمورد اون موضوع صحبت کنید و بهش بگید ببین من فکر میکنم این رفتار درست نبود، بخاطر اینکه من ناراحت شدم .

یا می پذیره، یا نمی پذیره اما مسئله این هست که وقتی من بیان می کنم دیگه چیزی رو دل من نمونده و حداقلش اینه که میگم من گفتم حتی اگر راه به جایی هم نبرم اون چیزی که ناراحتم کرده رو بیان کردم و گفتم .

همسر شما همه چیزو نمی دونه باید بهش بگید!

خیلی از ما ها نمی گیم و میگیم خودش باید بفهمه آدم ها نمی تونن شما رو آنالیز کنن ، نمی تونن مثل شما فکر کنند . می تونن شما رو درکنن ولی مثل شما فکر کردن تقریبا محاله واگر قرار بود دقیقا عین من فکر کنه می شد مثل من .

پس سعی کنید اون چیزی که ناراحتتون میکنه رو بیان کنید و بگید از چه چیزی ناراحت هستید و توقعتون این نبوده ، توقعتون رو بگید و سعی کنید که سطح توقعاتتون رو بیارید پایین .

سطح توقع رو پایین آوردن این نیست که من هیچ خواسته ای نداشته باشم ،نه ...

بسنجید که فردی که رو به روی من هست چه ویژگی هایی داره ، چه تیپ آدمی هست با توجه به تربیت و شخصیتش این نوع برخورد ازش طبیعی هست یا نه ؟!

توی دل زدگی های زناشویی اگر نخوایید باهم حرف بزنید یواش یواش همه چیز توی زندگی سرد میشه و این علامت های فاصله های عمیق عاطفی و روابط زناشویی هستش .

 

 

دلزدگی زناشویی

 

 

پیشگیری بهتر از درمان!!

یادمون باشه طلاق عاطفی و دل زدگی زناشویی چیز خیلی وحشتناکی نیست که نشه درستش کرد ولی از همون اول پیشگیری بهتر از درمان هستش .

خیلی از خانم ها ،خیلی از آقایون میگن که من نمی تونم بگم و اون شخصیت منو میشناسه و باید بدونه که چه چیزهایی من  رو ناراحت میکنه!!!

اگر شما از ابتدا به فردی که رو به روتون هست گفته باشید که چه موضوعاتی شما رو ناراحت میکنه، خب تا یک حدی حق با شماست چون انسان ها فراموش کارند و یادشون میره. گاهی اوقات لازمه یاد آوری کنم بازم یادت رفت من بهت گفته بودم که این موضوع من رو ناراحت میکنه .

مثلا اینارو به همسرتون بگید حتما

اینکه توی جمع شروع کنی به مسخره کردن من بی نهایت منو ناراحت میکنه ، حتی به شوخی .

من انتظار دارم من توی هر جمعی که وارد میشم تو به من احترام بزاری، حتی اگه باهم قهر هستیم .

دیگران نباید از مشکلات ما خبر دار بشن و مسائل خصوصی ما خصوصی هست. همه اینها رو باید بگیم .

امیدوارم که توی زندگی هاتون این دل زدگی ها رو تجربه نکرده باشید و اگر هم تجربه کردید چیز غیر طبیعی نیست این مسئله فقط مهم این هستش که بتونم برطرفش کنم .

 

برای درک بهتر این موضوع حتما ویدئوی زیر رو ببینید و خوشحال میشم نظرتون رو برای من کامنت کنید. انشاالله هرجا که هستید موفق و پایدار و سلامت باشید . خدا به همراهتون.

 

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط