به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

چگونه تغییر کنیم تا هرگز به گذشته برنگردیم

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

چرا باید تغییر کنیم؟

شاید بارها پیش اومده باشه که احساس کنیم لازمه تغییری رو در خودمون و زندگیمون ایجاد کنیم اما هیچوقت نتونستیم دلیلی براش پیدا کنیم و به همین خاطر هم بیخیالش شدیم. تا حالا شده توی چنین موقعیتی از خودتون بپرسید اصلا چرا باید تغییر کنیم؟ چگونه تغییر کنیم راهکارهای تغییر کردن چیه ؟
چرا باید در طول زندگی تغییر کردن رو تجربه کنیم؟ چرا تغییر کردن ما باعث تغییر نگرش اطرافیانمون درباره ما میشه؟ تغییر شرایط زندگی چقدر میتونه در موفقیت ما تاثیر گذار باشه؟ زمانی که شروع به تغییر کردن می کنیم، چطوری ثابت قدم بمونیم و ادامه بدیم؟ اگه تغییر نکنیم چه اتفاقی میوفته؟ اهمیت تغییر کردن در زندگی چقدره؟

چگونه تغییر کنیم ؟

اولین چیزی که باید در نظر بگیریم اینه که همونطوری که ما گاهی احساس می کنیم خودمون و محیط اطرافمون نیاز به تغییر کردن داره، باید بپذیریم که ذهن و روان ما هم برای همسو بودن با این شرایط باید تغییر کنه! اما متاسفانه اکثر ماها در سوال چگونه تغییر کنیم پاسخ میدیم: فقط به تغییراتی که با چشم می تونیم ببینیم اهمیت می دیم و کاری به ذهن خودمون نداریم؛

در واقع تغییر کردن رو از ظواهر شروع می کنیم. کاری به تغییر ذهن، تغییر تفکر نداریم. و دقیقا همین مساله باعث میشه به مرور زمان با تعارض ها و چالش هایی رو برو بشیم که توانایی مدیریت اون ها رو نداریم و از حل کردن اون ها درمانده می شیم.

 

چگونه تغییر کنیم

 

بزرگ ترین تغییر زندگی

زمان رویارویی با مشکلات فرد فکر می کنه که همه ی بدبختی ها و بیچاره گی ها و دردسرها برای اونه و همه ی این ها به وجود اومدن تا اونو شکست بدن و از بین ببرن به نوعی این افراد کسایی هستن که به این ضرب المثل: "هرچی سنگه، مال پای لنگه" باور دارند.  در صورتی که اینطور نیست، وقتی شما در راستای بهبود  خودتون تلاشی نکنید و تغییری ایجاد نکنید ناخودآگاه از دور زندگی عقب می مونید، چون دنیایی که داریم در اون زندگی می کنیم هر روز در حال تغییر کردن هست و شما باید هر روز از خودتون بپرسید چگونه تغییر کنیم.

باور منفی درباره تغییر زندگی

ما نمی تونیم به طور ثابت با یک طرز تفکر و یک باور و اعتقاد، زندگی خودمون رو پیش ببریم و توقع و انتظار رسیدن به موفقیت هم داشته باشیم. البته که در همه ی زمینه ها استثناء هم وجود داره اما این اتفاق برای همه ی افراد رخ نمیده! بعضی از باورهای ما میتونن در یک برهه زمانی پیش برنده باشن و ما رو به سمت جلو حرکت بدن و به ما کمک کنند اما در یک موقعیت و زمان دیگه همون باورها مانع حرکت و پیشرفت ما بشن.
بعلاوه باورهای منفی درباره ی تغییر کردن می تونه بعنوان یک طرز فکر غلط، ما رو در مسیر رسیدن به موفقیت و اهدافی که از قبل برنامه ریزی کردیم عقب نگه داره و ضربه ی جبران ناپذیری به ما وارد کنه.

تغییر مسیر زندگی

فردی رو در نظر بگیرید که بخاطر عدم توانایی کنترل شرایط بحرانی که در اون قرار گرفته احساس ناامیدی می کنه و اعتماد به نفس خودش رو از دست میده. یا بخاطر اینکه نمی تونه با اعضای خانواده خودش ارتباط درستی برقرار کنه همیشه مورد سرزنش قرار می گیره و معمولا این فرد تو سری خور خانواده هم میشه!
خب این فرد توی چنین موقعیتی دو راه بیشتر نداره یا شروع کنه به تغییر کردن و شرایط رو بهبود ببخشه یا اینکه توی این وضعیت بمونه و هر لحظه احتمال  آسیب رو برای خودش و خانواده اش بیشتر کنه و برای جبران این خلاء روانی دست به کارهای خطرناکی بزنه!
خیلی از این افراد متاسفانه برای بدست آوردن و بازیابی اعتماد به نفس از دست رفته خودشون، شروع به مصرف مواد مخدر می کنن و با این کار می خوان خودشون رو هرچند برای مدتی از اون موقعیت دور کنن.

 

چگونه تغییر کنیم

 

تاثیرات منفی عدم تغییر

اگر شما در راستای بهبود روابط خودتون با همسرتون، با خودتون، و اطرافیانتون اقدامی نکنید، به احتمال زیاد روابطتون دچار مشکل میشه و چالش های زیادی بر سر راهتون قرار می گیره. اگر برای افزایش و بهبود درآمدتون تلاش نکنید، احتمالا خیلی زود باید با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کنید.
اگر برای سلامت و بهداشت روان خودتون هیچ اقدامی انجام ندید، ممکنه به زودی توی شرایطی قرار بگیرید یا دست به کارهایی بزنید که در حالت عادی اصلا اون ها رو قبول ندارید و تایید نمی کنید.

تا جایی که از خودتون بپرسید واقعا چی شد که من به این سمت اومدم؟
چرا باید شروع به تغییر کردن کنیم؟

راه حل بهبود تمام موارد بالا و مواردی که الان توی ذهن شما داره میگذره اینه که روی ذهنتون کار کنید. با خودتون قرار بگذارید و شروع کنید به تغییر باورها وعادت ها و افکارتون.

شروع یک تغییر بزرگ

فکر می کنم تا اینجا متوجه شدیم که ما برای بهتر شدن در مرحله اول باید تغییر کردن رو شروع کنیم اما برامون سواله که چگونه تغییر کنیم یا به خواست و اختیار خودمون و یا به اجبار که من به شما پیشنهاد می کنم بیایید به خواست خودمون شروع به تغییر کنیم، چون زمانی که ما به خواست خودمون شروع به تغییر کردن می کنیم، در تمام جنبه های زندگی این رشد رو تجربه می کنیم؛ اما زمانی که یک شخص مجبور به حرکت کردن و تغییر باشه  و نخواد که شرایطش رو بهبود بده و توسعه ببخشه فقط و فقط در همون زمینه ای که مجبور شده ممکنه تغییر کنه، چه بسا خیلی از اوقات در همون یک مورد هم شکست می خوره و باز هم به جایگاه قبلی بر می گرده چون هیچ رشد رو در هیچ زمینه ای تجربه نمی کنه.

 

تغییر در زندگی

 

افزایش قدرت اراده و تصمیم گیری برای تغییر کردن

هر فعالیتی یک نقطه شروع داره و هر کسی در اولین گام باید از اون نقطه حرکت بکنه، شاید چیزی که خیلی هامون  در روند تغییر کردن، فراموش می کنیم همین نکته باشه؛ چون بعد از مدتی یادمون میره که توی چه شرایطی بودیم و بعد از گذشت چند ماه یا چند سال می گیم ای بابا منکه اینهمه تلاش کردم، جون کندم هنوز اتفاقی نیوفتاده و همچنان همونی هستم که بودم.

در صورتی که در حقیقت چنین چیزی وجود نداره، اما چون ما نمی دونستیم و نمی تونستیم نقطه ی حرکتمون رو اندازه بگیریم الان احساس می کنیم که تغییری نداشتیم. اما اگر روند کارها، فعالیت ها و شرایط زندگیمون رو در نقطه شروع با موقعیت فعلی مقایسه کنیم متوجه میشیم که این احساس بدی که پیدا کردیم حقیقت نداره.

ایجاد تغییرات

حتی می تونیم گاهی از اطرافیانمون هم نظرشون رو بپرسیم تا به خوبی متوجه سطح تغییر کردن در خودمون بشیم. موضوعی که باید به اون تعهد داشته باشیم و بهش عمل کنیم اینکه که به هدفی که تعیین کردیم و برنامه ریزی که داشتیم متعهد باشیم! با توجه به اینکه خواسته های ما انسان ها همیشه در حال رشد هست، ممکنه بعد از مدتی فراموش کنیم که یک ماه قبل با چه هدفی شروع به برنامه ریزی کردیم؟ و می خواستیم به کجا برسیم؟
همینکه کمی به شرایط عادی قبل برمیگردیم همه ی تعهدات و قول و قرارهایی که با خودمون داشتیم رو بی خیال میشیم.

 

چگونه تغییر کنیم

 

برای موفقیت در مسیر تغییر کردن:

1- به هدفی که مشخص کردیم پایبند باشیم.
2- از آموزش هایی که می بینیم به صورت کاربردی استفاده کنیم.
3- خودمون و چیزی که در راستای رسیدن بهش تلاش می کنیم رو کنترل کنیم.
4- همه ی آنچه که دیگه تو زندگی نمی خواییم و دوس نداریم وارد زندگی جدیدمون بشه رو حذف کنیم.
5- قدر تغییراتی که اتفاق میوفته رو بدونیم هرچند خیلی کوچک و جزئی باشن، تا به مرور همه ی این موارد به صورت خودکار برای ما و در زندگی ما اتفاق بیوفته.
6- منتظر معجزه نباشید، هر تغییری که سریع اتفاق بیوفته خیلی سریع هم از بین میره و کم رنگ میشه، بنابراین بخودتون زمان بدین.
چون توی مسیر تغییر کردن، در همه ی جنبه ها بیرونی و درونی رشد می کنید و این لذتبخش ترین چیزیه که هر فردی می تونه در جهت بهتر شدن خودش، تجربه کنه.

تغییر درست و اصولی

چیزی که مهمه و ما نباید اون رو فراموش کنیم اینه که تغییراتی رو شروع کنیم و به دنبال تغییراتی باشیم که ما رو به نتایج درستی برسونه و باورهای درستی رو برای ما ایجاد کنه، چون مهم تر از تلاش و صرف وقت برای تغییر کردن، ساختن باورهای درست و منطقی هست.
و مهم تر از این توانایی جایگزین کردن باورهای درست با باورهای ناسازگار و مخرب قبلی که داشتیم.

 

چگونه تغییر کنم

 

تغییر زندگی تکراری

کمال طلبی بیش از حد باعث میشه که ما در زندگی با وجود تلاش های بسیار زیاد برای یک موضوع نتیجه معکوس بگیریم؛ اینکه ما از همون اول یک دیدگاه کاملا سخت گیرانه نسبت به خودمون و مسیر زندگی مون داشته باشیم، باعث میشه که نتونیم اون مسیر رو درست ادامه بدیم و خیلی زود به دلیل برآورده نشدن انتظاراتی که از خودمون داشتیم، دلسرد و ناامید بشیم.
اما کار درست در مسیر تغییرکردن اینه که وقتی شروع به تغییر می کنیم نتایج اولیه رو ببینیم، درک کنیم که تلاش های ما و تغییرات ما در زندگی باعث شده اتفاقات مثبت آروم آروم به سمت ما بیاد. با دیدن این نتایج برای ادامه دادن، باید انگیزه خودمون رو بیشتر کنیم تا به نتایج بزرگ تری برسیم.

تلاش می کنم اما نمیشه؟!

به خاطر داشته باشین اگر توی زندگی شرایط مطلوبی ندارین به این دلیله که تغییرات اساسی و درستی رو توی زندگیتون ایجاد نکردین، شاید الان خیلی هاتون بگین نه اصلا اینطور نیست ما خیلییی تلاش کردیم اما نشد! من می خوام این نکته رو بهتون یادآوری کنم اگر همین قدر آسون بود، خیلی ها باید نتایج بزرگی  رو در زندگی بدست میاوردن!

هر موضوعی در زندگی اصولی داره و باید اون رو از پایه درست بچینیم. وقتی یه دونه توی گلدون می کارید هر روز نمیرید اونو از زیر خاک بیرون بکشید ببینید چقدر رشد کرده، بلکه تا مدت ها ممکنه از اون دونه مراقبت کنید تا بالاخره جوانه بزنه و از زیر خاک بیرون بیاد! نتایج تلاش های شما برای تغییر کردن هم چیزی شبیه همینه، باید بتونید هر روز از چیزی که دارید براش تلاش می کنید مراقبت کنید تا در نهایت توی زندگیتون جوونه بزنه!

 

همین امروز طرز فکرتون رو عوض کنید!

احتمالا براتون پیش اومده از کسی برای حل یک مساله یا تغییر کردن  در یک زمینه کمک بخوایین و این جمله رو بهتون گفته باشه می دونی تو باید همین امروز طرز فکرت رو عوض کنی!

البته همه می دونیم فقط گفتنش ساده ست!
طرز تفکرت رو عوض کن، تا زندگیت عوض بشه.
اگه تا این حد آسونه چرا همه انجامش نمیدن؟
وقتی نمی دونیم باید چیکار کنیم و از کجا شروع کنیم، چطوری میتونیم تفکرمون رو عوض کنیم؟
وقتی همه میدونن با تغییر کردن و تغییر دادن طرز تفکر می تونن موفق تر باشن، چرا انجامش نمیدن؟

تغییر دادن طرز تفکر آسون نیست اما ممکنه، متاسفانه تا این لحظه هیچکس نتونسته جواب درستی برای این سوال ها پیدا کنه اما چیزی که بارها به افراد مختلف ثابت شده و ما برای تغییر کردن به اون نیاز داریم، اینه که بصورت مداوم تکنیک ها رو بکار ببریم.

 

میخوام تغییر کنم

 

چگونه ذهن خود را تغییر دهیم

_ همونطوری فکر کنید که دوست دارید خودِ ایده آل تون باشه! اگه نتونید توی ذهنتون خودتون رو یک فرد خوشحال و موفق ببینید که از زندگی خودش لذت میبره، خیلی سخته که بتونید توی دنیای واقعی چنین آدمی باشید؛ پس قبل از هرکاری باید یاد بگیرید توی رویاهاتون هم خودتون رو یک فرد خوشحال و موفق و رو به رشد بدونید.

لبخند بزنید!

طی نتایج بدست اومده از تحقیقاتی که انجام شده، لبند زدن هم روی جسم و هم روی روان اثر گذار هست. پس با یک لبخند توی مسیر تغییر کردن قدم بگذارید.
شاید اول راه این یک کار بی معنی به نظرتون بیاد اما در ادامه جزئی از ویژگی های صورت شما میشه.

موسیقی و مطالعه رو جزء برنامه های روزانه خودتون قرار بدید.

با توجه به زمینه ای که میخوایین در اون پیشرفت بکنید و قدم بگذارید، سطح مطالعه خودتون رو بالا ببرید و کتاب ها و مقاله های مناسب با اون موضوع رو بخونید تا افکارتون رو در اون زمینه تقویت کنه و اطلاعاتت و آگاهی تون رو بالاتر ببره.
موسیقی هایی که براتون الهام بخش یک اتفاق خوب هست رو گوش بدید تا ازشون انرژی بگیرید و با انگیزه ی بیشتری هدف خودتون رو دنبال کنید.

 کارهای تکراری انجام ندید!

وقتی کارهاتون رو به همون روش قدیمی که بلد بودید انجام می دید، نمی تونید توی افکارتون تغییری به وجود بیارید؛ بنابراین باید برای انجام دادن کارها از روش های جدید استفاده کنید تا نتایج جدیدی هم بگیرید.

محیط اطرافتون رو تغییر بدید!

در واقع باید بتونید با توجه به سلیقه ی خودتون فضای اطرافتون رو طوری تغییر بدید که شما رو به سمت تغییر کردن سوق بده.
رنگ دیوارها رو تغییر بدید، گلدون بخرید، دکور اتاقتون رو عوض کنیدو ...

از افراد موفق الگو بگیرید!

از نظریات و تجربه ی افرادی که همیشه تحسینشون می کردید و طرز تفکرشون رو دوست داشتید استفاده کنید.
معمولا این نوع طرز تفکر ها توسط خود افراد مهم یا فرد دیگه ای نوشته شده و در آثار اون ها وجود داره، اگر هم بتونید بصورت حضوری ازشون کمک بگیرید که قطعا خیلی بهتر خواهد بود.

به بقیه کمک کنید!

یکی از سریع ترین راه هایی که می تونه توی مسیر تغییر کردن بهتون کمک کنه اینه که به دیگران توجه کنید و بهشون مک کنید، البته منظور ما این نیست که کلا برید خودتون رو وقف دیگران کنید تا طرز تفکرتون عوض بشه، منظور ما اینه که تا جایی که براتون مقدوره و مجبور نیستید قید خواسته های خودتون رو بزنید به بقیه هم کمک کنید.

می تونید از دوستاتون هم کمک بخوایید!

تصمیم خودتون رو به دوستان مهم تون اعلام کنید و نظرشون رو بپرسید و ازشون بخوایین که توی این مسیر به شما کمک کنند، هر چقدر بیشتر این تایید و کمک رو از دیگران بگیرید، بیشتر به سمت موفقیت می رید.

 تا جایی که ممکنه توی کار خودتون حرفه ای بشید!

اگه دلتون می خواد به یک فرد بزرگ تبدیل بشین، باید ظرفیت پذیرش و استفاده از نظرات و مشاوره های افراد بزرگ رو هم داشته باشید. افرادی که می تونن توی کوتاه ترین زمان به شما بهترین راهکار ها رو بگن و نظرات و عقاید جدید رو در اختیارتون بگذارن، البته به شرطی که این افراد رو با آگاهی کامل انتخاب کنید نه اینکه صرفا به خاطر شهرتی که دارن بخوایین ازشون مشاوره بگیرید.

آستانه ی صبر رو در خودتون افزایش بدید!

باید مدنظر داشته باشید که بیشترین تغییرات در مدت زمان طولانی و به آرومی اتفاق میوفته به شرط اینکه مدام تکرار بشه!
پس منتظر نباشید که فورا نتیجه بگیرید و مهم تر از این، زمانی که نتیجه نگرفتید نا امید نشید و به کارتون ادامه بدید، مطمعن باشید که بزودی جواب می گیرید.

نگرش درست در مسیر تغییر کردن در مقابل قضاوت دیگران!

یکی از مواردی که در زندگی همه ماها خیلی مهم به نظر میرسه، نگرش درست در برابرقضاوت دیگران هست. همه ی ما در زندگی و در ارتباطی که با سایر انسان ها داریم، در معرض قضاوت های اون ها قرار می گیریم و این قضاوت ها گاها می تونه تاثیرات خیلی منفی روی ما داشته باشه.

البته قابل ذکرِ این قضاوت ها برای افرادی تاثیرگذاری بیشتری خواهد داشت که به نظرات دیگران بهای زیادی میدن. اما بعضی های دیگه هم هستن که هیچگونه اهمیتی برای قضاوت سایرین قائل نیستن و برای خودشون زندگی می کنن و دقیقا به همین دلیل هم اصلا تحت تاثیر این قضاوت ها قرار نمی گیرند و از نظر سلامت روانی و جسمی هم در سطح بالاتری نسبت به دیگران قرار دارند.

 

چگونه تغییر کنیم

 

نکته مهم!

نکته اینجاست که همین عدم فکر کردن به قضاوت های دیگران باعث میشه ، انسان یک روان آسوده و یک زندگی شادتر داشته باشه! افرادی که این ویژگی رو دارند برای رضایت خودشون تلاش می کنن و الویت با نظرات و خواسته ها و علایق خودشون هست، بنابراین زمانی که تصمیمی میگیرن با در نظر گرفتن میزان رضایت خودشون در انجام دادن و به ثمر رسوندن اون تلاش می کنن.
پس زمانی که راهی  برای تغییر کردن در شروع کردید و روشی رو برای انجام دادن اون اتخاذ کردید، دیگه نباید اجازه بدید نظر دیگران شما رو از هدفتون دور یا منصرف کنه! نهایتا می تونید فقط به اون نظر گوش کنید، اما به هیچ عنوان مجبور نیستید که به اون عمل کنید یا در مقابل اون گارد بگیرید.

نگرش درست در برابر شکست در مسیر تغییر کردن

خیلی مهمه که بدونیم چطوری در برابر ناکامی ها و شکست ها نگرش صحیحی داشته باشیم. شکست برای هر کسی در زندگی ممکنه اتفاق بیوفته. اما مهمه که بدونیم خیلی از افراد موفق بعد از یک شکست خیلی بزرگ به موفقیت رسیدن؛ یعنی در مرحله ی اول با یک نگرش درست شکست خودشون رو پذیرفتن، و بعد از اون نگرش خودشون رو تغییر دادن و تونستن با رفع نواقص و ایراداتی که وجود داشته و البته با مثبت اندیشی که داشتن به سوی موفقیت حرکت کنند.
مشکل اینجاست که بعضی ها انگار با خودشون لج می کنن و نمی خوان شکست رو قبول کنن به خاطر همین بدون هیچ واقع بینی، نگرش قبلی خودشون رو ادامه میدن و به همین دلیل هم نمی تونن توی مسیر تغییر کردن با موفقیت حرکت کنند.

نگرش درست در برابر شکست

نگرش درست در برابر شکست یعنی اینکه بدون لج بازی و با آگاهی کامل شکست رو بپذیریم و با دید مثبت و واقع بینی و در نظر گرفتن جنبه های مختلف اون دست به اقدام بزنیم. از شکست ها باید بعنوان یک تجربه یاد کرد و از اون ها درس گرفت، چون شکست هیچوقت پایان راه نیست، به شرطی که بتونید باز هم به حرکت خودتون ادامه بدید.

 

چگونه تغییر کنیم

 

استرس در مسیر تغییر

استرس یکی از مسائل جدا نشدنی زندگی روزمره همه ماهاست، تاریخ تولد عزیزی که فراموش شده، قبضی که پرداخت نشده، دیر رسیدن به محل کار، خواب موندن و ... اما اینکه همیشه خودمون رو در معرض اون قرار بدیم اصلا عاقلانه نیست و عدم اجتناب از قرار گرفتن در شرایط استرس و اضطراب برای هیچکس حسِ مطلوبی به همراه نخواهد داشت.
اما این که بخواییم به محض اینکه کوچکترین اختلالی در کارمون پیش اومد یا اونطوری که دوس داشتیم کارمون پیش نرفت و یا به محض اینکه شکست خوردیم دچار دلشوره و اضطراب بشیم، کاملا اشتباه هست.

باید اینطور فکر کنیم که اختیار اونچه که برای ما اتفاق میوفته در دست ماست و برای تعیین سرنوشت خودمون نباید به جبر مطلق اعتقاد داشته باشیم. چون در اون صورت هیچ انگیزه ای هم برای تلاش نخواهیم داشت.

تغییر نگرش زندگی

مسلما هرگز نمی تونیم صد در صد مطمئن باشیم که شرایط در آینده چطور و چگونه پیش خواهد رفت و چه نتیجه ای در انتظار ما خواهد بود. مشخصا گاهی اوقات موفق خواهیم شد و گاهی اوقات هم به نتیجه ای که مطلوب ماست نمی رسیم ودر واقع شکست می خوریم!
نحوه ی نگرش هر فرد نقش خیلی مهمی در زمینه رسیدن به موفقیت و اهداف تعیین شده اون فرد داره. قطعا نگرش منفی کمکی به فرد نخواهد کرد و فقط بعنوان یک سد ذهنی برای شخص عمل می کند.

تغییر برنامه های روزانه

برای تغییر نگرش در زندگی لازمه که در برنامه های روتین روزانه هم این تغییرات اعمال بشه. خیلی مهمه که همون ابتدا اولویت های خودمون رو در برنامه روزانه زندگی تعیین کنییم.
و بعد بر اساس این اولویت بندی، اون ها رو انجام بدیم و مواردی که برامون اولویت بیشتری داره رو در صدر کارها قرار بدیم.
به عنوان مثال رسیدگی به اعضای خانواده را باید در صدر اولویت ها قرار داد و بعد از آن کارهایی در راستای رسیدن به اهداف رو قرار داد.
چون در نهایت هم موفقیت رو برای بهتر زندگی کردن خودمون و خانوادمون می خواییم..

مسئولیت پذیر شدن در جهت تغییر کردن

یکی از بهترین مواردی که می تونه انسان رو به سوی موفقیت سوق بده، مسئولیت پذیری در مورد کارها و تصمیماتی هست که میگیره. به قول بیل گیتس که یکی از ثروتمند ترین مردان دنیاست: «اینکه فقیر به دنیا آمده اید، تقصیر شما نیست، اما اگر فقیر از این دنیا بروید این تقصیر شماست.» در مورد زندگی و سرنوشت خودتون بیشتر فکر کنید، چون شما مسئول اون هستید و اون رو با تصمیم های امروزتون می سازید.
انسان مسئولیت پذیر می دونه که کسی مسئول موفقیت و شکست در زندگیش نیست و نباید دنبال مقصر در مورد شکست های خودش بگرده! رفتار و طرز برخورد با مسائل مختلف اساس و شالوده ی موفقیت هست، طبیعتا اگر رفتارتون رو تغیر بدید، نگرشتون، کارهایی که انجام می دید و به طور کلی زندگیتون رو تغییر دادید؛

 

چگونه تغییر کنیم

 

تغییر سبک زندگی

در ادامه کارهایی رو با شما در میون میذاریم که انجام دادن هر کدوم از اون ها فقط 30 ثانیه از وقت شما رو می گیره اما اگر بصورت مداوم اون ها رو رعایت کنید و انجام بدید، تاثیرات فوق العاده ای در زندگی شما در دراز مدت خواهد داشت. و به نظرمن این یک گام مهم در مسیرِ تغییر کردنِ...

 تن صداتون رو تغییر بدید.

برای سی ثانیه سعی کنید نرم تر، آروم تر، و کمی دلچسب تر صحبت کنید. شاید به نظر کار کوچیکی باشه اما وقتی انجامش بدین، تاثیرات شگفت انگیزی به همراه داره. می دونستین وقتی با صدای نرم تر و آروم تر با بچه ها حرف می زنید یا کاری ازشون می خوایید، راحت تر قبول می کنن تا زمانی که سرشون داد می زنید!  ایده های قدیمی خودتون رو بیاد بیارید و اون ها رو بررسی کنید.

اگر هنوز هم به شما احساس خوبی میدهف حتما انجامش بدید. این ایده می تونه یاد گرفتن یک مهارت جدید، یک پروژه کاری، تغییر دکور و ... باشه. سعی کنید یکی از اون ها رو انتخاب کنید و امتحانش کنید.

_ برای 30 ثانیه به یک نفر یک فرصت دوباره بدید.

یک بار دیگه به حرف هاش گوش کنید و اگر امکان داشت یک بار دیگه بهش فرصت بدید، شاید واقعا تغییر کرده باشه!

_ به عزیزانتون بخصوص پدر و مادر و فرزندانتون بگید که دوسشون دارید و از بودنشون خوشحالید.

_ تمرین کنید سری بعدی که منتظر چیزی بودید که در همون لحظه نمی تونید داشته باشید، برای اونچه که دارید شکرگزاری کنید. این کار باعث تغییر رفتار در شما میشه.

_ سی ثانیه محکم تر و صاف تر بایستید، و سرتون رو بالا بگیرید.

تو چشم بقیه نگاه کنید و با اطمینان بیشتری راه برید تا ببینید چه احساس خوبی داره.

کارهای نیمه تمامی که قبل رها کردین رو دوباره انجام بدید و به پایان برسونید.
فقط 30 ثانیه زمان لازمه تا تصمیم بگیرید کاری رو انجام بدید، پس به تصمیم خودتون احترام بگذارید.

محیط اطرافتون رو مرتب کنید حتی اگه شما اونو بهم نریختید باز هم مرتبش کنید.

ویژگی های خوب اطرافیانتون رو بهشون بگید، البته چیزی که واقعا وجود داره نه با اغراق.

برای چیزی یا کسی که باورش دارید ارزش قائل باشید و ازش حمایت کنید.

کسی رو در کارش تشویق کنید و بهش اطمینان بدید " تو می تونی! " باورش داشته باشید و این رو با رفتارتون نشون بدید.

یکی از افرادی که خیلی براتون عزیز هست و مدت زیادی ازش بی خبر بودید رو به خونتون دعوت کنید و چند ساعتی رو کنارش باشید.

 

چگونه تغییر کنیم

 

عشق رو از بچه هاتون دریغ نکنید.

_ چیزهای جدید یاد بگیرید. کلاس نقاشی، کلاس زبان، کلاس آشپزی و ... .

_ بخشی کوچیکی از درآمدتون رو به افراد نیازمند ببخشید.

_ رفتارهای مثبت و هدف ذهنی مثبت توی ذهنتون داشته باشید، برای کارهای هر روزتون طبق الویت ها برنامه ریزی کنید.

_ وقتی حال کسی رو می پرسید، واقعا به جوابی که بهتون میده گوش کنید.

_ تا جایی که استطاعت مالی بهتون اجازه میده مبلغی رو توی یک پاکت بگذارید و بعنوان یک فرد ناشناس به کسی بدید که می دونید بهش نیاز داره. این کار احساس خیلی فوق العاده ای رو در شما ایجاد می کنه و حالتون رو خوب می کنه.

در تمام جنبه های زندگی تغییر کنیم

_ به پرنده ها غذا بدید، زباله ها و آشغال ها رو توی محیط زیست رها نکنید و اگه می تونید اون ها رو جمع کنید.

_ همیشه سعی کنید صبحانه سالم بخورید، تا جایی که امکان داره از مواد قندی کمتر استفاده کنید در عوض بیشتر پروتئین و میوه بخورید.

_ اگر خیلی وقته توی خونه موندین، بیرون برید و هوایی عوض کنید. پیاده روی یکی از کارهایی که خیلی سریع حالتون رو تغییر میده.

_ تا جایی که براتون مقدروه و می دونید به شما آسیبی نمی رسه به درخواست کمک دیگران جواب مثبت بدید.

_ یک گلدون یا درخت برای خودتون بکارید.

_ با خودتون عهد ببندید یکی درهفته یکی از عادت های بدتون رو حذف کنید و دیگه انجامش ندید.

_ یک بطری آب داشته باشید که مرتب از اون استفاده کنید. می تونید چندتا برش لیمو یا میوه هایی که دوست دارید رو هم به آب بطری تون اضافه کنید.

_ برای 30 ثانیه چشم هاتون رو ببندید و برای اونچه که دارید شکرگزاری کنید.

جمع بندی:

با توجه به اینکه دنیای اطراف ما مدام در حال تغییر کردنه لازمه که ما هم بتونیم خودمون رو با این تغییرات هماهنگ کنیم وگرنه مجبور می شیم با سیل عظیمی از مشکلات دست و پنجه نرم کنیم. یکی از اصولی که باید برای رسیدن به موفقیت در این مسیر رعایت کنیم و بهش پایبند باشیم، تعهد به خودمون و هدفی هست که مشخص کردیم . قطعا تا زمانی که نتونیم طرز تفکرمون و روشی که برای انجام دادن کارهامون استفاده می کردیم رو عوض کنیم، نتیجه ی مثبتی هم نمی گیریم .
بنابراین باید بتونیم بهترین تصمیم گیری رو درباره ی موقعیت هایی که توش قرار می گیریم داشته باشیم و در بهترین زمان ممکن عمل کنیم. حتما باید برای دستیابی به اهداف مون الویت بندی داشته باشیم و موارد کم اهمیت تر رو در جایگاه بعدی قرار بدیم تا زمان رو از دست ندیم.

نویسنده: سبا یعقوبی

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1399/2/15 21:39  مدت زمان عضویت:2069 روز
0
سلام عالی بود????
1399/2/15 05:09  مدت زمان عضویت:1401 روز
0
سلام استاد ممنونم از راهنمایی های خوبتون خیلی عالیه ممنونم ازتون ?❤
1399/2/15 05:09  مدت زمان عضویت:1401 روز
0
سلام استاد ممنونم از راهنمایی های خوبتون خیلی عالیه ممنونم ازتون ?❤
1399/2/13 16:44  مدت زمان عضویت:1406 روز
0
سلام پریسا جون سپاسگزارم بابت مطالبی که گذاشتید خیلی عالیه ولی من اعتماد بنفسم کمه همین که تصمیم میگیرم کاری رو انجام بدم ولی فردای آنروز منصرف میشم ویک چیزی مانعم میشه نمیدونم چطوری میتونم مقابله کنم ویک تغییراتی توی زندگیم بدم
1399/2/10 07:55  مدت زمان عضویت:1414 روز
0
سلام لطفاً پی دی اف چگونه تغییر کنیم رو بذارین که بتونم بدم برام روی کاغذ چاپ کنن روی گوشی زیاد نمیتونم بخونم چشمام اذیت میشه
1399/2/9 20:35  مدت زمان عضویت:1462 روز
0
سلام خانم پریسا عزیز ومهربان خیلی متشکرم از تمام برنامه های خوبتون که در زندگی من بسیار موثر و حلال مشکلاتم بوده سپاسگزارم از شما
1399/2/9 18:36  مدت زمان عضویت:1591 روز
0
سلام مقاله رو حوندن سعی میکنم نکته هارو به خاطر داشته باشم ودرس بگیرم
1399/2/9 13:25  مدت زمان عضویت:1902 روز
0
سلام‌پریسا جون خیلی دوست دارم تغییر کنم ولی اعتماد به نفس ندارم و همش میگم بی فایدس .خیلی گلی
پاسخ ها
شیرین بوربور
1399/2/14 00:07  مدت زمان عضویت:1403 روز
0
سلام گلم خیلی دوست دارم تغییر کنم ولی اعتماد ب نفس ندارم
سبا یعقوبی مشاور سایت
1399/2/15 18:09  مدت زمان عضویت:2109 روز
0
متاسفانه موضوعی که مطرح کرده اید چیزی نیست که بتوانیم در چند سطر راهکار موثری به شما ارئه دهیم
خوشبختانه مهارتیست که شما می توانید با یادگیری و تمرین اون رو در خودتون تقویت کنید
در همین رابطه دوره دانلودی اعتماد به نفس به شما پیشنهاد می شود
https://www.parisanasri.com/course/55-SelfConfidence
موفق باشید
برنامه های مرتبط