به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

چگونه افراد عصبی را آرام کنیم راهکارهای کنترل خشم

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

چگونه افراد عصبی را آرام کنیم راهکارهای کنترل خشم

دوستان عزیز توجه داشته باشید افرادی که مدیریت عواطف، احساسات و کنترل خشم خودشون رو در اختیار ندارند و به نوعی در مدیریت کردن این عواطف ضعف دارند آدمهایی هستند که خیلی زود عصبانی میشن ، آدم هایی که وقتی تو جایی هستند و باید اونجا صحبت کنند ، حرفی نمی‌زنند و جاهایی که اصلا نباید حرفی بزنند حرف میزنند و بعد از کرده خودشون پشیمون میشن . خب ما با یک فرد عصبی روبرو هستیم ، فردی که کنترل عواطف نداره ، کنترل هیجان نداره،باید چیکار کنم ؟

راهکار های کنترل کردن افراد عصبی


اولین عاملی رو که ما باید در نظر بگیریم این هستش که عاملی که باعث ایجاد تحریک و پرخاشگری یک فرد میشه چی هستش شاید بشه گفت که اولین عامل "موقعیت فرد" هست . ببین من اصلا راجب اینکه فرد در چه موقعیت و فضایی قرار گرفته نمی خوام صحبت کنم یعنی شرایط فیزیکی و جسمی یک فرد و روحیه اش بر روی تندخویی و عصبانی شدن خیلی تاثیر گذاره .

 

 

راهکارهای کنترل خشم

 

 

شرایط فیزیکی تاثیر مستقیم در عصبی بودن فرد دارد

شرایطی مثل گرسنگی ،تشنگی حتی کمبود خواب شرایطی مثل کمبود اکسیژن همه این ها بر کنترل خشم تاثیرگذاره.  تا حد بسیار زیادی این سربی که در هوای ما وجود داره خودش عاملی برای عصبی بودن افراد هست .
موقعیت هایی مثل اینکه فرد وقتی گرسنه هست ، چون قند خون و انسولین میاد پایین فرد عصبی میشه و تا زمانی که این قند به حالت نرمال در نیاد حالت طبیعی خودش رو پیدا نمیکنه .
تشنمه ، نه حوصله حرف زدن دارم و نه حوصله بحث کردن فقط می خوام اون آبی که از بدنم کم شده برگرده . افرادی که به نوعی کمبود خواب دارند و کم خوابیدند خیلی عصبی میشن و احساس می کننذ تمام حرفا داره سوزن سوزن توی مغزشون میره و روان شون رو به هم میریزه .

کسی که زود عصبانی میشه حتما در شرایط بدی قرار گرفته

پس باید در درجه اول برای رویارویی با افرادی که عصبی هستند موقعیت هایی رو که در اون قرار دارند رو ما درک کنیم ؛ اینکه این فردی که الان روبروی من هست الان توی چه موقعیتیه و چه حال و هوایی داره و چگونه هستش و وقتی اون موقعیت رو درک کنید می تونید کمک کنید در آرام شدن فرد و بعد آرام شدن خودتون . افراد عصبی معمولاً زمانی که احساس عدم آرامش و احساس خطر و ناامنی رو دارند عصبی میشن و کنترل خشم و عصبانیت خودشون رو از دست میدن.

 

 

راهکارهای کنترل خشم

 

تمسخر کردن افراد بی سر و زبان ممنوع!

افرادی که احساس می‌کنند دارند مورد تمسخر قرار می‌گیرند خیلی وقت ها متاسفانه توی فرهنگ ما شوخی ها همراه با تمسخر هست و باعث میشه فردی که در کنار ما هستش خیلی زود برنجه از دست ما ، عصبانی بشه و ممکنه حتی کنترل خشم اش رو از دست بده و قطعا این دلخوری ها رو دیگه راحت نمیشه جبران کرد .

متاسفانه شوخی ها و طنز هایی که در مورد قومیت های ما به کار می بریم همه اینها به شدت تاثیرگذار هستند در ایجاد تندخویی و عصبانیت و از بین بردن کنترل احساسات در یک فرد بیاییم این ها رو مراعات کنیم .

فرد عصبی نیاز به حمایت داره

یادتون باشه که فرد عصبی نیاز به حمایت و پشتیبانی داره اگر فکر می کنید کسی که در کنار شما هست خیلی عصبیه و الان خیلی به هم ریخته است بیشتر از اینکه چوب توی آتیشش بندازید و آتشش رو شعله ور تر کنید بیایید بهش آرامش بدید ... باید بهش حس آرامش رو بدید که ما دوست داریم ... من و خانواده تو رو دوست داریم ، تو برای ما خیلی عزیز وارزشمند هستی واقعا دوست ندارم تو رو توی این وضعیت ببینم آزار می بینم و به این ترتیب اون آرامش رو به فرد برگردونیم .

خیلی وقتها ما که میریم سرقرار ، میگیم خب شد دیگه ترافیک بود ، شلوغ بود در این مواقع این بی حرمتی ها برای یک فرد عصبی هیچ دلیل قانع کننده ای نداره . سعی کنید بپذیرید و باید بگید که ؛ و ببین من واقعاً انقدر احتمال نمی دادم که خیابون شلوغ باشه حق با توعه ، انشالله دفعه دیگه جبران می کنم 

 

 

راهکارهای کنترل خشم

 

 

فرد عصبانی رو با استعداد ها و توانایی هاش روبرو کن

آخرین موردی که در مورد کنترل خشم و کنترل عصبانیت در دیگران می خوام بهتون بگم این هستش که به فردی که میدونید پیش‌زمینه عصبانیت داره حس دیده شدن استعداد و تواناییش رو دیدن بهش بدید .

اینکه بهش بگید تو وقتی حرف می زنی من خیلی لذت میبرم یا این مدل لباس خیلی بهت میاد . تایید های خوب بدید قبل از اینکه فرد بخواهد هر پرخاشی رو بکنه بره تو حالت آرامش و به اصطلاح در یک حالت رو در وایستی قرار بگیره و بعد آروم آروم خودش رو کنترل کنه و این آرامش و حمایت رو از شما بگیره .

دوستای عزیزم ارتباط با آدم های عصبانی و خشمگین مثل زندگی در کنار یک کوه آتشفشان میمونه پس بنابراین این ما هستیم و این هنر ماست که باید مدیریت کنیم این روابط رو و مدیریت کنیم که چگونه باید با این افراد برخورد کنیم . میدونم که زندگی در کنار آدم‌های عصبانی سخته

لب کلام

 این رو بدونید که همه آدمها که قصد خود آزاری ندارند و فرد عصبی اول از همه به خودش آزار میرسونه بعد به شما پس بنابراین باید کمکش کنیم آروم تر شه . من توصیه می کنم که اگر موارد رو رعایت کنید شاید تا حد خیلی خوبی بتونید مدیریت بحران کنید و این مدیریت بحران به تک تک ما کمک می‌کنه که آرامش بیشتری رو در زندگیمون تجربه کنیم . زندگیتون پر از آرامش پر از شادی پر از خوشحالی و خوشبختی باشه و همتون رو به خدای بزرگ می سپارم خدا نگهدارتون باشه .

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1400/9/9 09:20  مدت زمان عضویت:903 روز
0
مرسی از توضیحاتتون
1400/9/9 09:18  مدت زمان عضویت:903 روز
0
مرسی از توضیحاتتون
1399/1/30 11:14  مدت زمان عضویت:1492 روز
0
لطفا راه حلها بیشتر باشد
1396/10/4 11:55  مدت زمان عضویت:2337 روز
1
با سلام ممنون از مطالب خوبتون،کاش این بخش یعنی کنترل فرد عصبی را با مثالهای کاربردی بیشتری توضیح میدادید.
برنامه های مرتبط