به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

چرا مردها مناسبت ها را فراموش می کنند

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:58
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

فراموش کردن مناسبت ها

خیلی از خانم ها گله می کنند که من همیشه همه ی تاریخ ها رو یادمه، همه ی مناسبت ها رو یادمه و برای همسرم و مردی که توی زندگیم هست سنگ تموم میذارم. اما همسر من همه مناسبت ها رو فراموش میکنه، اگر هم بهش بگم میگه بابا اینا همش ادا اطواره، من به این سوسول بازیا اعتقادی ندارم.

خانم ها قبل از عصبانی شدن بخاطر فراموش کردن مناسبت ها توسط همسرشون باید به این مساله هم توجه کنند که شرایط همسرم چگونه است؟
در دنیای امروز و فشارهایی اقتصادی و روانی که از هر طرف وجود داره شاید لازمه کمی بیشتر همسرمون رو درک کنیم.

فقط یکی از وظایف و مسئولیت های مردی که همسر شماست تلاش برای رفع نیازهای روزمره شما و فراهم کردن رفاه لازم برای زندگی بهتر در کنار شماست.
گاهی ممکنه کار روزانه و درگیرهای فکری و جسمی اونقدر فرد رو خسته کنه که مناسبتی که اتفاقا برای شما خیلی هم مهم هست رو فراموش کنه و این ابدا به معنی دوست نداشتن شما نیست.

البته آقایون هم نباید صرفا به این دلیل از پذیرفتن مسئولیت و توجه به نیازهای همسرشون سرباز بزنن و شونه خالی کنند.
همه ی ما انسان ها دوست داریم در نظر دیگران دوست داشتنی و ارزشمند باشیم و زمانی که بتونیم توجه کافی بخصوص از طرف همسر و شریک عاطفی مون دریافت کنیم
این احساس ارزشمندی و نیازبه توجه ما تامین میشه و احساسِ رضایت بیشتری از زندگی مون خواهیم داشت.

 

فراموش کردن مناسبت ها بخاطر کادو

متاسفانه این باور در بین خیلی از ماها به وجود اومده که خانم ها رو نمیشه شناخت، کادو خریدن برای خانم ها سخت ترین کار دنیاست، نمی دونم چی بخرم، پول ندارم، قسط داریم خانمم درک نمی کنه و ... باعث میشه خیلی از آقایون با همین پیش فرض جوری وانمود کنن که انگار اون مناسبت رو فراموش کردن و تبعاتش رو بجون بخرن؛ در حالی که در حقیقت خیلی از خانم ها حتی با یک شاخه گل هم خوشحال میشن وارزش  مادی هدیه اصلا براشون اهمیتی نداره.
در حقیقت خانم ها توجه و محبت شما رو می خوان و نه هدیه گرون قیمت!

در مقابل هستن آقایونی که همچنان باور دارن هدف اصلی اون ها از زندگی تلاش برای تامین امنیت و رفاه خانواده و رفتن به محل کار و داشتن غذای آماده و خونه مرتب هست.
و در هیچ شرایط به مناسبت های مهم زندگیشون بهاء نمیدن.

 

قبلا همه مناسبت ها رو یادش بود

احتمالا درصد بالایی از خانم ها بهترین خاطرات زندگی مشترکشون رو در دروان نامزدی و حتی چند سال بعد از ازدواج تجربه کردند و بهترین هدایا و تبریک ها رو در مناسبت های مختلف داشتند.
همین ثابت می کنه که اغلب مردها به کوچکترین جزئیات در رابطه زناشویی خودشون توجه می کنند.
اما سوال اینجاست چی میشه که بعد از چند سال همین مرد دیگ هیچ تاریخ مهم و مناسبتی رو یادش نیست و همه رو فراموش می کنه؟

 

آیا دلیلش عدم علاقه به همرشون هست؟

حقیقت اینه که در روزهای اول آشنایی و ازدواج مردان همه تلاش خودشون رو می کنند تا محبت زنی که مقابلشون هست رو بدست بیارن و توجهش رو جلب کنند. و این مهم ترین چالش برای اون ها به حساب میاد.

اما بعد از دست یابی به این هدف، چالش های بزرگ تر و خت تری در مقابل اون ها قرار می گیره که خارج از روتین زندگی قبلی و شرایط قبلی اون هاست به همین احتمال فراموش کردن مناسبت ها تا حدود زیادی افزایش پیدا میکند.

 

اغلب مردان از این حقیقت اطلاع کافی ندارند که فراموش کردن جزئیات کوچک تا چه اندازه می‌تواند برای زن‌ها گران تمام شود تا جایی که تلقی آن‌ها از این موضوع این است که در رابطه زناشویی شان یا عشقی وجود ندارد و یا این که عشق میان آن‌ها بسیار کمرنگ است.

 

به همین خاطر، مرد‌ها همیشه تاکید می‌کنند که آن‌ها به سختی، کار و تلاش کرده‌اند تا در حد توانشان بتوانند بهترین‌ها را برای زن و فرزند خود تهیه کنند. در این میان، اگرچه اغلب آن‌ها به دلیل همین این موضوع با نارضایتی همسر خود روبه‌رو شده اند، امّا باز هم متوجه کار اشتباه و یا سهل انگاری خود نشده اند.

 

باید بررسی کرد که آیا این موضوع به این معناست که زنان هیچ گونه انتظاری از همسرشان برای به خاطر سپردن جزئیات را ندارند؟

در پاسخ باید گفت به دلیل پویایی اجتماعی و فشار‌های وارده از سوی هم سن و سال ها، زن‌ها همیشه انتظار دارند که همسرشان علاوه بر برطرف کردن نیاز‌های خانواده، به مسائل دیگری، چون جزئیات زندگی و هر آن چه که به عنوان یک الگوی رفتاری مناسب در جامعه مرسوم است، توجه کافی داشته باشند.

 

راه حل این مشکلات چیست؟

 راه حل این مشکلات کاملا آسان است؛ به طوری که مردان می‌توانند برای این کار یک تقویم یا سررسید تهیه کنند تا در آن، مناسبت‌ها و روز‌های مهم زندگی خود را علامت بزنند و در کنار آن روز‌ها نیز، هدیه‌های مورد علاقه همسرشان مانند ادکلن، گل یا وسیله مورد علاقه او را یادداشت کنند و علاوه بر این، به عنوان یک شرط احتیاط، مرد می‌تواند کاری کند که همسرش، این مناسبت‌های جزئی یا اصلی را فراموش کند تا بتواند با غافلگیر کردن، او را خوشحال کند.

 

مردان باید تلاش کنند تا تمام اتفاق و مناسبت‌ها و حتی جزئی‌ترین مسائلی که از نظر شریک زندگیشان مهم است را به خاطر بسپارند و این کار را به یک عادت تبدیل کنند تا همه چیز را در زمان مقرر خود، به یاد آورند.

چرا که با این رفتار ثابت می‌کنند حواسشان به همسرشان است و زن‌ها هم متوجه می‌شوند که برای شوهر خود بسیار اهمیت دارند.

 

اگر یک مرد، شوهر و پدری مسئولیت‌پذیر است، به طور منطقی می‌توان گفت که یک انسان خوب هم است که برای برطرف کردن نیاز‌های خانواده‌اش، بسیار تلاش می‌کند. بنابراین، زن‌ها نباید برای فراموش کردن برخی از مناسبت‌ها از سوی شوهرشان، به او خرده بگیرند، بخصوص زمانی که این مشکل کوچک، راه حلی به این سادگی دارد و زن‌ها می‌توانند به شوهرشان کمک کنند تا این مناسبت‌ها و روز‌های خاطره انگیز برایشان یادآوری شده و به یک عادت خوب در ذهنشان پرورش یابد.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

چرا مردها مناسبت ها را فراموش می کنند

00 ساعت و 58 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1400/1/28 19:31  مدت زمان عضویت:1973 روز
0
مرسی استاد عززیز عالی بود
1400/1/28 19:31  مدت زمان عضویت:1973 روز
0
مرسی استاد عززیز عالی بود
1400/1/28 13:59  مدت زمان عضویت:1974 روز
0
سلام.آموزش امروز بسیار عالی بود وهرلحظش جذاب.
برای من چون اهل درخواست نیستم خیلی مفید بود.
عشقتون پایدار.
برنامه های مرتبط