به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

همین الان کلیک کن و بیا سایت جدید

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

گرایش برخی از زنان به خشونت

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

گاهی اوقات بعضی از دوستان در مورد خانم‌هایی که کمی خشن هستند سوالاتی از من می‌پرسند.

در این ویدئو قصد دارم در این مورد با شما صحبت کنم.

 

شرح سوال:

چرا برخی از زنان به خشونت گرایش پیدا می‌کنند؟

چه عواملی رو می‌توان در مورد خشونت زنان عنوان کرد؟

برای حل مشکل خشونت در زنان چه راه‌حل‌هایی وجود داره؟

 

در زنانی که به خشونت گرایش دارند ویژگیهای زنانه کمرنگ شده و ویژگی‌های مردانه‌اش رشد کرده. در مقابل احساسات و عاطفه نسبت به همسر و دیگران مقاومت می‌کند و بیشتر مثل یک مرد برخورد می‌کند.

اگر شما زنی هستید که درد و رنج فراوانی، در گذشته از خانواده و اطرافیان دریافت می‌کرده، که هر کدوم از اونها منجر به ایجاد خشم در شما شده‌؛ این خشم‌ها آرام آرام روی هم انباشته شده و شما رو تبدیل به زنی کرده که دیگه زن نیست.

زنی که با مردان سازگار نیست و دیگه دوست نداره خودش رو به مردان با حس لطافت و زنانگی نشان بده. ولی شما دوست دارید که زن باشید. شما آفریده شدید که عشق بورزید. شما آفریده شدید که محبت کنید. پس راه‌حل مشکل خشونت در من به عنوان یک زن چیه؟

 

زنان خشن

 

 

 گاهی اوقات بعضی از دوستانمون در مورد خانم هایی که یکم خشن هستند سوال می پرسند ... دوستان ببینید زمانی ما می تونیم به زنی بگیم زن خشن که ویژگی های زنانه در این زن کاملا کمرنگ شده باشه وبه جاش ویژگی‌های مردانش رشد کرده و بزرگ و قوی شده باشه .

یعنی اینکه در مقابل احساسات و عاطفه نسبت به همسرش نسبت به دیگران خیلی مقاومت داره و بیشتر شبیه یک مرد برخورد می‌کنه تا یک زنی که باید لطیف باشه ، و روح خیلی نرم و زنانه ای داشته باشه چرا این اتفاق می‌افته .؟ شاید یکی از دلایلی که برخی از زنها به سمت خشونت می روند ، ریشه در کودکی شون داشته باشه . کودکی که این خانم گذرونده چگونه بوده .؟! معمولا توی بحث های مشاوره ای و روانشناسی می گن سه عامل رو برای زمانی که میخواید یک شخصی رو تحلیل کنید مد نظر داشته باشید ؛ عامل زیستیش ، عامل روانیش و عامل اجتماعیش که چگونه هستش ...؟ اما ماباید بدونیم که این فرد از نظر زیستی و اجتماعی چگونه بزرگ شده و چطورهست...؟

زنی که زن خشن دیده میشه زنی هستش که شاید در کودکیش خیلی زیاد درد ، رنج و آزارو اذیت هایی که پدر به مادر انجام میداده رو دیده و به نوعی اینها براش فشار روحی بوده ولی خوب ناخودآگاه درگیر بوده خودآگاه اونقدری درگیر نبوده و پای صحبت مادر که می نشسته ، مادر همیشه بهش میگفته یه روزی بزرگ شو و سعی کن مثل من نباشی یه روزی بشه که بتونی از هیچ مردی نترسی ...مامان درس بخون تا اینقدر قوی بشی که نیاز به هیچ مردی نداشته باشی ، مامان کار کن پول در بیار تا روزی که قوی شی و دیگه اصلا هیچ مردی رو به عنوان پشتوانه نخوای و خودت خودت بشی آقای خودت و خانم خودت .این دختر با این تفکر رشد کرده و بزرگ شده ، همیشه فکر کرده که باید یک حقی رو از مرد ها بگیره حقی که از مادر ضایع شده ، حقی که مادر بدستش نیاورده و این خشونت در این زن مونده و این ناراحتی انباشته شد ، انباشته شد ، انباشته شد و وقتی که رشد کردو بزرگ شد تبدیل شد به زنی که خیلی با مرد ها سازگار نیست ؛ خیلی دوس نداره درکنار مردی حس لطافت و زنانگی خودش رو نشون بده .درونش زن ، زنده هست اما اون زن رو همیشه سر کوب کرده ...حالا راه چاره چیه ..؟ باید چیکارکنم ..؟اگر من یک زن خشن باشم باید چه برنامه ای رو برای خودم بریزم ...؟

 

گرایش به خشونت

 

 

در درجه اول بیایید یک مروری کنید روی خاطرات کودکیتون آیا واقعا شما  پشتوانه کودکی اینچنینی داشتید که به نوعی شما رو از نظر ذهنی در گیر کرده باشه که شاید نیاز باشه در مقابل مرد ها بایستید ، به دلیل خاطراتی در گذشته داشتید به دلیل اون آموزه هایی که از مادر یاد گرفتید.بعد بیاید تفاوت زن و مرد رو پیدا کنید ببینید که زن‌ها و مردها چقدر با هم متفاوتن روی این تفاوت‌ها یکم تحقیق کنید یکم بررسی کنید و که ببینید چقدر مردها نیاز دارند که همسری و بانویی در کنارشون باشه که براشون زن باشه نه مرد بعد بیایید اون چیزهایی که در درون خودتون هم هست رو پیدا کنید ... آیا واقعا من الان دارم از زندگیم لذت میبرم ؟!یا نه اذیت میشم و آزار میبینم دوست دارم زن باشم و نمی تونم باشم . یادتون باشه که وقتی شما توی این سه مرحله باخودتون رو راست برخورد میکنید متوجه میشید که نقص کارتون کجاست و شروع میکنید نقص رو گرفتن شما قبل از هر چیزی باید بدونید زن آفریده شدید باید بدونید رابطه حساب و کتاب نداره بده بستون نداره قرار نیستش که چون من در گذشته من خشونتی رو دیدم یا خاطره ای دارم الان اون خاطره رو با خودم رشد بدم بیارم در جوانی و به نوعی بخوام انتقام کودکی هارو بگیرم این باعث میشه نه تنها مایی که گذشته ای رو از دست دادیم حالمون رو هم از دست بدیم و آیندمون رو هم ...یکم منطقی تر روی این قضیه فکر کنید . شما آفریده شدید برای اینکه عشق بدید عشق بگیرید برای اینکه مهر بدید و مهر بگیرید محبت بدید و محبت ببینید آفریده نشدید برای خشونت فشار عصبی استرس و اضطراب زندگی روز مره به اندازه کافی استرس و اضطراب برای زنها و حتی مرد ها داره پس شما سعی کنید این استرس و اضطراب هارو تا جایی که میتونید و میشه حذف کنید کم رنگ کنید تا زندگی خوبی رو داشته باشی .

ممنونم که این برنامه رو دیدید خدا نگهدار .

برای دیدن این ویدئو مشترک شوید.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1399/10/27 21:24  مدت زمان عضویت:1221 روز
0
سلام خسته نباشید
لطفا در مورد مادرای خانه دار که فرزند دارن و چطور میتونن استقلال مالی داشته باشن هم صحبت کنید.ممنون
1397/5/29 11:25  مدت زمان عضویت:2100 روز
0
سلام ممنون پریسای نازنین بابت همه ی خوبی هایی که در حق مون کردین??
فقط اینکه من تا بالا 90 درصد باهمسرم مشکلی ندارم و باهم خیلی خوشیم. ولی الان چند ساله به شدت از رفتار خانوادش مخصوصا خواهر و برادرش درامان نیستم. همیسه زخم زبان و توهین و قهر و کینه دارن. واصلا بامن خوب نیستن ومن فقط بخاطر همسرم سکوت میکنم. وچون همسرم از همشون کوچیکتره به اونا توهین نمیکنه یا پشتم در نمیاد فقط ارتباط شو با خواهر برادراش قطع کرده بخاطرم.
خلاصش اینه که هر هفته که خواهرش میاد خونه باباش همش الکی داد میزنه میخنده حرفای چرت وپرت و طعنه میزنه و... وچون خونه ی ما نزدیک پدرشوهرم هست ناخوداگاه این توهین ها رو میشنوم. واصلا نمیتونم تحمل کنم. اون حتی از شوهر خودش نمیترسه وبه خودش میباله که با زخم زبانش داره منو نابود میکنه. یااز باباش هم نمیترسه که من شکایشو پیش اونا ببرم. کادوهایی که قبلا براش خریده بودم تو آشغالی خونه مادرش گذاشته که ببنمو....خلاصه دارم روانی میشم ازکاراش و دقیقا یه ساله هر چه سکوت کردم نتیجه نگرفتم. وبه شدت حالم بده افسرده شدم.....لطفا زودتر جواب بدین منتظرم
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/5/30 10:56  مدت زمان عضویت:2360 روز
0
سلام دوست عزیز اول اینکه ما باید باور داشته باشیم که هرکس مسئول کارهای خودش است نه دیگران اگر فردی در اطراف ما هست که رفتارش برای ما ازار دهنده است هیچ دلیلی ندارد که ما وظیفه خودمون بدونیم که رفتار او را اصلاح کنیم اگر نمیتوانیم باید از ان فرد فاصله بگیریم .شما باید ارتباطتون با خواهرشوهرتان با کمال احترام بسیار کم یا حتی قطع کنید مثلا اگر در یک مهمانی مشترک هستید به میزبان توضیح دهید که رفتار او برای شما قابل تحمل نیست و انجا را ترک کنید .وقتی کسی با شما مهربان نیست باید مثل خودش با او برخورد کنید همین هم باعث میشود در دراز مدت از او متوقع نباشید.
برنامه های مرتبط