به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

هرگز خودت رو با کسی مقایسه نکن

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 01:01
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

مقایسه ممنوع

ما از اولش با مقایسه دنیا رو شناختیم و مفهموم هایی که در دنیا بوده رو متوجه شدیم. مقایسه بود که به ما کمک کرد که بدونیم شب و روز ، خوبی و بدی ، تلخی و شیرینی چیه.

مقایسه کردن خوبه به شرطی که ما رو به اون من برتری که می خوایم برسونه.

در قبیله ی زنان آلفا یک قانون حاکمه که زنان آلفا اگر بخواهند به هدف ها و خواسته هاشون برسند باید بتوانند روحیه ی شاد و پر انرژی داشته باشند بنابراین زنان آلفا باید تمام چیزهایی که مانع رسیدن اون ها به شادی میشه رو شناسایی کنند و این موانع رو بردارند و بتوانند به بهترین شکل در مسیر آلفا شدن قدم بردارند.

یکی از مهم ترین موانعی که حس شادی و لذت بردن از زندگی رو در مسیر آلفا شدن میگیره مانعی به نام مقایسه خودم با دیگران است.

ما از بچگی در تله ای به نام تله ی مقایسه افتادیم. تله ای که به جای این که اهرم رشد ما بشه باعث شد ما اعتماد به نفس و عزت نفسمون رو از دست بدیم.

خیلی از ما در ذهنمون گاردی رو نسبت به دنیای بیرون داریم اگر قرار باشه زندگی خوبی رو تجربه کنیم و به هدفامون برسیم باید یاد بگیریم هر چیزی که باعث میشه شاد نباشیم و انرژی رسیدن به خواسته هامون رو نداشته باشیم رو شناسایی کنیم و از اون ها دور بشیم که یکی از این گزینه ها مقایسه کردن است.

خیلیا میگن اگه خودمونو با بقیه مقایسه کنیم انگیزه رشد پیدا می کنیم اما اشتباه اینجاست که مقایسه کردن به شما انگیزه نمیده بلکه انگیزه رو از شما میگیره چون در مقایسه در دنیای ذهن شما کفه ی ترازویی که بین خودتون و طرف مقابلتون قرار داره اون رو سنگین تر از خودتون نشان میده و تو اون ارزش و جایگاهی که باید داشته باشی رو نداری و همین باعث میشه احساس ضعف کنی.

 

با استفاده از این موارد از مقایسه کردن خود با دیگران پرهیز کنید:

هدف داشتن

شما وقتی در زندگیتون برای خودتون هدف هایی داشته باشید و هدف هاتون برایتون مهم باشند دیگه خودتون رو با دیگران مقایسه نمی کنید و آن قدر مشغول رسیدن به هدف ها و رویاهاتون هستید که اصلا وقت نمی کنید که به زندگی دیگران فکر کنید و خودتون رو با آنها مقایسه کنید و دیگر با حسرت به زندگی کسی نگاه نمی کنید.

 

توانایی هاتون رو بنویسید
ببینید درچه چیزهایی توانایی دارد شاید درآشپزی مهارت خوبی دارید یا اینکه شما در دویدن سرعت بسیار خوبی دارید و این که شما بسیار سریع تایپ می کنید این کارها به شما نشان میدهد که توانایی هایی دارید و باعث بالا بردن اعتماد به نفستون میشه شما باید افکارتون رو کنترل کنید و نباید اجازه بدید ذهنتون شما رو به سمت مقایسه کردن با دیگران ببرد و بر روی داشته هایتون تمرکز کنید.

 

خودتون رو با خودتون فقط مقایسه کنید
ببینید نسبت به هفته ی گذشته، ماه گذشته چقدر در کارهاتون پیشرفت کردید و چه چیزهایی رو در زندگی شخصیتون تغییر دادید.این مقایسه کردن با خودتون باعث میشه بیشتر انگیزه بگیرید و از زندگیتون بیشتر لذت ببرید. تا زمانی که شما دنبال مقایسه خودتون با دیگری باشید تمرکزی که برای رسیدن به هدفاتون لازم دارید رو نمی تونید داشته باشید.

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

هرگز خودت رو با کسی مقایسه نکن

01 ساعت و 01 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط