به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

9 کاری که زنان آلفا هرگز انجام نمی دهند

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

9 کاری که زنان آلفا هرگز انجام نمی دهند
موفقیت با تصمیمات و رویکرد کاری‌ ما ارتباط مستقیمی دارد، و اینکه رشد و پیشرفت ما، با اقدامات سنجیده‌ و انتخاب‌های درست ارتباط دارد نه با تکیه بر همیاری و حمایت از سوی دیگران!

این طبیعی است که هر زنی با توجه به موقعیت زمانی و مکانی خویش، تعریف منحصر‌به ‌فرد و امضا‌دار خود را از موفقیت داشته باشد، ولی باور قلبی من این است که زنان موفق وآلفا، بی‌گمان رشد و موفقیت خود را با رعایت 9 مورد مهم زیر به ‌دست آورده‌اند:

 

1. زنان آلفا هرگز ترس‌شان را نادیده نمی‌گیرند
اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم باید از همان اول با ترس و هراس‌ خود روبه‌رو شویم. هرگز انرژی خود را برای اجتناب از آن ترس‌ها هدر ندهیم؛ در عوض، با اتکا به قدرت ذهنی خود، افکار، احساسات و رفتار خود را به شیوه‌ای مدیریت کنیم که ما را برای موفقیت در کار و زندگی آماده کند.

دکتر ساینا می گوید:

سرکوب کردن یک حس منفی فقط باعث تشدید آن می‌شود که حاصل آن فقط ترس بیشتر است و رسیدن به نقطه‌ی سکون. پس، مهار ترس و اضطراب یعنی شدت بخشیدن به احتمال رویارویی با آن!

 

2. زنان آلفا هرگز از تعارضات نمی‌گریزند
به خیال افرادی که از رویارویی با مشکلات پرهیز می‌کنند، تعارضات همواره سلطه‌جویانه، خشن و توهین‌آمیزند. این درست نیست چراکه تعارضات به اشکال مختلفی نمود پیدا‌ می‌کند. واکنش ما باید در مقابل رفتار دیگران هوشیارانه باشد تا احساسات و اندیشه‌ی ما را مورد سوءاستفاده قرار ندهند. وقتی درک درستی از تعارضات داشته باشیم و از واقعیت وجودی آن گریزان نباشیم، واکنش ما نسبت به آن مبتنی بر انتخاب و تصمیم خواهد بود، نه از روی ترس و نا‌آگاهی.

 

3. زنان آلفا هرگز به خود-انتقادی درونی‌شان توجه نمی‌کنند
در ابتدا لازم است که ریشه‌ی انتقادهای درونی‌ خود را از بیخ‌ و‌بن دربیاوریم و نسبت به صداهای تردید و اضطراب موجود در ذهنمان بی‌توجه باشیم. و خودمان را مجبور کنیم که هر‌چند محدود ولی این کار را با تمرکز بر بازخورد مثبت و انتقاد سازنده انجام دهیم.

قدرت ذهن یعنی توانایی مهار اندیشه‌ها به‌جای تسلط و اشراف ذهن بر ما؛ تنها راه تقویت قدرت ذهنی این است که یاد بگیریم برای مدیریت و مهار افکار، عواطف و هیجانات‌مان با به‌کار بردن واژگان مثبت و تأثیر‌گذار همواره گفت‌وگوی درونی داشته باشیم.

 

4. زنان آلفا هرگز در انتظار شرایط ایده‌آل نمی‌مانند
زنان آلفا هرگز در انتظار شرایط ایده آل نمی مانند. دستیابی به شغل عالی و انتظار شرایط مطلوب، هرگز بدون تلاش و حرکت امکان‌پذیر نیست.

می‌بایست آموخت که بین مشقت برای رشد و رنج از زیان و زحمت، تفاوت‌هایی وجود دارد.

گفتن اینکه شرایط خوب نیست، اوضاع بر وفق مراد نیست یا به شما بی‌عدالتی شده، خیلی راحت است. اینها همه بهانه‌ای است که مسیر حرکت ما را دست‌آخر به بن‌بست می‌کشاند.

باید با بهره‌گیری از موقعیت و شرایط موجود، از آنچه در چنته داریم برای پیشرفت در زندگی استفاده کنیم. قدرت ذهن یعنی به جای اینکه به استقبال شکست و سکون برویم، در مواجهه با شرایط مختلف، نگاه و رویکرد مناسبی داشته باشیم.

 

5. زنان آلفا هرگز به گذشته‌ی خود به عنوان اشتباه نگاه نمی‌کنند
در اوایل کار، اشتباهات زیادی را تجربه می کنیم. گاهی از این اشتباهات خجالت زده می‌شویم، اما بالاخره یک روز باید با خودمان عهد ببندیم که به جای خجل بودن از هرکدام آنها درس بگیریم.

برخی اشتباهات گذشته می‌تواند بد یا ناخوشایند باشد اما به‌جای اینکه زانوی غم بغل بگیریم باید به آنها به چشم فرصت‌هایی برای یادگیری چیزهای نو نگاه کنیم؛ فراگرفتن چیزهایی که پیش‌تر هیچ چیزی از آنها نمی‌دانستیم. یقینا بودن در کنار دوستان و همکارانی که مثل ما مرتکب اشتباه می‌شوند، فرصت فراوانی را برای آموختن چیزهای نو به‌وجود می‌آورد.

 

6. زنان آلفا هرگز فرصت‌های طلایی را از دست نمی‌دهند
بارها تجربه کردیم که راه موفقیت انجام کارهایی است که دیگران تمایلی به انجام دادن‌ آن امور ندارند.

باید کارهایی را که دیگران در انجام دادن آن تعلل می‌کنند به‌درستی شناسایی کرد؛ هر چند که شاید ساده و کوچک به نظر برسند، ولی باید در انجام آنها تردید نداشت. بی‌شک، مسیر متمایز راهی نیست جز انجام آن کارها به شایسته‌ترین شکل ممکن.

سپس به راه‌تان ادامه دهید چرا که با طی کردن تا به انتهای مسیر است که می‌توانیم به فرصت‌ها نزدیک شویم و ظرفیت‌های نهفته‌ی آنها را با موفقیت به نتیجه تبدیل کنیم.

 

7. زنان موفق هرگز تسلط و آرامش خود را از دست نمی‌دهند
دعا کنید و توکل‌تان به خدا باشد؛ اما دست از تلاش هم بر ندارید.

توجیه بسیاری از افراد این است که بخت و اقبال تعیین کننده‌ی موفقیت یا شکست آنها در زندگی است. رهبران متفکر خودشان بخت و اقبال خویش را رقم‌می‌زنند و به باور آنها موفقیت و شکست فقط تحت سیطره‌ی آنهاست.

هر چند که شاید بخت و اقبال نقش اندکی در شرایط جاری آنها بازی کند ولی آنها هیچ‌گاه توان ذهنی خود را معطوف به نگرانی برای پیش‌آمد‌های احتمالی نمی‌کنند.

به‌دست آوردن فرصت با تسلط بر بخت و اقبال می‌تواند سبب بهبود در زندگی و شرایط ما شود؛‌ حاصل آن، بهتر است یک ناکامی خوش یمن باشد تا حسرت و ملامت بهره نبردن از فرصت‌های تجربه نکرده.

 

8. زنان آلفا هرگز دست از تحقیق و تفحص برنمی‌دارند
پیش‌آگاهی از محور گفت‌وگو قبل از مذاکره با هر سرمایه‌گذار و مشتری احتمالی یک ضرورت است؛ عدم احاطه روی موضوع مورد مذاکره به هنگام گفت‌وگو یعنی راه رفتن روی زمین پر از مین بدون به‌همراه داشتن مین‌یاب.

باید خود را برای انجام هر کاری از قبل آماده کنید؛ بی‌عیب و نقص، متعادل و مسلط و کاملا آماده باشید.

 

9. زنان آلفا هرگز دست از تلاش بر‌نمی‌دارند
درست زمانی که دست از تلاش بر‌می‌داریم و به کلمه‌ی «نمی‌تونم» روی خوش نشان می‌دهیم، تسلط ما روی رفتار و نگرش‌مان از دست می‌رود. این یعنی کشیدن حصار محدودیت به دور توانمندی‌ها.

وقتی جا می‌زنیم٬ در واقع داریم به ترس خویش از شکست اعتراف می‌کنیم و نشان می‌دهیم که جسارت لازم را برای محک و شناخت محدودیت‌های خود نداریم.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1401/1/3 11:20  مدت زمان عضویت:190 روز
0
سلام
خانم نصری عزیز این فرمایشات شما انگار داری فقط با بنده صحبت می کنی 🌹
1400/7/10 14:26  مدت زمان عضویت:1116 روز
0
درسته وما درمسیر الفاشدن حتما به این چیزها عمل میکنیم
1400/7/2 12:07  مدت زمان عضویت:339 روز
0
بسیار خوب و ظریف بیان شد .. 🌺🌺🌺
1400/7/1 16:17  مدت زمان عضویت:1729 روز
0
من کاملااا موافقم مخصوصااا با شماره 4و5 و 9 که صد در صد تظمین کننده الفا شدنه ....
1400/7/1 12:51  مدت زمان عضویت:353 روز
0
عالی 👌👌👌👌ممنونم از آموزش های
عالی خانم نصری عزیزم
برنامه های مرتبط