به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

از رابطه عاطفی چی می خوای؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:49
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

از یه رابطه عاطفی چی میخوای؟ دنبال چی هستی تو رابطه؟ اصلا با خودت چند چندی؟ به این فکر کردی که چرا می خوای با کسی وارد رابطه بشی؟ 

فکر می کنی شخصی که دوست داری با اون رابطه داشته باشی، مناسبته؟ یا فقط این حس رو نسبت بهش داری؟! 

چرا از کسی که میدونم مناسبم نیست نمیتونم جدا بشم؟؟

 

از رابطه چی میخوای

  

 

علت شروع رابطه عاطفی

عشق واقعی و شروع رابطه یک پدیده هیجان انگیزهِ که بیشتر مردم اون رو تجربه می کنن، بخصوص توی سال های اخیر که شکل روابط در بین جوون تر های جامعه ما عوض شده؛ دلایل و انگیزه های مختلفی هم برای شروع رابطه عاطفی به وجود اومده.
افراد مختلفی تلاش کردن تا بتونن به طور دقیق دلایل گرایش افراد نسبت به جنس مخالف و شروع رابطه دوستی رو بررسی کنن و موضوعی ک در همه تحقیقات به طور مشترک وجود داشته اینه که " گرایش به جنس مخالف و داشتن رابطه عاطفی کاملا طبیعی و سالم هست" .
در ادامه تلاش می کنیم از دیدگاه روانشناسانه این دلایل رو با هم مورد مطالعه قرار بدیم.

 

هدف از رابطه عاطفی:

عشق های دوران نوجوانی

احساس دوست داشتن و عشق معمولا توی دوران بلوغ شروع میشه، به خاطر همین علاقه و تمایل به جنس مخالف در دوران نوجوانی کاملا طبیعی هست، حتی گاهی خیلی از این افراد تا ساعت ها درباره ی فرد مورد نظر خودشون خیال بافی می کنن در صورتی که این دل باختگی طولانی نخواهد بود.

نیاز و تمایلات جنسی

از دوران نوجوانی احساسات جنسی با تاکید بیشتری نسبت به سنین پایین تر افزایش پیدا می کنه و افراد میل شدید تری برای شروع رابطه عاطفی دارن و دوست دارن با جنس مخالف رابطه صمیمانه ای داشته باشن. البته این احساسات در آقایون بیشتر هست ولی خانم ها بیشتر دوست دارن که از نظر عاطفی در رابطه قرار بگیرن.

 

از رابطه چی میخوای 

 

 

افسردگی و نداشتن اعتماد به نفس

بعضی از روان شناسان در حوزه سلامت روان اعتقاد دارن که افسردگی و اضطراب با گرایش فرد نسبت به جنس مخالف ارتباط داره. در واقع برخی از افراد برای کنترل اضطراب و جبران اعتماد به نفس خودشون به سمت شروع رابطه با جنس مخالف میرن و این کار به نوعی راه فراری برای اون ها محسوب میشه.

شناخت قبل از ازدواج

بعضی از افراد به خصوص دختر خانم ها، صرفا برای ایجاد زمینه های شناخت بیشتر که منجر به ازدواج و رابطه متعهدانه و بلند مدت میشه، به سمت شروع رابطه عاطفی میرن. وقتی اهداف دو طرف در رابطه مشخص بشه یعنی موضوع ازدواج مطرح بشه، طرفین راحت تر می تونن برای شروع رابطه عاطفی تلاش کنن و تصمیم بگیرن که دقیقا از اون رابطه چی میخوان؟!

البته لازم به ذکر هست که در شرایط جامعه ما و به خاطر فرهنگ و عرفی که در مورد داشتن یا نداشتن رابطه عاطفی یا شروع رابطه عاطفی وجود داره و به خاطر مخالفت خانواده ها، خیلی از این ارتباطات به ازدواج منجر نخواهد شد.

 

از رابطه چی میخوای 

 

 

فشار اطرافیان و دوستان برای شروع رابطه عاطفی/ ازدواج

گاهی اوقات ممکنه فرد از طرف دوستان و اطرافیانش تحت فشار قرار بگیره که آره تو املی، هیچی هالیت نیست و ...
و به گونه ای با افراد رفتار میشه که شروع رابطه عاطفی برای دختر خانم ها نشانه جذابیت و برای پسرا نشانه قدرت و احساس مردانگی هست.

فرصت های اجتماعی بیشتر

طبق مطالعات مشخص شده به وجود اومدن امکان حضور بیشتر خانم ها و فراهم شدن زمین های آشنایی بیشتر، مجاورت، دیدارهای مداوم و طولانی افراد در یک دوره یا یک محیط امکان شروع رابطه رو بیشتر می کنه، البته این به معنای بد بودن حضور خانم ها در اجتماع نیست بلکه منظور افزایش امکان شروع رابطه هست که با حضور در اجتماع امکان آشنایی و ارتباط برای افراد بیشتر میشه.

البته احتمالا این جمله ها هم به گوش شما آشنا باشه؛ بابام معتاد بود...، بعد از طلاق کسی رو نداشتم...، خانوادم منو نخواستن...، بخاطر شرایط مالی مجبور شدم...، به کسی نمی شه اعتماد کرد برای ازدواج  و جمله های شبیه این که به وفور از افرادیی که به هر شکلی رابطه ای رو شروع کردن، می شنویم.

 

از رابطه چی میخوای 

 

 

مهم ترین دلایل افراد برای شروع رابطه عاطفی:

آمار بالای طلاق، مشکلات زناشویی، شرایط اقتصادی، مهاجرت افراد تحصیل کرده، عدم استقلال مالی برای تشکیل خانواده، تغییر در سبک زندگی بخصوص در بین جوان تر ها از جمله دلایل اصلی رو آوردن افراد به روابط قبل از ازدواج و شروع رابطه دوستی هست.

همچنین نداشتن علاقه برای تشکیل خانواده، بالا رفتن سن ازدواج، کمبود محبت، نیاز به همدلی و ابراز عاطفه، زندگی در خانواده با روابط ضعیف عاطفی، ناآگاهی از خود و جنس مخالف، چشم و هم چشمی و ... از جمله عوامل تاثیرگذار بر افزایش گرایش به روابط احساسی و شروع رابطه بین دختر و پسرها در این دوران هست.

طبیعتا وقتی فرد بخاطر فشار های موجود یک رابطه عاطفی رو شروع می کنه احتمال اینکه نتونه رابطه خوب و موفقی رو تجربه کنه بسیار زیاد هست. بهتره هر فردی با توجه به معیار ها و الویت ها و ارزش های خودش در زندگی برای شروع رابطه عاطفی تصمیم بگیره تا خطرات و آسیب های کمتری متوجه اون باشه.

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

از رابطه عاطفی چی می خوای؟

00 ساعت و 49 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط