به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

ساختن رابطه عاشقانه خوب و ماندگار

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:40
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

قوانین رابطه عاشقانه

چطور می توان در یک رابطه عاطفی محبوبیت و جذابیت خود را حفظ کرد و یک رابطه عاشقانه خوب را تجربه کرد؟ آیا ساختن رابطه عاشقانه خوب و ماندگار امکان پذیر است؟ اصلا یک رابطه عاشقانه خوب چه ویژگی هایی دارد؟

بعضی ها در رابطه عاطفی با همسر، نامزد و ... هستند و می خواهند جذابیت بیشتری برای طرف مقابل شان در رابطه داشته باشند. بعضی ها هم می خواهند رابطه عاشقانه ایی را شروع کنند که بتوانند آن را به سرانجام برسانند و نمی دانند اصلا از کجا باید شروع و چه کاری را انجام دهند. اصلا نمی دانند راز این زیبایی، جذابیت و محبوبیت در چیست؟

بعضی ها هم افرادی را در زندگی شان داشتند که تمایل به ماندن و ساختن زندگی مشترک با هم را داشتند. ولی یکباره بدون هیچ دلیل و توضیحی این رابطه عاشقانه به پایان رسید. انقدر این اتفاق ناگهانی می افتد که اصلا نمی دانیم چرا این ارتباط خراب شد. چرا فردی که انقدر مشتاق و خواهان ادامه رابطه بوده، الان بدون هیچ صحبتی از رابطه خارج شده؟

 

رابطه عاشقانه

  

 

چگونه یک رابطه عاشقانه را مدیریت کنیم؟

رابطه عاشقانه خوب ساختنی است و باید برای آن تلاش کرد و آن را ساخت. رابطه عاشقانه و سالم وقتی ساخته می شود که برای آن زمان و انرژی گذاشت. اشتباهی افراد در رابطه ها این است که برای همه چیز از مدل مو، لباس، آرایشگاه و ... وقت می گذارند، ولی برای تنها چیزی که وقت ندارند رابطه عاطفی و تلاش برای حفظ آن است.

ما فکر می کنیم چون در سن ازدواج هستیم و بزرگ شده ایم پس به این معنی است که به بلوغ کافی هم برای ازدواج و تشکیل زندگی رسیده ایم. دقیقا مشکل اساسی همین جا است که بلوغ جسمی و سنی اصلا به معنا بلوغ روانی و آمادگی برای ازدواج نیست. بلکه برای رسیدن به یک رابطه عاطفی ایده آل نیاز به پشت سر گذاشتن برخی مراحل است.

 

رابطه عاشقانه

 

ساختن رابطه عاشقانه خوب

برای ساختن رابطه عاشقانه خوب ما چهار مرحله را تجربه می کنیم:

 • جذب : یعنی مورد توجه و محبوبیت فردی که مورد نظر ما است، قرار می گیریم.
 • فعال سازی: یعنی بعد از جذب فرد مورد علاقه، بتوان رابطه را فعال کرد و باعث ایجاد جذابیت و پایداری آن شد.
 • هیجان: مهمترین موردی که می تواند باعث امتداد یک رابطه شود، مدیریت هیجان و حفظ آن در رابطه است.
 • حفظ رابطه: این مرحله زمانی محقق می شود که سه مرحله قبلی به درستی انجام و اجرا شده باشد.

جذابیت ظاهری به تنهایی نمی تواند باعث حفظ و تدام یک رابطه شود. بلکه موضوعی که باعث تداوم و ایجاد رضایت و محبوبیت در افراد می شود، جذابیت درونی است.

  

ویژگی افراد محبوب و تو دل برو

ویژگی افراد محبوب از دید دیگران، داشتن مهارت ذهنی و مهارت های هیجانی است و فرد به خوبی می تواند باعث ایجاد هیجان و مدیریت آن در رابطه شود. فرد جذاب علم دارد و می داند که برخورد و رفتار درست در شرایط مختلف چیست و توانایی اجرا و عمل کردن به آن را دارد.

برخی افراد هم می دانند که رفتار درست در شرایط چیست، ولی نمی توانند آن را اجرا کنند و آن هم فقط بر می گردد به میراث روانی که ما از خانواده و طرز فکر آن ها به ارث برده ایم. زیرا در این خانواده ها ابراز احساسات و سر زبان داشتن برای افراد به معنی چاپلوسی است. فرد هم به دلیل ترس از قضاوت و نقد شدن، نمی خواهد متفاوت از میراث روانی اش عمل کند.

رابطه عاشقانه خوب نیاز به مراقبت دارد و باید بدانید رفتار درست در شرایط چیست. باید آگاهانه رفتار کرد و قبل از هر گونه اقدام و حرکتی فکر کنیم و ببینیم که گفتن این حرف، این نوع برخورد چه تاثیری روی رابطه خواهد داشت. آیا این رفتار و واکنش رابطه بین ما را بهتر می کند و یا برعکس باعث خراب شدن و سردی رابطه می شود.

  

 

رابطه عاشقانه

 

معلق بودن در رابطه

رابطه های بلاتکلیف دقیقا رابطه هایی هستن که در تمام این موارد و آن چهار مرحله دچار مشکل هستند. زیرا نتوانسته اند مراحل جذب، فعال سازی و مدیریت هیجان را در ارتباط ایجاد کنند. نداشتن این مهارت ها هم قطعا نمی تواند رابطه عاشقانه  درست و هدف مندی را شکل دهد.

نکته بسیار مهمی که افراد قبل از شروع رابطه باید بدانند این است که مهارت ایجاد عشق در رابطه های قبل از ازدواج اصلا و ابدا به معنی مهارت جنسی نیست. مهارت جنسی فقط مربوط به زندگی مشترک و برای حفظ و تداوم آن است. قبل از ازدواج تنها مهارت های رفتاری هر فرد می تواند باعث ایجاد جذابیت و زیبایی در رابطه شود و آن رابطه را ماندگار کند. رابطه هایی که بعد از جلسات اول خواستگاری و آشنایی تداوم پیدا می کنند و هدفمند می شوند، فقط رابطه هایی هستند که توانسته اند در ذهن طرف مقابل باعث ایجاد جذابیت و خاص بودن، شوند.

 

برای داشتن محبوبیت در رابطه عاطفی چه کاری باید انجام داد؟

همه افراد دوست دارند که دوست داشتنی و جذاب باشند. دوست داشتنی بودن اصلا به معنی داشتن ظاهری زیبا نیست. بلکه دوست داشتنی بودن ریشه در درون هر فرد دارد. جذابیت دورنی باعث می شود، رفتار هایی در مقابل دیگران داشته باشیم که باعث محبوبیت و جذابیت ما شود. نداشتن باطن و درون زیبا باعث دور شدن افراد می شود و اگر فرد دنیایی زیبایی ظاعری داشته باشد اصلا به چشم دیگران نمی آید.

در هر مرحله ای از رابطه عاطفی هستید نیاز است که برخی اصول و قواعد را بدانید و آن ها را در روابط تان پیاده سازی کنید. در مهارت ارتباطی و مدیریت هیجانی برای اینکه بتوانید باعث ایجاد حس خوب و جذابیت در طرف مقابل شوید، از نکات زیر غافل نشوید.

 

رابطه عاشقانه 

 

 

چگونه در رابطه، جذاب و محبوب باشیم؟

 

 • شروع کننده و پیش قدم بودن در رابطه
 • داشتن لبخند بر روی لب
 • قدردانی و قدرشناسی در رابطه و نادیده نگرفتن محبت و لطف طرف مقابل
 • شریک شدن در شادی و خوشحالی طرف مقابل
 • شناسایی نیاز های فرد و درک شرایط
 • گذشت و بخشش در رابطه
 • چسبنده نبودن در رابطه
 • قوی و قدرتمند بودن
 • به دنبال رشد و پیشرفت بودن
 • شنونده خوب بودن
 • خوش بین بودن
 • استفاده از کلمات ماهرانه و مثبت
 • هنر سکوت کردن در شرایط و به موقع صحبت کردن
 • بالا بردن آگاهی نسبت به شرایط متفاوت
 • معامله نکردن در ابراز عشق و محبت
 • بی اعتنایی نکردن به شرایط و حال فرد مقابل
 • حفظ زیبایی ظاهری و آراسته بودن
 • مهربان بودن
 • تن صدا مناسب در شرایط
 • اصالت رفتاری و ثبات در رفتار

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

ساختن رابطه عاشقانه خوب و ماندگار

00 ساعت و 40 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن