به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

مهم ترین دلایل خیانت در مردان

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه
نوع برنامه متنی
تعداد قسمت 0
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.
درباره این برنامه

چرا مردا خیانت می کنن؟ 

امیدوارم این موضوع یعنی خیانت شوهر برای شما اتفاق نیفتاده باشه، اما ممکنه خدای نکرده این موضوع رو تجربه کرده باشید و مدام از خودتون بپرسید خیانت شوهر به زن چرا اتفاق میفته؟ مهم ترین دلایل خیانت مرد به زن چیه؟ اساسا چرا مردان خیانت می کنند؟ نشانه های خیانت شوهر چیست؟ آیا مردان بعد از خیانت پشیمان می شوند؟ با شوهر خیانتکار چطور رفتار کنم؟

دلایل محکم برای خیانت شوهر

شاید جالب ترین و خلاقانه ترین جواب ها به این سوال رو بشه از مردهایی شنید که با خیانت زندگی مشترکشون رو تباه کردن. گاهی هم در مقابل مشاور یا زنی که دوسش دارن ادعا می کنن که کارشون خیانت نبوده چون رابطه جنسی در کار نبوده وفقط با هم حرف میزدن! البته گاهی هم تقصیر رو گردن دیگران می ندازن: مدیر، همکار، همسرشون و یا حتی زن های دیگه.زن های زیادی هستن که میخوان بدونن خیانت در آقایون عادی تره یا در خانم ها؟آیا واقعا بعضی از مردا به تک همسری اعتقاد ندارن؟در ازدواج چه کسی راحت تر خیانت می کنه؟

 

خیانت شوهر

 

شوهرم همیشه بهم خیانت میکنه 

اگر شما هم جزء تون دسته از افرادی هستین که می خوان به جواب این سوال برسن تا انتها با ما همراه باشید. بدون شک آقایون بیشتر از خانم ها خیانت می کنند. این رو پروفسور جامعه شناس دانشگاه ویرجینیا دکتر "استیون ناک" تایید می کنه!
او 6000 هزار ازدواج رو از سال 1979 تا امروز دنبال کرده و مورد بررسی قرار داده؛ ناک می گوید: " در روزگاری که لازم بود دلیلی برای جدایی ارائه کنیم، این رایج ترین دلیل بود. وقتی پای خیانت در میان باشد، معمولا گناه مردها بیشتر است. در عین حال، جامعه در برابر رفتار غلط مردها مدارای بیشتری نشان میدهد!"

خیانت شوهر به زن

وقتی مردی خیانت می کنه می شنویم مرده دیگه، عقلش رو از دست داده. ولی اگر زنی خیانت کنه مایه ننگ هست! به گفته "مارک اپستین" روانپزشک و نویسنده کتاب " پذیرش اشتیاق: شهوت برای زندگی"، خیانت در مردها و زن ها متفاوت هست . این مساله برای مردها بیشتر شبیه تغییر ذائقه هست چون راحت تر از شریکشون و تجربه ای که داشتن می گذرند. هر چند خانم ها جدایی از همسر خیانت کار رو می پذیرن و خیانت شوهر رو قبول می کنند اما به هرحال به دنبال دلیل خیانت همسرشون هستن!

 

خیانت شوهر

 

خیانت شوهر هوسه یا بیماری؟

دکتر *لواَن وستون* که درمانگر ازدواج و مشاور جنسی هست هم معتقده در انسان میل طبیعی برای زاد و ولد به هر طریقی وجود داره و این همون چیزیه که باعث بقای انسان بوده. این نیاز در برخی از آقایون هنوز هم وجود داره؛ هرچند تعدادی از اون ها موفق میشن به شکلی دنباله دار چندین ازدواج تک همسری رو ادامه بدن!

اما خیلی نمیشه به این نظریه تکیه کرد چون اگر اینطور بود هنوز هم خیلی از آقایون باید با گرز و چماق به جون هم میفتادن. قطعا نمیتونیم منکر این بشیم خیلی از آقایون زندگی مشترک و رابطه ی وفادارانه ای دارند که خیلی هم به اون متعهد هستن؛ بنابراین شاید برای مشکلی که بخشی از اون ریشه زیستی داره، درمان شناختی رفتاری وجود داشته باشه. مثلا شاید به کمک مشاوره، فرد خیانت کار بتونه این کار رو ترک کنه!

 

خیانت همسر

 

واکنش آقایون وقتی دستشون رو میشه

خیلی از آقایون به راه حل های دیگه ای فکر نمی کنن و وقتی دستشون رو میشه با بهانه جویی رفتارشون رو با چنین توضیحاتی توجیه می کنند:
هر مردی دلش میخواد با زن های دیگ رابطه جنسی داشته باشه، اگه بتونن همه اینکارو می کنن! طبیعت مردا اینه که باید با زن های زیادی باشن، چرا من نباید باشم؟ اگه تو خونه ی خودم از نظر جنسی ارضا می شدم خیانت نمی کردم! بیشتر مردا اینکارو میکنن فقط کسی متوجه نمیشه، از خودشون بپرسید تا بفهمید!

خیانت شوهر وقتی رو میشه، ممکنه این جملات رو هم بشنوید:

اگه زنم چاق نبود و با من رفتار بهتری داشت و بهم می رسید من خیانت نمی کردم! اگه اینقد آرامش منو بهم نمی زدن من خیانت نمی کردم! اگه شغلم اینقدر استرس زا نبود من برای آروم شدن مجبور نمی شدم خیانت کنم! حرف زدن و بیرون رفتن که خیانت نیست همکارمه!
با شوهرش مشکل داره بهش مشاوره دادم!
با نقشه وارد زندگیم شد!
من فقط گاهی پیام میدم و حال همدیگه رو می پرسیم چه اشکالی داره!

 

خیانت شوهر

 

چگونه مچ شوهر خیانتکار را بگیریم

اما این فقط یه بازیه و توی روانشناسی به چنین بهانه جویی هایی "انکار" میگن! در انکار فرد با دروغ ها و فریب های درونی خودش رو قانع می کنه که رفتار سوال برانگیز و خارج از چهارچوبی نداشته و مشکلی نداره! و با بهانه های مختلف خودش و اطرافیانش رو فریب میده...! در حقیقت دلایل مختلفی در خیانت مردها یا خیانت شوهر نقش داره.

اما به طور کلی ریشه در یک یا چند مورد از عوامل زیر داره:

1- نابالغی

وقتی مردی نمی تونه رابطه ی متعهدانه ای داشته باشه و نمی دونه که ممکنه رفتارهاش پیامدهای جدی به دنبال داشته باشند. خیانت شوهر می تونه زائیده این فکر باشه که یک ماجراجویی جنسی چندان اشکالی نداره!! از نظر  چنین فردی تعهد به رابطه ی تک همسری مثل لباسیه که هر وقت دلش خواست می تونه اون رو دربیاره.

2- مشکلات جاری

ممکنه مردی مشکلی مثل اعتیاد به مواد یا الکل داشته باشه که تصمیم های اونو تحت تاثیر قرار میده. شاید هم مشکلش اعتیاد به رابطه جنسی باشه و بی اختیار درگیر رفتارها و افکار جنسی متعدد میشه، و با این کار خودش رو تسکین میده!

3- نا امنی 

ممکنه مردی با فکر به اینکه به اندازه ی کافی جوان(پخته)، خوش قیافه، خوشتیپ، ثروتمند و باهوش و ... نیست احساس نا امنی کنه. شاید جالب باشه بدونید درصد قابل توجهی از خیانت شوهر ها ریشه در بحران میانسالی داره!
مرد برای تقویت غرورش به دنبال جلب توجه و تایید خانم های دیگه هست. و دوست داره ببینه که خانم های دیگه بهش اهمیت میدن و فرد ارزشمندی برای اون ها هست.

4- پایان دادن به رابطه

معمولا مرد تمایلی به ادامه ی رابطه نداره ولی بجای حرف زدن با شریک زندگیش، خیانت میکنه و طرف مقابلش رو به نوعی مجبور میکنه واکنش شدید نشون بده! یا اینکه تمایلی به ادامه رابطه نداره اما نمیخواد ریسک کنه و قبل از پیدا کردن یک جایگزین اون رابطه رو ترک کنه.

5- کمبود رابطه دوستانه مردانه 

مرد نیاز به رابطه دوستانه با مردهای دیگه رو دست کم میگیره و فکر می کنه همسرش باید همه ی نیازهای اجتماعی و احساسیش رو برطرف کنه و وقتی چنین اتفاقی نمیوفته مرد برای رسیدن به این خواسته، دنبال رابطه های دیگه میره و در نهایت زن، شاهد خیانت شوهر خودش خواهد بود.

6- ابهام در تعهد  

مرد ممکنه تفاوت کشش احساسی و عشق رو در دراز مدت درک نکنه و شدت هیجان های ابتدای رابطه رو با عشقی که در حال حاضر در رابطه وجود داره اشتباه بگیره و یا به نوعی اون ها رو مقایسه کنه چون درک نمی کنه که هیجان های ابتدای رابطه در دراز مدت با عشق کمتر آتشین اما معنا دار تر جایگزین میشه!

7- کودک آزاری 

ممکنه به طور ناخودآگاه مرد به مسائل و مشکلات حل نشده دوران کودکی واکنش نشون بده؛ مشکلاتی مثل بی توجهی، سوءاستفاده احساسی، فیزیکی، جنسی و ... . در چنین حالتی زخم های درمان نشده ی دوران کودکی باعث بروز مشکل در دل بستگی، صمیمیت و ناتوانی یا بی میلی مرد در تعهد به یک فرد خاص می شود. احتمالا هیجان خیانت جنسی برای این افراد تسکینی برای زخم های کهنه فرد باشه و ممکنه ریشه خیانت شوهر در همین باشه.

8- خودخواهی

بعضی از آقایون هم هستن که فقط به خودشون اهمیت میدن؛ چنین افرادی تا وقتی که به اونچه که می خواد می رسه، بدون پشیمانی و عذاب وجدان دروغ میگه و پنهان کاری می کنه!
شاید اصلا ازدواج و تعهد به همسر برای این افراد معنی نداشته باشه و خیانت رو حق خودش بدونه!

9- خود مهم پنداری

گاهی هم بعضی از آقایون فکر می کنن اونقدر خاص و بی همتاهستن که لایق یک رفتار ویژه و متفاوت با دیگران هستن. قواعد و قوانین عرف در مورد اون صدق نمی کنه و می تونه برای خودش رابطه های خارج از رابطه اصلی هم داشته باشه!

10- انتظارات بی جا

برخی از مردها هم انتظار دارن همسرشون همیشه در خدمت تامین نیازهای جنسی و غیر جنسی اون ها باشه، بدون اینکه به احساس همسرشون در این زمینه ها اهمیتی بدن.
چنین مردی فراموش می کنه که همسرش هم زندگی خودش، افکار و احساسات داره که همیشه قرار نیست با او همراه و موافق باشن!
و به محض اینکه احساس کنه نیازهاش برآورده نمی شه شروع می کنه جاهای دیگه دنبال رفع اون ها می گرده.

11- خشم و انتقام

مرد ممکنه به دلیل عصبانیت از همسرش به دنبال انتقام از اون باشه و بخواد بهش ضربه بزنه. توی چنین شرایطی احتمال خیانت افزایش پیدا می کنه؛ و مرد حتی زحمت پنهان کاری هم بخودش نمیده چون می خواد از همسرش انتقام بگیره.

 

خیانت شوهر

 

بعد از خیانت شوهر چکار کنم

سوال اینجاست که آیا مرد خیانت کار دوست داره ازدواجش رو نجات بده می تونه رفتارش رو عوض کنه یا خیر؟
دکتر وستون معتقده که این موضوع به برخورد همسر او بستگس داره! کمک گرفتن و دریافت مشاوره  و میزان رو راستی مرد درباره رفتار آینده ش هم مهمن؛ زندگی های زیادی بعد از آشکار شدن خیانت مسیر موفقی رو طی میکنن چون حقایق زیادی رو میشه و حرف هایی که قبلا باید زده میشد بالاخره به زبون آورده میشه.

اگر هر دو طرف بتونن این مساله رو بپذیرن و تحت تاثیر احساسات لحظه ای تصمیم به موندن یا رفتن نگیرن می تونن بعد از این اتفاق رابطه بهتری رو بسازن. به گفته ی دکتر ناک آنچه که باعث میشه رابطه کسل کننده به نظر برسه اینه که آدم ها مزیت های ازدواج رو فراموش می کنن؛ اگر از مردی که از رابطه اش راضی نیست بپرسید بعد از طلاق چه شرایطی خواهد داشت، جوابی نداره!

خیلی از مردها هم خودشون رو در روبراه کردن شرایط بعد از طلاق دست بالا می گیرن ولی معمولا خانم ها بعد از طلاق عملکرد بهتری دارن؛ و میزان سلامتی و ثروت مردان متاهل نسبت به مردان مجرد مهر تاییدی براین ادعاست.

بازسازی رابطه بعد از خیانت شوهر

بیشتر وقت ها عوامل متعددی در تصمیم آقایون برای خیانت موثر هست. گاهی خیانت با تغییر شرایط زندگی شکل می گیره و شروع می شه. فارغ از اینکه دلیل اون چیه، خیانت به هیچ عنوان کار درستی نیست. ولی مرد ها اغلب طوری در مورد خیانت حرف میزنن که انگار تنها راه حل منطقی حل مشکلاتشونه!
فرض کنیم خیانت هم یکی از گزینه هاست، اما گزینه های کم هزینه تر و کم ریسک تر و بهتر زیادی هم هست. همیشه گزینه های دیگه ای وجود دارن:
مشاوره، سرگرمی جدید، روراستی، صحبت کردن در مورد مشکل یا ناراحتی که وجود داره، تلاش برای بهتر کردن رابطه یا تصمیم گرفتن برای پایان دادن به اون و ... قطعا هر یک از این ها بهتر از دروغ گویی، بازی دادن همسرتون و پنهان کاری از زنی هست که شما رو عاشقانه دوست داره و به شما اعتماد داره.

 

همسرم خیانت می کنه

 

روانشناسی بعد از خیانت شوهر

همیشه گزینه ای بجز بی ارزش کردن خود و خراب کردن زندگی مشترکی که کلی براش زحمت کشیدید وجود داره؛ به طور کلی آگاهی از دلایل خیانت می تونه از بروز و تکرار اون جلوگیری کنه. نکته ای که باید به اون توجه کرد اینه که در خیلی از کشورها مردها بعد از تجربه روابط جنسی مختلف ازدواج می کنند اما  باز هم خیانت می کنن و در این ازدواج ها هم خیانت اتفاق میفته. به عقیده دکتر ناک شاید بُعد جنسی ازدواج نقش چندانی در خیانت مردان نداشته باشه. عدم توانایی احترام به انتظارات همسر و تلاش برای برآورده کردن اون ها عناصر مهم تری هستن و نقش موثر تری در تعهد یک مرد به زندگی مشترک دارند.

شما درباره ایم موضوع چه فکری می کنید؟
آیا چنین تجربه ای داشتید؟
بعد از این اتفاق چه تصمیمی گرفتید و چه نتیجه ای داشته؟ اگر مایل هستید حتما زیر همین پست برام بنویسید.

* این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و در صورتی که با چنین مساله ای دست و پنجه نرم می کنید حتما باید با یک مشاور یا روانشناس صحبت کنید و کمک بگیرید.

نویسنده: سبا یعقوبی

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1401/10/27 12:52  مدت زمان عضویت:541 روز
0
سلام ووقت بخیر بنظر من دلایل خیانت مردان 20 درصد مشکلات زندگی است ونداشتن تفاهم ونگرفتن حس خوب ومثبت از زندگی است ولی 80 درصد دیگه رو تنوع طلبی و وشرایط فعلی جامعه وچشم وهم چشمی از همکار واین وآن وبی قانونی دور وبر خیانت میپلکند که بنوعی از جامعه عقب نیفتند وگرنه اگه قانون سفت وسخت میگرفت خیانت همون 30 تا 40 درصد بود نه بیشتر
1401/2/28 10:42  مدت زمان عضویت:697 روز
1
من تجربه خیانت و داشتم بار اول بخشیدم یا شاید بهتره بگم فکر میکنم که بخشیدم چون هیچ وقت از یادم نرفت حتی محبت و توجه و رسیدگیم و چندین برابر کردم ولی بعد از 4 سال برای بار دوم تجربه اش کردم من معتقدم مردی که این کار و بکنه درست شدنی نیست ذاتش همینه و در زمانهای مختلف با روشهای مختلف این کار و میکنه
1399/11/28 11:09  مدت زمان عضویت:1617 روز
0
با سلام منم چندین بار طی ده سالی ک دارم باهاش زندگی میکنم تجربشو داشتمو دارم هر کاری بخواین انجام دادم از نظر رسیدگی محبت احترامو همه چی ولی بازم چشاش نمیبینه منو با ی بچه 8 ماهه نمیدونم چکار کنم خیلی خستم.
پاسخ ها
Setayesh Solati
1401/12/10 20:46  مدت زمان عضویت:1132 روز
0
آخ بمیرم واست
Setayesh Solati
1401/12/10 20:46  مدت زمان عضویت:1132 روز
0
آخ بمیرم واست
1399/2/6 00:28  مدت زمان عضویت:1130 روز
1
سلام به نظر من خیانت نوعی بی تعهدی است و ریشه در تربیت خانوادگی دارد. مردهایی که کمبود دارند و برای فرار از من واقعی بدنبال خیانت می‌روند از طرفی هم آن زن که وارد رابطه میشه خائن تر از این مرد هست اونی که به همجنس خودش خیانت میکنه نادان تر از ان مرد میباشد
1399/2/2 08:12  مدت زمان عضویت:1682 روز
0
مرسی شیرین جان
1399/1/24 18:58  مدت زمان عضویت:1537 روز
1
همسره من 39سالشه 3ساله ازدواج کردیم تاالان 3باربهم خیانت کرده عین 3بار قهرکردم ترسوندمش میگفت تعهد میدم ولی باز سره به زنگاه متوجه شدم نمیدونم بازاگه دیدم‌چه عکس العملی نشون بدم میترسم ازروزی که بهم بگه همینی که هست
1399/1/24 17:53  مدت زمان عضویت:1155 روز
0
لطفا بفرمائید چرا این فایل باز نمیشه
تا یه جایی خوندم ولی بعدش،وقتی بستم دوباره اومدم باز نمیشه
در کل خوشم اومد
پاسخ ها
سبا یعقوبی مشاور سایت
1399/1/24 18:27  مدت زمان عضویت:1827 روز
0
کاربرگرامی دوره بصورت متنی بر روی وبسایت قرار گرفته است و از نظر فنی مشکلی ندارد
شما می توانید با کلیک بر روی لینک زیر
https://www.parisanasri.com/course/677-Husband's-betrayal
براحتی آن را مطالعه کنید
شاد باشید
1399/1/24 16:59  مدت زمان عضویت:1528 روز
0
پرسیا جان لطفا راجب خیانت خانم ها هم صحبت بشه چون فکر میکنم واجب هست و نیاز هست که ما بدونیم. لطفا. واقعا دلیل اینکه خانم ها خیانت میکنن به همسر خودشون چیه و چه راهکار هایی داره
1399/1/24 16:43  مدت زمان عضویت:1224 روز
0
بنظرمن ریشه در تربیت خانوادگی داره و اینکه تا همسرشون به سن 35 الی 40 میرسه دوست دارن تجربه جدیدی را بطور پنهانی کسب کنن و از این کار لذت میبرن وکلا اقایون از پیچوندن ارضا میشوند البته داریم بندرت اقایونی که متعهد به قولشون هستن?
1399/1/24 15:35  مدت زمان عضویت:1688 روز
0
به نظرم برخی از مردها بخاطر تنوع طلبی و برخی برای فرار از مشکلات اعم از مالی, عاطفی و روانی به خیانت روی میارند. برخی نیز چون بدنبال یافتن یک شخصیت کاذب هستند و از اون جایی که همسرشون نسبت به ضعف هاشون شناخت کامل داره پس از مدتی احساس می کنند دیگه نمی تونن جلوی همسرشون نقاب بزنن و خودشون رو دوباره زیبا و جذاب باز تعریف کنند از این جهت به دنبال روابط جدید برای خلق یک چهره نو و جدید و جذاب برای خود هستند.
برخی مردها هم عاشق هیجان هستند و بعد از ماندن در یک رابطه چون هیجان رابطه کم می شود آنها دنبال برقراری ارتباطات جدید برای بهره مندی از هیجان های جدید و ارضای روحی خود هستند.
به نظرم با آزاد گذاشتن مردها در فضای امن, روابط گرم خانوادگی و فامیلی, رفتار احترام آمیز و منحصر به فرد با همسر به گونه ای که همواره احساس کند مثل روزهای اول رابطه است; کمی مرموز بودن برای جذب بیشتر; کمتر حرف زدن چون معمولن زنان پر حرف برای مردها جذابیتی ندارد, صحبت هایی کوتاه و جذاب در خصوص علاقمندی های مشترک با همسر ; محبت به اندازه نه کم که موجب دوری شود و نه زیاد که موجب سیری و دافعه, تشکر کردن از همسر و بر شمردن ویژگی های خوبش, عدم چسبندگی به مرد و عدم وابستگی به او, یک زن قوی و مستقل و درستکار و نجیب در برابر مردهای دیگر همواره برای مردها جذاب است .
پس خانومهای عزیز سعی کنید کتاب بخوانید تا اطلاعاتتان زیاد شود و بتوانید قشنگ صحبت کنید.
سعی کنید نماز بخوانید تا یاد بگیرید رفتار متعادل داشته باشید. به موقع بخندید و به موقع جدی باشید و بجا صحبت کنید.
گریه کردن و غر زدن زیاد و گله کردن از مرد برای او دافعه ایجاد می کند. مرد ها از زنان عصبی, پرخاشگر و افسرده گریزان هستند. پس سعی کنید اول از همه خودتان را مستقل تقویت و شارژ کنید تا بدون وابستگی به مردان بتوانید زنانی شاد و قوی و توانمند باشید تا همسرتان به بودن کنار شما به خود ببالد.
از شوخی زیاد بپرهیزید چون این هم از جذابیت شما کم می کند.
بگذارید او همیشه تشنه شما باشد و یک زن خوب و در عین حال دور از دسترس باشید. نه اینکه به او بی مهری کنید ولی اینقدر سرتان را گرم کار کنید که او همیشه دلتنگتان باشد و وقتی به سمت تان آمد برایش سنگ تمام بگذارید.
با آرزوی موفقیت و خوشبختی برای همه شما عزیزان امیدوارم هرگز فضای جامعه به نحوی نباشد که عشق رنگ ببازد و خیانت مجالی برای بر هم زن رویاهایتان بیابد.
ممنون از پریسا جون برای این اپ خوبشون
دوست دار شما : شیرین
پاسخ ها
زینب موسوی
1399/1/26 17:46  مدت زمان عضویت:1613 روز
0
ممنون بیتا خانوم عالی بود حرفاتون
Niga Niga
1399/2/17 03:17  مدت زمان عضویت:1179 روز
0
???
Niga Niga
1399/2/17 03:18  مدت زمان عضویت:1179 روز
0
???
برنامه های مرتبط