به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

صداقت و راستگویی در زندگی مشترک نیاز به درایت و سیاست دارد

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

صداقت حد و اندازه دارد!

صداقت و راستگویی موضوعی جدی در زندگی مشترک است، ولی حواستان باشد که راستگویی بیش از حد سرتان را به باد ندهد. صداقت و راستی باعث ایجاد رابطه ای توام با اطمینان می شود ولی وفاداری و بی ریایی اصلا به معنا گفتن تمام حقایق زندگی شما نیست. گاهی اگر یکسری از مسائل و حقیقت ها را با طرف مقابل عنوان کنیم، به دلیل اینکه اعتقادات و ارزش ها و اهداف آن فرد در زندگی با ما متفاوت است برایش خوشایند نیست و این راستگویی می تواند باعث تخریب ارتباط بین ما شود. گاهی هم برعکس نگفتن واقعیت نشانه عدم صداقت است و می تواند باعث تخریب رابطه بین شما و همسرتان شود. به رابطه تان نگاه کنید و ببینید که گفتن وفاداری و راستی چقدر برای طرف مقابل شما می تواند مهم و حیاتی باشد.

با من همراه باشید تا در این ویدئو به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

صداقت 

 

چقدر با همسرم صادق و رو راست باشم؟

یکسری از مسائل زندگی ما اصلا ارتباطی به طرف مقابل ندارد، دلیلی برای گفتن آن وجود ندارد و بازگو کردن آن ها دلیل بر صداقت و وفاداری نیست. مثل دعوا های خانوادگی یا مواردی که در خانواده ما وجود دارد، چون گفتن برخی واقعیت ها باعث بدبینی همسرمان نسبت به خانواده ما می شود. در بعضی مواقع هم ممکن است که اگر همسرمان بعدا متوجه حقیقت موضوعی شود که برای او بسیار مهم و حیاتی بوده، باعث آسیب و تخریب رابطه شود.

به عنوان مثال برای بعضی از افراد گذشته طرف مقابل بسیار مهم است و درباره آن با شما صحبت می کنند و از شما هم انتظار دارند صادقانه پاسخ آن ها را بدهید. ولی اگر شما پنهان کاری کنید و بگویید که موردی وجود ندارد، بدون شک در زندگی دغدغه آشکار شدن حقیقت را خواهید داشت که شاید زمانی یکی از دوستان یا اقوام بخواهند این موضوع را به همسرمان بگویند. پنهان کاری خودش به دلیل استرسی که در فرد به وجود می آورد باعث بروز یک چرخه معیوب در ارتباط احساسی و عاطفی می شود و خود این چرخه معیوب باعث بروز فاصله و دوری از طرف همسرمان می شود.

 

 صداقت

 

آیا توضیح درباره گذشته ام نشانه صداقت من به همسرم است؟

یادتان باشد قبل از ازدواج به ارزش های طرف مقابل توجه کنید، اگر مسئله ای برای او ارزش است و درباره صحت و درستی آن از شما سوال می پرسد، اگر موردی را پنهان کرده اید حتما آن را به طرف مقابل تان بگویید. ولی اگر فرد مقابل شما می گوید که گذشته تان اصلا به او مربوط نیست، دلیلی وجود ندارد که بعد از ازدواج با این برچسب که من با تو خیلی صادق هستم و در رابطه ام وفاداری دارم، حقیقت هایی از زندگی تان را برای او بازگو کنید که زندگی شما را تحت تاثیر و تخریب قرار دهد.

موقعیت خودتان و طرف مقابل تان را بسنجید، گفتن بعضی از موارد اصلا به معنی وفاداری و درستی نیست. قبل از گفتن حرف تان اول خوب فکر کنید و ان را مزه مزه و بعد بازگو کنید. یادتان باشد که صداقت یکی از فضیلت های اخلاقی است.

به عنوان مثال من به عنوان یک نانوا نان سوخته دست مشتری نمی دهم، نه اینکه ریز به ریز همه ی ابعاد کار و حرفه ام از گذشته تا الان را بازگو کنم. در مورد مسائل شخصی و گذشته افراد هم به همین صورت است، لزومی ندارد که جز به جز همه ی ابعاد زندگی ام از گذشته تا الان را با این تفکر که من بی ریا و وفادار و راستگو هستم، بازگو کنم.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1401/7/11 21:20  مدت زمان عضویت:877 روز
0
چقدر جااااااااااالب 👌👌👌👌
1398/12/27 14:32  مدت زمان عضویت:1987 روز
0
عالی بود
1398/11/8 17:45  مدت زمان عضویت:1313 روز
0
مطلب خوبی بود.برای خودم این موضوع همیشه دغدغه بود..... سپاسگذارم
1398/11/8 00:54  مدت زمان عضویت:1797 روز
0
سلام خیلی ممنون ?????
1398/11/8 00:54  مدت زمان عضویت:1797 روز
0
سلام خیلی ممنون ?????
برنامه های مرتبط