به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

زمان و فرصت های زندگی را با فیل های سفید نابود نکنید

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

زمان شما از طلا گران تر است!

زمان طلاست. درست هم می‌گویند؛ چرا که هیچ چیز به اندازه‌ی وقت و عمر انسان ارزشمند نیست. بی‌شک زمان و فرصت بزرگ‌ترین سرمایه‌ی گران‌بها برای انسان است. ولی آیا راهی وجود دارد که بتوانیم از اتلاف وقت جلوگیری کنیم؟ عواملی که باعث هدر رفتن عمر انسان و وقت می شود چیست؟ در مدیریت زمان تا چه اندازه موفق هستید؟ به نظر شما عواملی که باعث می شوند ما در زندگی به راحتی عمر و فرصت ها را از دست بدهیم چیست؟

با من همراه باشید تا در این ویدئو به شما بگوییم که "جلوی ضرر را هر وقت بگیرید منفعت است!"

 

زمان 

 

حکایت فیل سفید و رابطه آن با اتلاف زمان

روزی پادشاه یک کشور به عنوان غنیمت و هدیه به پادشاه کشور دیگری یک فیل سفید زیبا هدیه می دهد، پادشاه و مردم آن کشور کلی بخاطر این هدیه زیبا خوشحال می شوند. ولی بعد از گذشت چند سال متوجه می شوند که این فیل جز زیبایی هیچ خاصیت و کارایی دیگری که ندارند هیچ، تازه کلی هم این فیل هزینه نگهداری دارد.
تازه چون کلی در این چند سال خرج این فیل کرده بودند، همه می گفتند حیف است این فیل رو از دست بدهید. حالا که چند سال برای آن هزینه کردید، یک چند وقت دیگر هم این فیل زیبا و بی خاصیت را نگه دارید. با این طرز فکر همچنان به روند نگهداری و هزینه کردن و زمان گذاشتن برای این فیل ادامه می دادند.

همین موضوع باعث می شود که ما همچنان به اتلاف وقت و هزینه کردن برای یک موضوع بی ارزش و بی فایده ادامه دهیم.

 

زمان 

 

فیل های سفیدی که فرصت های شما را حیف می کنند!

حکایت زندگی خیلی از ما آدم ها هم همین فیل سفید است. خیلی وقت ها ما در زندگی کارهایی را انجام می دهیم، وسیله ای را می خریم و اقداماتی را انجام می دهیم که نه تنها هیچ خاصیت و دستاوردی برای ما ندارد، بلکه دربردارنده هزینه مادی و معنوی و احساسی و زمانی برای ما هستند.

و با این دیدگاه که "حیف است" همچنان داریم به این حیف شدن زمان با ارزش و فرصت ها ادامه می دهیم. تا دیر نشده فیل های سفید زندگی تان را که دارند تمام عمر ارزشمند شما را می گیرند، حذف کنید .

 

زمان 

 

چگونه از هدر رفتن فرصت ها در زندگی جلوگیری کرد؟

همه انسان ها میل رسیدن به یک هدف را در زندگی خود دارند، اما در مواجهه با آفت ها و برخی موانع حجم زیادی از زمان را از دست می دهند و از درک اهمیت واقعی و ارزش وقت گران بهای خود باز می مانند.

به عنوان مثال سالیان سال وقت و انرژی را برای رشته دانشگاهی می گذاریم که نه علاقه ای داریم و نه آینده ای برای ما دارد، فقط هم برای ما هزینه است. ولی چون فقط به دنبال مدرک هستیم و چند سال این رشته را خوانده ایم و الان فقط چند ترم تا اتمام آن مانده است، فکر می کنیم که ترک این روند در زندگی مان کار اشتباهی است. در صورتی که نمی دانیم داریم وقت و فرصت هایی را که می شود، تخصصی را به دست آورد که ما را به موفقیت نزدیک تر کند، داریم به راحتی از دست می دهیم.

تا بیشتر از این زمان و فرصت های مفید زندگیتان را از دست نداده اید از اشتباه خارج شوید و خودتان را بیش از این متحمل ضرر و آسیب نکنید. یادتان باشد: "ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است!"

هیچ وقت برای شروع دیر نیست!

فراموش نکنید که هیچ وقت برای شروع دیر نیست و هر زمانی که بخواهید می توانید موفقیت را به دست آورید. تنها کافی است ارزش وقت و اهمیت زمان را دریابید، آن را هدر ندهید و در راستای رسیدن به هدف خاص، از وقت با ارزش خود به بهترین شکل استفاده کنید.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط