به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

وابستگی عاطفی می تواند رابطه شما را نابود کند!

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

وابستگی عاطفی چیست؟

وابستگی عشقی چیست؟ آیا وابستگی عاطفی باعث خوشحالی فرد می شود؟ شما در زندگی زناشویی وابسته هستید یا دلبسته؟ به نظر شما نشانه های افراد وابسته چیست؟ آیا باید به فکر درمان وابستگی در روابط مان باشیم؟

همه ما عزیزانی را در زندگی مان داریم که چون آن ها را دوست داریم و برای ما مهم هستند به آن ها وابسته می شویم. همیشه دلمان می خواهد در تمام لحظات این افراد در کنار ما باشند، در غیر این صورت نمی توانیم احساس خوشحالی داشته باشیم. آیا این نوع از دوست داشتن که ما برای خودمان تعریف می کنیم درست است؟ آیا همسرمان از این وابستگی عاطفی و حس تعلق ما احساس خوبی دارند؟ به نظر شما افراد در رابطه عاطفی سالم وابسته هستند یا دلبسته؟

با من همراه باشید تا در این ویدئو به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

وابستگی عاطفی 

 

همیشه دوست دارم در تمام مراسم ها همسرم کنارم باشد!

ما اغلب فکر می کنیم که اگر در جمعی همسرمان حضور نداره، به ما هم خوش نمی گذرد و ما هم نباید به آن مهمانی برویم و فکر می کنیم دلیلش هم عشق به طرف مقابل مان است. در صورتی که فراموش نکنید، عملی که شما را از انجام کاری که به آن حس خوب دارید، باز می دارد دیگر اسمش عشق نیست، وابستگی عاطفی و عدم استقلال است.
وقتی که بدون حضور همسرتان در مهمانی یا جمعی احساس خوشحالی ندارید، شک نکنید حتی با حضور همسرتان هم خوشحال و شاد نخواهید بود. چون برای شما وابستگی ها مهم است نه دلبستگی ها.

آیا رابطه عاشقانه هم نیاز به زمان تنهایی دارد؟

همه ی ما انسان ها در زندگی مان نیاز به تنهایی داریم و فراموش نکنید که این زمان ها را از خودتان و همسرتان دریغ نکنید. رابطه عاطفی سالم سه حیطه دارد: "من تنها، او تنها و ما با هم" .
وقتی بتوانید از "من تنها" به بهترین شکل استفاده کنید، می توانید برای "ما با هم" انرژی فوق العاده ای دریافت کنید و احساس قدرت و مفید بودن بیشتری را به همسرتان هم انتقال دهید.

 

وابستگی عاطفی 

 

"وابستگی عاطفی" احساس شادی را سرکوب می کند!

فراموش نکنید که شادی و احساس خوشحالی ما نباید مشروط به حضور یک فرد باشد، یعنی بدون وابستگی عاطفی در زندگی شاد باشید. از لذت های زندگی استفاده کنید و انرژی بگیرید. وقتی همسرتان شرایط همراهی شما در مهمانی را ندارد، و شما هم نروید و دل تان در مهمانی باشد و ذهن تان با همسرتان باشد، قطعا این تصمیم برای شما احساس رضایت و خوشحالی نخواهد داشت.
ولی وقتی که شرایط عدم حضور همسرتان را درک کنید، می توانید در مهمانی حاضر شوید و هم خودتان انرژی بگیرید و هم رابطه بین خودتان و همسرتان را مدیریت کنید.
فقط به طرف مقابل تان یادآوری کنید که چقدر جایش در مهمانی کنار شما خالی بوده و همه به یاد او بودند، با این کار به او هم انرژی خوب تان را انتقال داده اید .

به اسم عشق، چسبنده نباشید!

نباید به اسم عشق، وابستگی عاطفی را پوشش دهیم. چرا که عشق رهایی است، عشق آزادی است و به انسان ها قدرت انتخاب دادن است نه محدود کردن. البته فراموش نکنید که رابطه عاطفی سالم مراقبت می خواهد و اصولی دارد که با آن اصول به سعادت و خوشبختی می رسید. نباید به اسم رهایی و آزادی، چارچوب ها و حرمت ها را زیر پا بگذارید و با هر فردی و به هر کجا که دل تان خواست بروید .
به "من تنها" و "او تنها" در زندگی توجه کنید و به غار تنهایی و تفریحات سالم طرف مقابل تان احترام بگذارید، البته این مسئله را نباید با رفیق بازی و ارتباطات خارج از چارچوب اشتباه گرفت.

 

وابستگی عاطفی 

 

چگونه از وابستگی عاطفی رها شویم؟

گاهی هم به خودتان و هم به همسرتان فرصت تنهایی را بدهید. سعی کنید وابستگی را در روابط عاطفی تان تا جای امکان کم کنید و به فکر درمان آن باشید. "برای رهایی از وابستگی عاطفی باید دلبسته باشید نه وابسته!"  چرا که افراد وابسته در رابطه خودخواه و ضعیف هستند و همیشه به دنبال پر کردن خلاء های شخصیتی شان هستند و می خواهند این کمبودها را از بیرون جبران کنند. در صورتی که فرد دلبسته در یک رابطه قدرتمند است و به دنبال رشد و کمال است، احساس امنیت و رهایی دارد و همین حس رهایی و آزادی را به طرف مقابلش هم می دهد.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1398/11/8 00:59  مدت زمان عضویت:1927 روز
0
????
1398/10/16 19:50  مدت زمان عضویت:1622 روز
0
???❤
برنامه های مرتبط