به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

قدرشناسی از همسر و تاثیر آن در رابطه زناشویی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

با قدرشناسی همسرت را عاشق تر کن!

آیا قدرشناسی از همسر و عزیزانتان را بلد هستید؟ آیا تا به حال به تاثیر نحوه تشکر از افراد فکر کرده اید؟ اصلا به نظر شما افراد قدرشناس چه ویژگی هایی دارند؟ چقدر به ویژگی های مثبت همسرتان اهمیت می دهید؟ کلا شما جز کدام دسته از افراد هستید: افرادی که بیشتر به نقاط مثبت افراد توجه دارند یا نقاط ضعف افراد؟

همه ما آدم ها در زندگی به دنبال دیده شدن و تایید از طرف دیگران هستیم و دوست داریم که رفتار و کارهایی که برای خوشحالی آن ها انجام می دهیم، باعث رضایت و شادی آن ها شود و آن ها را ارزشمند بدانند. ولی آیا ما هم در مقابل خوبی ها و لطف افراد قدردان هستیم یا به اصطلاح نمک نشناس؟

با من همراه باشید تا در این ویدئو به بررسی این موضوع بپردازیم.

 

قدرشناسی

 

چه کار کنم که دیگران من را دوست داشته باشند؟

نادیده گرفتن خوبی های همسر و جنبه های مثبت شخصیتی فرد و عدم قدرشناسی یکی از خطاهای ارتباطی است. ما حتی در مورد خودمان هم این کار را انجام می دهیم. یعنی ما جنبه های مثبت شخصیتی خودمان را هم نمی بینیم و اعمال و رفتار خودمان را هم کوچک و بی ارزش می دانیم. همیشه خودمان را بابت یک خطا و اشتیاه سرزنش می کنیم و همه ویژگی های مثبت و نقاط قوت مان را نادیده می گیریم.

اگر می خواهید که دیگران شما را دوست داشته باشند، باید خودتان و اعمالتان را دوست داشته باشید. یعنی داشته های خود را دوست داشته باشید و آن ها را ارزشمند بشمارید تا رفتارو اعمال دیگران را هم با ارزش بدانید . زیبایی تان ، تحصیلات تان ، قدرت سخنوری تان و همه ارزش های درونی تان را ارزشمند بشمارید و قدردان آن ها باشید تا دیگران هم همین حس را نسبت به شما داشته باشند.

 

قدرشناسی

 

چرا نباید به دنبال ویژگی های منفی دیگران باشیم؟

وقتی به دنبال نقاط سیاه و منفی دیگران باشیم، ما نمی توانیم دیگران را با ارزش ها و ویژگی های مثبت شان ببینیم. و از آنجایی که مغز ما به دنبال پیدا کردن ویژگی های مشترک با دیگران هست، وقتی نسبت به دیگران نگاه منفی داریم، ناخودآگاه به دنبال نقاط ضعف و منفی در درون خودمان هم هستیم. در نتیجه مغز ما به دنبال تایید برای رفتار اشتباه ما می گردد. بنابراین فرصتی برای یافتن نقاط مثبت در وجود دیگران و در ادامه در وجود خودمان نمی یابیم.

با قدرشناسی برای همسرتون جذابیت ایجاد کنید!

کارهایی که دیگران و همسرتان برای شما انجام می دهند آن ها را ارزشمند و بزرگ بدانید ، قدردان آن ها باشید. وقتی هدیه ای دریافت می کنید با تمام وجود برای آن ذوق کنید و تشکر کنید حتی اگر آن هدیه ارزش مادی زیادی ندارد، تشکر و سپاسگزاری را فراموش نکنید.

نقطه ای که شما را فرد جذاب و دوست داشتنی می کند، زمانی است که قدرشناس باشید و ویژگی های مثبت دیگران را ببینید .
همسرتان از بودن در کنار شخصی که ویژگی های مثبت او را می بیند لذت می برد و از بودن در کنار این افراد احساس رضایت و آرامش دارند، حتی ممکن است که این احساس را به زبان هم نیاورد .

 

قدرشناسی

 

 

تاثیر قدرشناسی در زندگی زناشویی!

وقتی شما جنبه های شخصیتی مثبت همسرتون رو نمی بینید و مدام آن ها را دست کم می گیرید و ویژگی های مثبت آن ها به چشم شما نمی آید از شما فاصله می گیرند و بودن و ادامه دادن در کنار شما برایشان آزار دهنده است .
یادتان باشد در خطاهای ارتباطی وقتی که شما چشم تان را به روی خوبی های دیگران می بندید، درهای ورود خوبی را هم به روی خودتان می بندید .
همیشه در مقابل خطا ها و اشتباهات همسرتان خوبی ها و نقاط مثیت شخصیتی اش را هم بنویسید آن زمان است که می بینید چقدر دلیل برای دوست داشتن و قدرشناسی فرد مقابلتان دارید .

با چک کردن نقطه های مثبت ارتباطی در زندگیتان سپاسگزاری و شکرگزاری خداوند را تقویت می کنید و آنجا است که شکر نعمت ها ، نعمت را بر شما بیشتر می کند. در نتیجه با قدرت شکرگزاری و قدردانی، خداوند جنبه های مثبت شخصیتی و زندگی شما را قوی تر می کند و این قدرت شما در رابطه زناشویی و زندگی است .

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1398/10/9 22:33  مدت زمان عضویت:943 روز
0
سلااااام ودرودبر بانوی توانمند کشورمان بانوپریسا صدری
ازبابت نکته ها وراهکارهای شما برای شخصیت کاریزماتیک داشتن بسیار ممنون وسپاسگزار .بابت آموزش های مهارت های ارتباطی ومهارت های زندگی بسیارمچکر .تشکر که زندگی مارا زیباترکردید ??
1398/10/8 01:07  مدت زمان عضویت:916 روز
0
عالی بود من یاد گرفتم در مقابل خطاهای همسرم نقاط مثبت همسرم به یاد بیاورم
برنامه های مرتبط