به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

ریشه های خیانت به همسر در کجاست؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:19
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

ریشه های خیانت به همسر

خیانت دیدن ممکن است برای هرشخصی اتفاق بیفتد و بدین منظور باید ماهیت خیانت را بشناسیم، راهکارهای جلوگیری از خیانت را بدانیم و بدانیم اساسا خیانت از کجا و به چه صورت اتفاق می افتد؟

 

خیانت به چه معناست؟

هر شخصی نگاه و تعریف خاصی نسبت به خیانت دارد و متاسفانه بعضی ها با برچسب های روشنفکری سعی می کنند خیانت را در پوشش کلمات و الفاظ بپوشانند اما حقیقیت چیز دیگری است.

 

تعریف خیانت؛

حضور نفر سوم در یک رابطه عاطفی که باعث به وجود آمدن یک ارتباط فرازناشویی شود را خیانت به همسر گویند.

اما ما فکر می کنیم که همسر ما صرفا با یک زن یا با مردی باشد، خیانت اتفاق افتاده است اما قبلا هم گفتم خیانت در نظر هر شخصی متفاوت است . و منشا این تفاوت ها اغلب در اختلافات فرهنگی می باشد.

به طور مثال، آقایی را در نظر بگیرید که در خانواده ای رشد کرده مسائل محرم و نامحرم در آن کاملا رعایت می شده است و حتی با اقوام نزدیک مثل پسردایی، دختر عمه، پسرعمو و... نیز این مسائل رعایت می شده است. حالا در نظر بگیرید این شخص زندگی مشترکی را با خانمی شروع می کند که در فرهنگ متفاوتی رشد کرده که روابط نزدیک تری بین اعضای فامیل شان برقرار است.

خب قطعا این دونفر به مرور زمان به مشکل برمی خورند و نوع روابط این خانم برای همسرش قابل قبول نخواهد بود و حتی ممکن است این آقا فکر کند که همسرش به او خیانت می کند.

 

 

خیانت به همسر

 

 

اما بخشی از خیانت واقعی از همین جا شروع می شود.

به طوری که رفته رفته روابط بین این خانم و آقا که در بالا مثال زدم سرد می شود، مرد دائما با خود فکر می کند که حالا که مثلا همسرم با پسرعمویش روبوسی کرده و یا در میهمانی با او خوش و بش کرده قطعا در حال خیانت است!! طبیعتا به مرور روابطش با همسرش رو به سردی می گذارد.

خانم هم ممکن است بعد از مدتی و به علت عدم توجه به نیازهای روحی و عاطفی برای آرام کردن روح خود وارد روابط فرا زناشویی شود.

البته این فقط یک مثال بود که بگویم خیانت ممکن است از جایی آغاز شود که حتی فکرش را هم نمی توان کرد.

از جر و بحث های هر روزه، از دعواهایی که به صحبت کردن ختم نمی شوند، از صحبت نکردن های زن و شوهر و حل نکردن اختلافات و از ترک خوردن دیواره های رابطه عاطفی زن  و شوهر و از دل تمام این ها خیانت اتفاق می افتد.

خیانت با هیجان و فشار روانی همراه است؛

 

کسی که همیشه در حال خیانت کردن است، قطعا یک هیجان منفی و یک فشار روانی بالایی را متحمل می شود به این دلیل که همیشه مراقب است که اصطلاحا لو نرود و کسی متوجه خیانت او نشود!

چرا می گوییم خیانت نباید آشکار شود؟

دقیقا به همین دلیلی که خیانت فشار روانی بالایی برای فرد خائن در پی دارد، با آشکار شدن خیانت طرف مقابلتان و بعد از اینکه شما به روی او بیاورید که به شما خیانت کرده و اگر نتوانید بعد از آشکار کردن خیانت طرف مقابل کارهای لازم را به درستی انجام دهید شما به طرف مقابلتان کمک کردید که از زیر بار این فشار روانی راحت شود و حالا با علم به اینکه شما از خیانت او مطلع شدید متاسفانه با خیال راحت به کارش ادامه می دهد!

 

 

 

خیانت به همسر

 

 

 

خیانت از اینجا شروع می شود!

اول از همه باید نگاه کنید که چه توقعی در زندگی مشترک شما با طرف مقابلتان وجود داشته که برآورده نشده و این توقعات برآورده نشده بر روی هم تلنبار شده و باعث به وجود آمدن یک رابطه موازی شده که زندگی مشترک را به کامتان تلخ کرده است.

در مرحله بعد شما باید با همسر یا نامزدتان یک تعریف واحدی از خیانت به همسر داشته باشید و حد و مرزهای خودتان را از خیانت ترسیم کنید. حد و حدود معاشرت با دوستان یکدیگر را بدانید و در مورد آن صحبت کنید.

 

انواع خیانت به همسر و راهکارهای جلوگیری از هر کدام از آنها چیست؟

من خیانت را به چهاردسته تقسیم می کنم؛

  • خیانت اخلاقی
  • خیانت عاطفی
  • خیانت جنسی
  • خیانت مالی

در مورد هر کدام از این ها با همسرتان صحبت کنید و ممکن است شما با همسرتان در هیچ کدام از این نقاط با همسرتان نقطه مشترک نداشته باشید و همین اختلاف نظر باعث آزار شما شده باشد و احساس کنید که همسرتان در حال خیانت کردن به شماست . درحالی که از نظر همسر شما کاملا عادی جلوه می کند و رفتار او خیانت به همسر محسوب نمی شود.

 

برای اینکه توضیحات بیشتری درمورد انواع خیانت بدانید، حتما این ویدئو را ببینید.

 

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

ریشه های خیانت به همسر در کجاست؟

00 ساعت و 19 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط