به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

خود را وارد رابطه عاطفی اشتباه نکنید!

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

عشق های کوتاه مدت

متاسفانه شاهد این هستیم که روابط عاطفی چه در قالب دوستی و چه در قالب ازدواج، احساسات و عواطف ماندگاری ندارد. به عبارتی عشق برای یک مدت کوتاهی حاکم است  و بعد از مدتی عشق افول می کند. سوال اینجاست که واقعا اگر عمر عشق شش ماه، 1سال، یا دوسال است آیا ضرورتی دارد آدم ازدواج کند؟آیا واقعا این ذات عشق است که اینقدر افول پذیر است؟ یا  نه؟ در ارتباط  چیزهایی رقم می‌خورد و اتفاق هایی می‌افتد  که عشق بعد از مدتی کم فروغ می شود. به نظر می‌رسد که در فرهنگ ارتباط، در فرهنگ عشق و فرهنگ ازدواج یک سری آلودگی‌ هایی که ممکن است  خیلی هم به چشم ما نیاید رقم خورده است که باعث می‌شود بعد از مدتی روابط تیره و تار شود! باعث می‌شود روابط به چالش‌های کوچک و بزرگ منتهی بشود.

اگر نگاهی به دور و برمان بیندازیم به کسانی که وارد رابطه عاطفی شده اند می بینیم که تعدادی از آنها خدا را شکر این رابطه را حفظ کرده‌اند ولی بنظر می‌رسد این تعداد نسبت به افرادی که روابط عاطفی آن ها  با چالش و شکست مواجه شده است خیلی محدود هستند! ولی تعدادی هم هستند که لزوما ارتباط آنها به جدایی نمی‌کشد و زندگی را ادامه می‌دهند  اما هیچوقت آن عشق و حرارت  اول راه را ندارند و انگار گزینه های دیگری باعث شده که بمانند و زندگی کنند مثل داشتن یک فرزند، ترس از آبرو، یا هر عاملی غیر از عشق و احساس...
اگر قرار باشد یک زندگی  را شروع کنیم فقط برای یک دوره  کوتاه خب این خطاست!

شاید اگر عشق به شکل صحیح نگه داری شود  قطعا عشق در سال 30ام به مراتب از عشق در سال سوم و ماه سوم باید بیشتر باشد!! آنچه که باعث می‌شود ما این عشق را نبینیم وجود آلودگی و ناهماهنگی در فرهنگ ماست این آلودگی ها اینقدر در ذهن ما عجین شده که شاید خیلی شیک از طریق کتاب‌ها یا حتی شاید توسط روانشناسان یا به غلط از طریق رسانه‌ها به ما عرضه شود.

 

 

عشق های کوتاه مدت

 

 

 

آیا ایده اینکه کسی را انتخاب کنیم که دقیقا شبیه خودمان باشد درست است؟

شاید شما بارها و بارها شنیده باشید که اگر می‌خواهید یک همسر خوب پیدا کنید، اگر می‌خواهید کسی را انتخاب کنید که با شما همسازی خوبی داشته باشد بهتر است  کسی را انتخاب کنید که با شما شباهت داشته باشد! حتی از مفاهیم دینی و فرهنگی هم استفاده غلط می‌شود  و ما را به اشتباه می‌اندازد!

همه‌ی این ها در صورتی است که  این تفکر کاملا نادرست است.  اصلا کسی پیدا نمی‌شود که شبیه شما باشد هر کدام از شمایی که این مطلب را می‌خواند شک ندارم که فردی هستید کاملا متمایز از دیگران! هرکدام از ما یک موجود منحصر به فرد هستیم بنابراین  باید توجه کنیم این همه تاکید بر شباهت چه اتفاق هایی را رقم می‌زند؟ متاسفانه  در ذهن ما جا انداخته‌اند که شما فقط وقتی خوشبخت می‌شوید که یکی مثل خودتان پیدا کنید در صورتی که اینطور نیست. شما باید کسی را پیدا کنید که با وجود تمام تفاوت ها و مغایرت ها بتوانید درک درست و شناخت کاملی از هم داشته باشید تا بتوانید در کنار هم آرامش داشته باشید.

متاسفانه در فرهنگ ما چون معمولا شناخت محدود است، راجع به طرف مقابل اطلاعات نسبی داریم و فقط به این فکر می‌کنیم که چقد ما با هم همتا هستیم؟! اما وقتی بعد از مدتی تفاوت‌ها آشکار می شود آنجاست که به ذهنتان  می‌آید ما اصلاً برای هم ساخته نشده ایم،  ما هر کداممان در دنیایی دیگر سیر می‌کنیم و اصلا همدیگر را درک نمی‌کنیم و در نهایت چالش و جدال پی در پی...

موارد شبیه به این فراوان هستند  یا شاید یکی از چیزهایی که باید خیلی روی آن تاکید کنیم  فقدان مهارت های است  برای حل مشکل، حل تعارض، تردید نکیند هر ارتباطی  هرچقدر هم با عشق شروع شده باشد هر چقدر هم هر دو نفر آدم های فرهیخته و آدم های رشد یافته ای باشند. باز هم کلی تعارض و کلی اختلاف سلیقه و مسائل مختلف هست.

متاسفانه مهارت‌های حل مساله و سازگاری  در ذهن آدم هایی که می‌خواهند وارد ارتباط شوند به نوعی شکل نگرفته و همین مشکل ایجاد می‌کند.

 

اتخاب فردی مثل خودمان

 

 

 

نویسنده مقاله :مشاور سایت - خانم سبا یعقوبی

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط