به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

روابط زناشویی در دوران نامزدی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

خیلی ها می پرسند در دوران قبل از عقد (آشنایی)رابطه دختر و پسر باید چگونه باشد؟

نیاز جنسی امری فطری و غریزی است و خداوند آن را در وجود انسان ها گذاشته است، اما اینکه ما چه بایدها و نبایدهایی را باید  در این دوران رعایت کنیم باید به سه نکته دقت کرد. اصلا آیا باید در مورد مسائل جنسی صحبت کرد یا نه؟ و در مقابل حرفهای طرف مقابل چه  واکنشی باید نشان داد؟

اگر در دوره ی آشنایی و نامزدی قرار دارید و در دوره‌ای هستید که شناخت خودتان را نسبت به یکدیگر کامل می‌کنید باید دقت کنید اگر تمام مراحل را به ترتیب  و با موفقیت رد می‌کنید و از لحاظ معیارهای شما همه چیز مورد تایید است و کم کم به این نتیجه می‌رسید که همه چی درست است  و مشکلی وجود ندارد، آخرین سوال‌هایی که شما می‌توانید بپرسید سوالات در رابطه با نگرش جنسی است.

نگرش جنسی این است که من بدانم دیدگاه طرف  مقابلم در رابطه با مسائل جنسی چیست؟ باید بخاطر داشت در مورد مسائل ریز صحبت نمی‌کنیم و باید حواسمان باشد که وقتی می‌خواهیم در این رابطه با طرف مقابلمان صحبت کنیم، راجع به این مساله صحبت می‌کنیم که آیا شما در مورد مسائل جنسی اطلاعاتی دارید؟ این اطلاعات را از کجا بدست آورده اید؟ نگرش شما راجع به این مساله چیست؟ این که شما بتوانید در این زمینه مرزها را نگه دارید و بتوانید طوری باطرف مقابل برخورد کنید که شرایط را هم برای خودتان شفاف کنید  هم با نگاه نامزدتان آشنا شوید و مرزها و حرمت ها نگاه داشته شود هنر شماست!

اگر می‌دانید که مردی از همان جلسات اول همه ی  تلاشش را می‌کند راجع به این مسائل صحبت کند شاید باید کمی نگرانی‌های خاص خودتان را داشته باشید!

شما در دوران آشنایی یا نامزدی که قرار می گیرید اولین چیزی که باید به ان توجه کنید مسائل جنسی نیست! اول باید معیارهای همدیگر را در نظر بگیرید البته یکی از مسائلی که نباید نادیده گرفته شود مساله گرم مزاج یا سرد مزاج بودن طرف مقابل هست!

دانستن این قضیه اهمیت فراوانی دارد، اگر نمی توانید خودتان  راجع به این مسائل صحبت کنید به شما توصیه می‌کنیم که حتماً از یک مشاور کمک بگیرید. شاید یک سکس تراپ بتواند به شما کمک کند و در یک جلسه مشاوره نگاه شما را به همدیگر بیشتر نشان دهد و شما را اگاه‌تر کند!

 

 دوران نامزدی من

 

 

 

 

سرد مزاجی:

یعنی طرف مقابل چه خانم چه آقا میل جنسی ندارد، رغبت جنسی ندارد، منشاء این‌ها می‌تواند روحی  یا روانی باشد. بعضی از افراد هستند که طبع سردی دارند  و شاید از نظر روحی و مسائل جنسی به بلوغ جنسی نرسیده باشند. این طیف افراد نیازمند این هستند که با یک روانکاو و یا یک روان درمانگر در مورد مشکل خود صحبت کنند. دومین مساله در سرد مزاجی برمی‌گردد به مسائل فیزیکی! از شایع‌ترین علت‌های سرد مزاجی خستگی زیاد، استراحت کم، عدم تغذیه خوب، درگیری های ذهنی زیاد، عصبی بودن، پرخاشگر بودن، استرس های شغلی  که باعث می‌شود هر کدام این‌ها مثل یک پتک روی توان جنسی بیاید و باعث شود میل جنسی در فرد کم شود! وقتی یک فردی چه خانم چه آقا سرد مزاج باشد حتما باید یکسری آزمایشات و چکاب ها از نظر هورمونی و مسائل جنسی انجام دهد که مشخص شود آیا هورمون های جنسی در بدن این فرد بصورت نرمال ترشح می‌شود یا خیر؟ اگر نرمال نباشد و کمبود داشته باشد باید تحت درمان قرار بگیرد و جبران شود!

بعنوان مثال در آقایان بالا رفتن پرولاکتین خون می‌تواند باعث سرد مزاجی شود که با انجام آزمایش قابل تشخیص است و درمان می شود.

 

 

روابطه زناشویی در دوران ازدواج چگونه باشد؟

 

 

نویسنده مقاله :مشاور سایت - خانم سبا یعقوبی

 

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط