به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

هشت راز علمی ازدواج موفق

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

همه کسانی که قصد ازدواج دارند قطعا به خوشبختی در ازدواج فکر می کنند. هدفشان هم جز این نمی تواند باشد. اما چه چیزی می تواند خوشبختی و سعادت در ازدواج را برای کسی تضمین کند؟ چرا بعضی از ازدواج ها عاقبت بخیر نمی شوند؟ کسانی که به خوشبختی و کامیبابی در ازدواج شان رسیده اند چه رازهایی را می دانستند؟ اگر شما هم قصد ازدواج دارید، حتما این مقاله را انتها بخوانید. 

خوشبختی در ازدواج نه تنها یک هنر، بلکه یک علم هم هست. زوج های موفق این هشت راز را دنبال می کنند که رضایت رابطه شان را دربر داشته و شانس موفقیت بلند مدتشان بالا می رود.

 

1. خبرهای خوب را با هم جشن بگیرید

طبق تحقیقی که به وسیله ی روانشناسان، شلی گابل، استادیار UCLA  و هری ریس، استاد دانشگاه Rochester یکی از بهترین رازهای ازدواج موفق جشن گرفتن خبرهای خوش و موفقیت با یکدیگر است.

آنها دریافتند کسانی که به دنبال خوشبختی در ازدواج هستند یا به عبارتی همان زوج های خوشبخت مجبور نیستند که فقط موفقیت های خاص همچون ارتقا کاری را برای شاد بودن جشن بگیرند. در عوض، زوج هایی که موفقیت های روزانه شان مانند یافتن شی گم شده را جشن می گیرند، بیشتر امکان دارد که ازدواج موفقی داشته باشند.

 

جشن گرفتن خبرهای خوب

 

 

 

2. انتظاراتتان را بالا نگه دارید

در گذشته اکثر کارشناسان ازدواج، زوج ها را به پایین آوردن انتظاراتشان تشویق می کردند چون گمان می نمودند که انتظارات زیاد باعث ناامیدی می شود. به هر حال، تحقیقات جدیدتر نشان می دهد که اگر چیزهای خوبی از ازدواجتان انتظار داشته باشید، احتمال اتفاق افتادنش بیشتر می شود. خوشبختی در ازدواج باید تنها خواسته و توقع شما از انجام آن باشد. 

مطالعه ای که در سال 2004 در مجله "روانشناسی اجتماعی و شخصیتی" منتشر شد، کشف کرد که زوج ها زمانی خوشبخت بودند که انتظاراتشان با مهارتهایشان هماهنگ بود. زوج هایی که انتظارات بیشتری از هم داشتند، ضرورتا محکوم به ناامیدی نبودند، اما در عوض، وقتی همسرشان آن انتظارات را برآورده می کرد، رضایت از ازدواج بالایی را تجربه می کردند.

 

بالا نگه داشتن انتظارات

 

 

3. ارتباطات نزدیک خارج از منزلتان را حفظ کنید

مطمئنا خوشبختی در ازدواج، اتفاقی نیست و باید برای آن برنامه داشته باشید. زوج های خوشبخت می دانند که چطور از یکدیگر حمایت کنند و بعد به دیگران هم اجازه دهند در صورت ضرورت، حمایت لازم را فراهم کنند. طبق مطالعه ای که به وسیله ی دانشگاه مرکزی Iowa برای مطالعات زوج ها و خانواده انجام شد، دادن توصیه های ناخواسته می تواند برای ازدواج زیان بار باشد. بنابراین، زوج های خوشبخت می دانند که چه موقع به عقب برگشته و اجازه دهند که همسرشان دنبال حمایت از مادر، خانواده، دوست یا همکارش بگردد.

 

حفط ارتباط خارج از منزل

 

 

 

4. رابطه صمیمی و فعالی داشته باشید

در خانواده، یک رابطه فعال جنسی بخش مهمی از ازدواج موفق است.  طبق مطالعه ای از دنیس دونلی در مجله "رابطه جنسی در خانواده"، زوج هایی که در رابطه جنسی کمتر فعال هستند رضایت از ازدواج کمتری دارند. زوج هایی که فعالیت جنسی مکرری دارند بیشتر احتمال دارد که ازدواج موفقی داشته باشند. احساس کامیابی و خوشبختی در ازدواج باید در تمامی ابعاد آن باشد.  طبق یک مطالعه در سال 2006 در مجله بریتانیایی "اورولوژی بین المللی"، رابطه جنسی و زندگی جنسی افراد با بالا رفتن سن کاهش نمی یابد. در واقع، مردان مسن تر احتمال بیشتری برای لذت از رابطه ی جنسی خود دارند.

این مطالعه دریافت که مردانی که در پنجاه سالگی به سر می برند، بیشتر از مردانی که 30-40 ساله هستند از رابطه جنسی لذت می برند. این اصل می تواند نقش به سزایی در ماندگاری بسیاری ازدواج هایی که در شرف جدایی هستند بگذارد، زیرا این مهم نقشی پنهان حتی در بسیاری مجادله های خانوادگی دارد، که می تواند عامل اصلی بسیاری از بهانه گیری ها، نافرمانی ها، مخالفت ها و بسیاری مجادلات دیگر در خانواده باشد. پس در ازدواج خود همیشه سعی در داشتن رابطه جنسی فعال و صمیمی داشته باشید، حتی اگر کدورتی موجود است، زیرا کدورت موجود موقت است و پس از مدتی از بین خواهد رفت، اما این رابطه یکی ازاصول پیوند دهنده ی شما و همسرتان می باشد.

 

رابطه صمیمی و فعال

 

 

 

5. به دنبال سورپرایز و هیجان زده کردن همدیگر باشید

رفع ملالت و روزمرگی بخش مهمی از رابطه ی موفق است. طبق مطالعه ای که در مجله "علم روانشناسی" در مارس 2009 چاپ شد، ملالت و روزمرگی در ازدواج می تواند رضایت از ازدواج را تضعیف نماید. زوج هایی که به دنبال خوشبختی در ازدواج و داشتن یک زندگی آرام هستند، هرگز دچار روزمرگی و یکنواختی نخواهند شد. 

در ازدواجتان با گذاشتن قرار عاشقانه، سورپرایز نمودن یکدیگر، و گشتن به دنبال فعالیتهایی که به عنوان یک زوج انجام می دهید، هیجان را به زندگی مشترکتان بیاورید. تازه و هیجان انگیز باقی ماندن رابطه می تواند شانس موفقیت بلند مدت را بالا ببرد.

 

به دنبال سوپرایز کردن

 

 

 

6. ناسازگاری ها را با کار تیمی حل نمایید

کلماتی که در هنگام مخالفت زوجین استفاده می شود می تواند تفاوت ژرفی در رضایت از ازدواج به وجود آورد. طبق مطالعه ای که در مجله "روانشناسی و سن" در سال 2009 منتشر شد، زوج هایی که ازدواج موفقی دارند بیشتر از کلماتی مثل "ما"، "به ما" و "برایمان" استفاده می کنند. 

زوج هایی که زبان مورد استفاده شان نشان می داد که تمایل به همکاری تیمی داشتند طی مشاجره ها استرس کمتری را تجربه نمودند. در کل، محبت بیشتری و در مقابل رفتارهای منفی کمتری نشان دادند. زوج های خوشبخت مشاجرات خود را با استفاده از کار تیمی حل می کردند.

حل ناسازگاری ها

 

 

7. از یکدیگر تشکر کنید

همواره در نظر داشته باشید خوشبختی و کامیابی، انجام کارهای بسیار بزرگ و پیچیده نیست. کارهای کوچکی نظیر تشکر کردن از همسر تاثیر شگفتن انگیزی در احساس و لمس خوشبختی در ازدواج خواهد داشد. طبق مطالعه ای از محققان دانشگاه دولتی آریزونا، تشکر کردن از همسرتان در واقع چیز کوچکی است که می تواند اثر بسیاری بزرگی روی ازدواجتان بگذارد.

مطالعه سال 2007 آنها آشکار کرد کسانیکه برای انجام کارهای روزمره از همسرشان تشکر می کردند، با رنجش خاطر کمتری بخاطرعدم توازن مشاهده شده در انجام کارهای منزل روبرو می شدند. اذعان به قدردانی برای مشارکت همسرتان در خانواده می تواند راه ساده ای در رسیدن به خوشبختی در ازدواج باشد.

 

 

 از یکدیگر تشکر کردن

 

 

8. صبح ها هنگام خداحافظی همدیگر را ببوسید

بوسه ی خداحافظی هنگام صبح می تواند روز شما را با انرژی مثبت بیشتری آغاز کند. پزشکان ها و روانشناسان آلمانی دریافتند که مردانی که صبح ها قبل از سرکار رفتن هنگام خداحافظی ، همسرانشان را می بوسند بطور متوسط پنج سال بیشتر زندگی می کنند و 20 تا 30 درصد درآمد بیشتری نسبت به دیگر مردان بدست می آورند.

مردانی که قبل از ترک خانه همسرانشان را می بوسیدند، حتی شانس کمتری در تصادف در مسیر کاریشان داشتند. زوج های خوشبخت به چیزهای کوچکی مثل بوسه قبل از جدایی به طور سطحی نمی نگرند، چون فواید مثبت آن را حس می کنند.

 

بوسیدن همسر

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط