به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

10 نکته کارشناسانه برای تسکین دل شکسته بعد از شکست عشقی

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

 

وقتی از شکست عشقی رنج می برید، تقریبا غیر ممکن به نظر می رسد که بعدها حرکت کرده و دوباره شاد شوید. درد جسمی و عاطفی که پس از شکست عشقی به وجود می آید می تواند، به دفعات، حس درهم شکستگی ایجاد کند. حتی اگر رابطه شما مسموم بوده باشد، به هر حال نتیجه جدایی دو قلب شکسته است.

حرکت و یافتن عشقی دیگر ممکن است، اگر این نکات کارشناسانه را برای درمان قلب شکسته تان بکار ببرید:

 

 1. به خود اجازه گریه کردن بدهید

اغلب اوقات افراد فکر می کنند باید بعد از یک شکست عشقی همواره قوی و خویشتن دار بمانند. آنها نگرانند که اگر گریه کنند مدت بیشتری طول می کشد تا ماجرا را فراموش کنند و به حرکت ادامه دهند.

گریه در واقع بسیار شفا بخش است. نگهداری عواطف در بطری درونتان می تواند به روابط غیر سالم آینده منجر شود و ممکن است درد شما را طولانی تر کند.

 

 

به خود اجازه گریه دهید تا درد شما کم شود

 

 

 2. همانقدر که گریه می کنید بخندید

همانطور که ضرب المثل قدیمی می گوید خنده بر هر درد بی درمان دواست، خنده بهترین داروی شکست عشقی شما  است که بسیار قابل اعتمادتر از چیزیست که فکر می کنید. خنده آندورفین را در بدن آزاد کرده که حال شما را بهبود می بخشد و باعث می شود حس بهتری چه از نظر جسمی و چه عاطفی داشته باشید.

فیلم خنده دار ببینید، به نمایش کمدی بروید، یا شبی را با دوستان خوبتان بیرون بوده و بگذارید که خنده و شادی بین شما در جریان باشد.

 

 

خندیدن بعد شکست عشقی

 

 

 

 3. مواظب خودتان باشید

پیدا کردن انرژی بیرون آمدن از تختخواب می تواند خیلی سخت باشد، وقتی در اعماق یک شکست عشقی هستید. ورزش کردن گاها برای ارتقا انرژی مورد نیاز بدن بسیار مهم است.

ورزش همچنین سطح سروتونین مغز را بالا می برد که کمک می کند حال، الگوهای خواب، و حتی کارآیی جنسی شما عادی بوده و به درستی عمل کند.

 

 

ورزش کردن بعد شکست عشقی

 

 

 

 4. به بدنتان سوخت برسانید

یک دل شکسته می تواند بخش های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار دهد، که شامل دستگاه گوارش نیز می شود. معده شما ممکن است حالت تهوع داشته و یا کاملا بی اشتها شود. سوخت رسانی به بدن با غذاهای سالم در این زمان امری ضروریست، چون احتمالا کمتر غذا می خورید، که بدین معناست که هر وعده غذاییتان در بدن شما ارزش بیشتری می یابد.

غذاهایی را انتخاب کنید که از فیبر و پروتئین غنی باشند تا برای مدت طولانی تری حس سیر بودن داشته باشید، درحالیکه همچنین دارای کالری های لازم و مورد نیاز بدنتان نیز باشند.

 

 

خوردن غذاب مناسب

 

 

 

 5. افراد خوب را در اطراف خود جمع کنید

عشق به خانواده و دوستان حواس پرتی مناسب و ضروری برای این دوره ی سخت است. آنها می توانند به شما کمک کنند ذهنتان از این درد دور شود و شما را به خنده و لذت از زندگی بازگردانند.

حضور در کنار افرادی که از وجود شما لذت می برند همچنین می تواند تمامی ویژگی های خوبتان را به شما یادآوری کند. این امر مخصوصا اگر پس از شکست عشقی از عزت نفس پایینی برخوردار باشید اهمیت می یابد.

 

 

 در زندگی با افراد خوب بودن

 

 

 

 6. از تقاضای کمک نترسید

شکست عشقی می تواند تاثیرات زیادی در وجود عاطفی ما داشته باشد. شکست عشقی می تواند باعث شود حس گم گشتگی، ناامیدی، و افسردگی داشته باشید. اگر سخت است که از ترس خود دست بردارید یا احساساتتان برای هفته ها باقی می مانند و به شدت شروع به تاثیر در سلامت جسمی شما می کنند، دنبال کمک یک شخص حرفه ای باشید.

تقاضا برای کمک از بیرون در واقع علامت ضعف نیست، در حقیقت علامت قدرتی است که نشان می دهد درد خود را شناخته و آمادگی حرکت در جهتی مناسب را دارید.

 

تقاضای کمک کردن از دیگران

 

 

 

 7. روابط خود را با همسر سابقتان قطع کنید

بعد از یک جدایی و شکست عشقی نگاهی روی اینکه همسر یا نامزد سابق شما چکار می کند، یا حتی رابطه داشتن با او می تواند جذاب باشد. این تنها درد شما را بیشتر کرده و حرکت را سخت تر می کند. همه چیز را کاملا با آنها تمام کنید:

  • شماره تلفنش را پاک کنید
  • در شبکه های اجتماعی دنبالش نکنید
  • چیزهای مادی مثل کلید، عکس ها، و خاطره ها را پس بدهید
  • جدایی و قطع رابطه با دوستان مشترک در صورت امکانپ

 

 

قطع رابطه با همسر سابق

 

 

8. از زندگی مجردی لذت ببرید

حالا که آزادی خود را بدست آورده اید، آن را جشن بگیرید. این یعنی انجام هرکاری که شما را شاد می کند و عدم نگرانی درمورد اینکه چطور این ممکن است شخص دیگری را متاثر گرداند.

از زمان موجود خود با دوستان لذت برده
، برای خود چیزهای خوب خریده، و گاهگداری قرارهای عاشقانه داشته باشید. بدون پاسخگویی به هیچ کسی، درنهایت می توانید آزاد شده و خود را مجدد کشف کنید.

 

لذت بردن از زندگی مجردی

 

 

 

 9. با تنها بودن مشکلی نداشته باشید

وقتی که تنها شوید، ممکن است جذاب باشد که وارد رابطه ای دیگر شوید. درحالیکه این طور رابطه ها ممکن است درست عمل کنند، اما قبل از شروع یک رابطه جدید، مطمئن شوید که از رابطه قبلی خود رها شده اید.

این نه تنها برای شما بهتر است، اما همچنین برای هر کسی که در این رابطه درگیر می شود نیز عادلانه است. آموختن درک همراهتان یکی از بهترین چیزهاییست که می توانید برای خود اجام دهید.

 

لذت بردن از تنهایی

 

 

 

 10. به باور عشق ادامه دهید

تمام امید بعد از یک شکست عشقی از بین نمی رود، اگرچه گاهی ممکن است این چنین به نظر برسد. بسیاری افراد فوق العاده در دنیا وجود دارند، و یکی از آنها برای توست. همه مثل همسر یا نامزد سابق تو نیستند، و در نتیجه، کسی را پیدا خواهی کرد که تمام ویژگی های بی نظیرت را خواهد شناخت و به گونه ای که سزاوار آنی با تو برخورد خواهد کرد.

ممکن است این فورا اتفاق نیافتد، اگر پایبندی خود را به این حقیقت که عشق حقیقی تو جایی آن بیرون است ادامه دهی، یک روز او را پیدا خواهی کرد.

 

 لذت بردن از تنهایی

 

 

پس از یک شکست عشقی...

مهمترین چیزی که می توانی انجام دهی این است که یک پایت را جلوی پای دیگرت بگذاری و به حرکت ادامه دهی، چه بیرون منزل و چه در منزل. حرکت به جلو به تدریج شما را به ادامه مسیر وا می دارد.

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1400/1/30 21:33  مدت زمان عضویت:768 روز
0
حالم بده لطفااا کمک کنید دارم میمرم
1397/9/24 16:19  مدت زمان عضویت:1631 روز
0
سلام ممنون از تمام راهنمایهاتون لطفا در مورد رفتار با خواهر شوهری که در زندگیمون دخالت میکند هم صحبت کنید.ممنون از شما.
1397/9/22 01:21  مدت زمان عضویت:1627 روز
0
والا چی بگم تو ایران همه چی ....
1397/9/19 18:34  مدت زمان عضویت:1630 روز
0
سلام خسته نباشید
من جواب سوالم رو از کجا ببینم ؟
1397/9/19 16:25  مدت زمان عضویت:1642 روز
0
کاش میشد یه جلسه عمومی ویه تبادل نظر با تمام کسانی که عضو شدن تو یه جمعی داشته باشیم
1397/9/19 07:09  مدت زمان عضویت:1630 روز
0
واقعا عالی بود
پاسخ ها
مهدی محمودی
1397/9/19 16:39  مدت زمان عضویت:1642 روز
0
هر موقع نظرات بازداشتها عقلانیت همه چیز عالیه وهر موقع همه چیز احساسیه مشکلات در راهه؟
1397/9/15 13:17  مدت زمان عضویت:1634 روز
0
با سلام من حدود یک ساله که با اقایی هستم ازدواج موقت الان دو ماه که خیلی بد حرف میزنن و بد دهن شدن توهین میکنن منم چند روز پیش گفتم که از زندگیم بره ولی حال روحی خیلی بدی دارم نمیتونم غرورمو زیر پا بزارم چون میدونم جواب نمیدن من الان باید چکار کنم که باز به ارامش برسم
پاسخ ها
مهدی محمودی
1397/9/19 16:32  مدت زمان عضویت:1642 روز
0
سلام ریشه یابی کنید که آیا شما مقصرید اگر هستید جبران کنید دوم اگر مقصر نیستید از تنهایی نترسید وتوکلتون به خدا باشه0
1397/9/11 14:10  مدت زمان عضویت:1686 روز
0
پریساجون دوستت دارم
1397/8/24 09:13  مدت زمان عضویت:1723 روز
0
سلام خسته نباشید
گاهی اوقات آدمی اشتباهتی می کند که یا اینکه یه جورایی خودش را گول میزنه میگه اولش درست میشه درصد خیلی پایین است نمونش خودم بعد از این همه سال کارمان به جدایی کشید درست نشد در اینتخاب همسر خیلی باید دقت کرد در ضمن انسان مدام در حال است بعضی ها بهتر میشون روز به روز بعضی بدتر اشک جفتمان درآمد ولی چه کنم غرورش اجازه ندادبرگرده آخر بر باد رفت........؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برنامه های مرتبط