به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02187700778

10 حقیقت انکارنشدنی که هر کس قبل از ازدواج باید بداند

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
02187700778
درباره این برنامه

نکات مهم قبل ازدواج

ازدواج امر فوق العاده‌ای است و همه می دانند که یک ازدواج حقیقی به کار، محبت و سازش بسیار زیادی برای موفقیت زوجین در ازدواج نیاز دارد.  به هر حال، با توجه به آنچه که آمار طلاق به ما نشان می دهد، واقعا چقدر می دانیم که چه موقع وارد زندگی زناشویی شویم؟ بسیاری از ما نکات مهم قبل ازدواج را نمی دانیم! سوال اینجاست، چه نکاتی را باید قبل ازدواج بدانیم؟ موارد ضروری و دانستنی های قبل ازدواج چیست؟

بدون اطلاع کامل از اینکه زندگی زناشویی شامل چیست، و این حقیقت که ما وقتی با آن روبرو می شویم که مراسم عروسی تمام شده و زندگی ادامه می یابد، اغلب در مواجهه با سختی ها بدون اطلاع کامل از اینکه چطور ازدواج بر ما اثر می گذارد تنها می مانیم، و اگر کارها آنطور که آنها را تصور می کردیم پیش نرود، این می تواند منجر به سرزنش به خود و نهایتا جدایی آن رابطه شود.

اگر به تازگی وارد رابطه زناشویی شده اید، یا می خواهید وارد آن شوید، اینجا ده راز صادقانه در مورد دانستنی های قبل از ازدواج است که باید بدانید.

 

تب و تاب اولیه ازدواج همیشه ماندگار نیست!

یکی از نکات مهم قبل ازدواج که باید حتما در نظر داشته باشید این است که بدانید تب و تاب اولیه ازدواج همیشه ماندگار نیست. رازی که ممکن است دفعات بی شماری شنیده باشید. اما چند نفر به خاطر اینکه فکر می کنند حرارت عشقشان از بین رفته، از ازدواجشان دست می کشند؟ گاهی به سختی می توان تصور کرد عشقی که نسبت به کسی احساس می کنیم ممکن است از بین برود، اما بعضی اوقات باید از عشق بیرون بیایید تا متوجه شوید که معنی حقیقی عشق چیست، که ضرورتا همیشه مثل فیلم ها پایان خوشی نخواهد داشت.

 

  یادتان باشد هیجان ابتدای ازدواج ماندگار نیست

 

 

عشق از راههای مختلفی رشد می کند:

با در نظر گرفتن مطلب بالا، لازم است بدانیم که عشق از راههای مختلفی رشد می کند و می تواند به شکل های مختلفی ظاهر شود. نیازی نیست شیفته کسی شوید تا عاشقش باشید یا ازدواج موفقی داشته باشید. عشق حقیقی به زمان و تلاش و زراعت زیادی برای رشد نیاز دارد. اغلب مردم بر این باورند که یا عاشقند یا نیستند، و مراتب بین آن را نادیده می گیرند. بگذارید ازدواج راه خودش را برود و وقایع بد را بیش از حد تجزیه و تحلیل نکنید یا تصور نکنید که چطور هنگامیکه چیزها تغییر می یابند همسرتان را به اندازه کافی دوست بدارید.

 

 عشق از راعه های مختلف رشد می کند و شما باید این موضوع را بدانید

 

 

 

جذابیت همیشه ماندگار نخواهد بود

با این حقیقت که ممکن است همیشه برای همسرتان جذاب نباشید کنار بیایید. موضوع بسیار مهم از نکات قبل ازدواج این است که در نظر داشته باشید جذابیت فیزیکی در جامعه بصری ما مهم بوده و اغلب اگر شخص جذابی را نیابیم نیازمان رفع نخواهد شد. در ازدواج، این مطلب مراتبی از شک را درمورد اینکه دیگر همسرمان را دوست نداریم به وجود می آورد. سطح های جذابیت می تواند در مدتهای طولانی یا کوتاه زمانی تغییر کند، پس وقتی با این مسئله مواجه شدید وحشت نکنید و روابط زناشویی خود را زیر سوال نبرید.

 

 جذابیت همیشه ماندگار نیست این نکته را شما باید بدانید که در زندگی زناشویی همیشه همسر شمکا جذاب نیست

 

 

لازم خواهد بود که عشقتان را نشان دهید، حتی وقتیکه نمی خواهید.

کارها همیشه به خوبی پیش نخواهند رفت-چیزی که همه ما انتظار آن را داریم. به هرحال، هنگامیکه همسرمان به نوعی استرس و اضطراب دارد، به سادگی می توانیم به تمام کارهای بچگانه مان برگردیم. وقتی در چنین شرایطی هستیم،  احساس عاشقانه مان می‌تواند دچار آسیب شود و حتی برای نمایش آن نیز بی میل هستیم، اما برای اینکه ازدواجمان برای مدت طولانی ماندگار باشد باید غرورمان را زیر پا بگذاریم و وقتی نمی خواهیم هم، کارهای عاشقانه انجام دهیم. پس برای همسرتان بعد از یک مشاجره فنجانی چای درست کنید یا کاری که قبل از دعوا خواسته بود را انجام دهید.

کارهای کوچک فرعی می تواند همه نوع رنجش چه از سوی شما و چه همسرتان به وجود آورد که فقط در اطراف شما نقش می‌بندند. همیشه به خاطر بیاورید که شما یک تیم هستید.

 

شما گاهی باید عشق خود را حتی اگر نخواهید نشان دهید

 

 

 

زندگی زناشویی یک سفر است

یکی دیگر از نکات مهم قبل ازدواج این است که ممکن است هنگامی که ازدواج می کنید ممکن است احساس کنید که هدف نهایی را به دست آورده اید، اما ازدواج چالش برانگیز بوده و به رشد هر دو طرف کمک می کند. زمانهای سختی خواهد بود که موجب انگیختن تمام عواطف مثبت و منفی که دارید خواهند شد، اما این عواطف برای این هستند که شما را بسازند، نه اینکه زمین بزنند. اگر به درستی عمل کنید، می توانید پاداش هایی که ازدواج برای ارائه به شما دارد را برداشت کرده و همچنین می توانید راههای بی شماری برای رشد فردی خود از آن یاد بگیرید.

زمانهایی وجود خواهد داشت که تمام انرژی خود را برای رها نکردن مسیر و ترک نکردن راه به کار می گیرید. ولی کارهای زیادی وجود دارد که می توانیم از به آغاز رفتن و بازگشت‌مان نیز بیاموزیم.

 

زندگی زناشویی یک سفر است و این سفر ناراحتی ها و خوشی ها دارد

 

 

زندگی زناشویی خود را با دیگران مقایسه نکنید

نکته بسیار مهمی که قبل ازدواج باید حتما به خاطر بسپارید این است که هرگز زندگی خود را با زندگی دیگران مقایسه نکنید. اگر با والدینی بزرگ شدید که ازدواجی عاشقانه داشتند، پس بیشتر احتمال دارد که آن انتظارات را به ازدواج خود بیاورید، اما آمادگی مشکل را داشته باشید چون همه ازدواج ها مثل هم نیستند. اگر ازدواجتان را با بقیه مقایسه کنید، و همانند آنها نباشد، فقط برای شما استرس و ناامیدی به بار می آورد. اما این نشان دهنده این نیست که ازدواج شما کم ارزش تر بوده یا در حال نابودیست.

اکثر اوقات، ازدواج دیگران ممکن است از بیرون عالی به نظر برسد، اما در حقیقت به ندرت این چنین است. هنگامیکه فکر می‌کنید رابطه زناشویی‌تان به کار نیاز دارد این را به خود یاداوری کنید.

 

 زندگی زناشویی مشترک خود را با هیچ کسی مقایسه نکنید

 

 

 

بچه دار شدن به روابط زناشویی استرس وارد می کند

همه ما می دانیم که بچه دار شدن دوره ای عالی اما سخت در ازدواج است. حتی به بهترین ازدواج ها هم آسیب سختی خواهد زد، پس مهم است انتظار آن را داشته و رفتار مناسبی درمورد آن داشته باشیم. اطمینان حاصل کنید که زمانی را خارج از بچه داری برای یاداوری این موضوع که چرا ازدواج در وحله اول برایتان مهم بود، یافته و بپرورانید.  هنگامی که فرزندتان وقت و انرژیتان را می‌گیرد، نادیده گرفتن روابط زناشویی بسیار آسان می شود، پس با تلاش بیشتر برای گذراندن وقت بیشتری با هم، با این موضوع مقابله کنید.

 

 

 بچه دار شدن به زندگی شما استرس وارد می کند

 

 

عشق فیزیکی باید درمورد ارتباط موجود باشد تا ادامه یابد

واقعا حائز اهمیت است که به یاد داشته باشید که رابطه جنسی راهی اساسی برای نمایش عشق و قدردانی به همسرتان است. این کار برای فراگیری ارسال و دریافت هر چیزی به روشی عاشقانه و مرتبط می باشد، نه راهی برای کسب قدرت، امنیت یا اعتبار. اگر ارتباط، پایه مرکزی ازدواجتان باشد، پس کمتر احتمال دارد رابطه جنسی شما از بین برود. اما همچنین، این چیزی است که در طول زمان تغییر خواهد کرد و با این حال مشکلی به وجود نمی آورد. فقط یادتان باشد در مورد همه چیز واضح و صادق باشید.

 

عشق فیزیکی همیشه باید در رابطه زناشویی شما وجود داشته باشد

 

 

زندگی زناشویی موفق بدون ارتباطات دوام نخواهد داشت.

ارتباطات درست و صادقانه کلید ازدواج موفق می باشد. عواطف سرکوب شده و مخفی فقط مسبب نابودی در پایان می شوند. یادگیری اینکه چگونه احساسات و عواطفتان را به روشی سازنده و بدون سرزنش بگذارید، نه تنها می تواند شما را سبک و شادتر سازد، همچنین می تواند استرس در ازدواج را کاسته و آن را گشوده و صادقانه باقی گذارد. این همیشه راحت و طبیعی نیست، پس برای کار روی آن که ممکن است به معنای کار روی خودتان باشد آماده باشید.

 

زندگی زناشویی موفق بدون ارتباطات دوام نخواهد داشت

 

 

هرگز باور نکن که صرف ازدواج کردن خوشحالت می کند

مهمترین نکته باورمان به این موضوع است که ازدواج ما را کامل می کند. می توانیم فشار زیادی روی زندگی زناشویی بگذاریم تا کلید شادیمان باشد، درحالیکه تنها می تواند امتیازی مازاد بر شادی که از قبل داشته ایم باشد. هیچ چیزی خارج از ما نمی تواند شادمان کند، شادی باید از درونمان بیاید. پس برای این موضوع از زندگی زناشویی انتظار زیادی نداشته باشیم.

وقتی ازدواج می کنیم و متوجه می شویم که ازدواج ما را در نهایت شادتر نساخته، این می تواند مشکل ساز شود و اغلب به ناامیدی و به تدریج به جدایی انجامد. مطمئن شوید که شاد هستید و فشار موجود روی ازدواج برای شاد ساختنتان را رها سازید. سعی کنید خود را شاد کنید تا همسرتان نیز شاد باشد و این انرژی را از هم دریافت کنید.

 

فکر نکن با ازدواج کردن خیلی زندگی خوبی خواهی داشت

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1398/1/25 00:09  مدت زمان عضویت:1973 روز
0
سلام
25سال دارم
خواستگاری دارم ک به واسطه ی آشنایی با خواهر و مادرش بهش پیشنهاد شدم یک بار بهش جواب رد دادم و دوباره با خانواده ش پا پیش گذاشت
مرد خوبیه و شرایط اولیه مثل کار خانواده خوب وضع مالی مناسب رو داره
دوبار با هم برخورد داشتیم یک بار در جلسه آشنایی که با حضور خواهرش بود و بار دوم در جلسه خواستگاری
از حرف زدن و اصرارش برای راضی کردن من به ازدواج و اینکه یک بار جواب رد دادم میشه فهمید که به من علاقه مند شده
نظر خانوادم هم مثبت هست و با تحقیقاتی که شده مورد مناسبی هست
اینکه اجازه خواستگاری رو دادم فقط به دلیل خانواده م بود چون اصرار میکردن و حتی همه شون باهام قهر کردن و منم مجبور شدم اجازه بدم بیان خواستگاری
قلبم آروم نیست و همه ش نگرانم گاهی خود به خود گریه م میگیره و نمیدونم تصمیم درستی گرفتم که گفتم آره یا نه
اصلا نمیدونم چی می‌خوام دچار سردرگمی هستم
احساس میکنم همه چیز تموم شده برام
حتی نمیتونم با خانوادم حرف بزنم یه نامه نوشتم برای برادرم ولی هنوز بهش ندادم حتی نمیدونم بهش بگم یه نگم
نمیدونم میتونم دوستش داشته باشم یا نه
میترسم اشتباه کنم
وقتی خوشحالی خانواده رو از روز خواستگاری تا الان میبینم پشیمون میشم که چیزی بگم و از طرفی هم میترسم که نه گفتنم اشتباه باشه
هیچ کس دیگه ای تو زندگیم نیست
مشکلی که دارم اینه ک همیشه دوست داشتم با مردی ازدواج کنم که حداقل بهش علاقه داشته باشم
اما هیچ حسی به ایشون ندارم
و تمام نگرانیم اینه ک این احساس همیشگی باشه و من آن به ازدواج اشتباه بدم

خواهش میکنم کمکم کنید
پاسخ ها
- مشاور سایت
1398/1/25 07:39  مدت زمان عضویت:2285 روز
0
سلام دوست عزیز این طبیعی است که فردی بدون هیچ ارتباط قبلی به خواستگاری شما بیاید و شما هم بدون اینکه هیچ گونه شناخت و یا برخوردی از او داشته باشید سردرگم باشید که ایا میتوانید او را دوست داشته باشید و یا خیر .شما باید به خود فرصت دهید قرار نیست بدون اینکه هیچ گونه شناختی از او داشته باشید بله را بگویید باید شناخت دو طرف از یکدیگر کامل شود پس از مراحل اولیه خواستگاری فرصت بخواهید رفت و امدهای خانوادگی داشته باشید تا شناختتان کامل شود بعد از اشنایی کامل شما میتوانید تصمیم بگیرید که ایا او فرد مناسبی برای ازدواج با شما است یاخیر موفق باشید.
1397/8/9 21:29  مدت زمان عضویت:1956 روز
0
منم تجربه خیانت و جدایی داشتم ولی همه مثل هم نیستن باید ادامه داد و با ذهن سالم چون خود ادم داغون میشه اگه فکرش درست نشه
1397/7/30 23:37  مدت زمان عضویت:2155 روز
1
سلام، دوره هایی که نوشته شده متنی چطور باید اجرا بشه؟ و به متن دسترسی پیدا کرد
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/8/1 21:18  مدت زمان عضویت:2285 روز
0
لطفا با شماره تماس 02188915004 جهت راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
1397/7/24 23:05  مدت زمان عضویت:1972 روز
1
سلام من يه تجربه جدايي داشتم كه خيانت ديدم الان يه رابطه دارم كه دركش بالاست ولي ذهنيتم خراب شده وقتي به دخترا نگاه ميكنه حالم بد ميشه چند دفعه باهاش صحبت كردم ولي ميگه من به راهي نگاه نميكنم ولي من خيلي اذيت ميشم بايد چكار كنم؟
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/7/25 08:01  مدت زمان عضویت:2285 روز
1
سلام دوست عزیز شما به علت خیانتی که دیده اید و اسیبی که به شما وارد شده است نسبت به او این برخورد را میکنید تا زملنی که شما به شناخت کاملی از او نرسید به همین صورت عمل خواهی کرد .اما باید این را بدانید که تمام افراد مانند هم رفتار نمیکنند .شما نباید به او بگویید که جرا به دخترهای دیگر نگاه میکند در واقع یا این کار راه را به او نشان میدهید پس اعتماد به نفس خود را بالا برده و سعی کنید در این مدت شناخت کاملی از او پیدا کنید .
1397/7/23 19:23  مدت زمان عضویت:2165 روز
1
سلام من 1 سال و 7 ماه با آقا پسری آشنا شدم ولی اون تهران نیست و در شیراز وهمش میگه میام تهران و هنوز نیومده همش میگه دوست دارم و تو همه کس زندگی من هستی موندم چه کنم ادامه بدم یا تمومش کنم لطفا کمکم کنید
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/7/23 21:53  مدت زمان عضویت:2285 روز
0
سلام دوست عزیز جایگاه خود را در رابطه مشخص کنید یک سال و نیم کم نیست که شما وقتتان را برای او صرف کرده اید با او صحبت کنید و به او بگویید که از ادامه دادن بی هدف خسته و دیگر حاضر به ادامه دادن نیستید اگر او شما را دوست داشته باشد اقدامی میکند در غیر این صورت با این روش بخواهید ادامه دهید بهتر است او را فراموش کنید برای وقت و خودتان ارزش قائل شوید و اجازه ندهید از شما سواستفاده شود.
برنامه های مرتبط