به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

چگونه یک ازدواج موفق داشته باشیم؟- آموزش شناخت قبل ازدواج

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

برای ازدواج موفق چه کار باید کرد؟

ازدواج مهم ترین و بهترین وسخت ترین تصمیم کل زندگی هر شخص هست.فقط با یک ازدواج موفق ما می تونیم سرنوشت جدیدتر و بهتری رو برای خودمون بسازیم و با یک ازدواج اشتباه کل سال های آیندمون رو تباه کنیم.حالا این همه آمار طلاق و جدایی که بصورت رسمی داره اعلام میشه رو بزاریم کنار،حداقل نصف بیشتر زوج هایی که به مشاور مراجع میکنن و فعلا دارن با هم زندگی میکنن دچار طلاق عاطفی هستن ،واین یعنی فاجعه.فاجعه از چه نظر از این نظر که دارن زندگیشون رو با فکر منفی و استرس و غم وغصه وناراحتی و شکایت هدر میدن!


نمیتونن یک خانواده شکوفا و موفق باشن و بچه های موفق وسالمی رو تربیت کنند.  وقتی که فردی سالم نباشد تصمیم درستی نگیره خانواده ی اشتباهی رو تشکیل بده و خانواده یک خانواده ی موفق و سالم و سلامت از هر نظر نباشد مشخصه که جامعه هم دچار آسیب میشه!ریشه ی همه ی اصلاحات از فرد و خانواده ی فرد شروع میشه مسلما وقتی ازدواج ها اشتباه باشن جامعه به سمت رشد منفی و اتفاقات منفی سوق داده میشود.

 

ازدواج موفق شرایطی دارد که شما با مطالعه این مقاله می توانید به ان دست یابید


همه ی ما میدونیم که ازدواج خیلی خیلی مهمه! بیشتر روی صحبتم با اون دختر وپسر ی هست که تا همدیگه رو میبینن و در یک نگاه عاشق هم میشن و خیلی زود تصمیم به ازدواج میگیرن!!!!
ازدواج موفق یک سری پارامتر های مهم داره و اصلا نباید بخاطر دیدگاه های اشتباه دیگران از جمله :بخاطر اینکه پدرم میگه وقت ازدواجته،مردم چی میگن،همه پیگیر ازدواجت هستن،من مشکلاتم با ازدواج حل میشه،دختر یا پسری که طرف مقابل تنهاشون گذاشته و با این نیت که چون منو تنها گذاشته باید حالشو بگیرم از اون بهتر ازدواج کنم و از اون خوشگل تر،ا زدواج به خاطر مسائل مالی،و خونه ی پدرم راحت نیستم و... همه ی اینها بهانه های اشتباه ازدواج هستن که از چاله در میاییم و توی چاه میوفتیم!

مگه غیر از اینه که برای هر کاری باید آموزش ببینیم ؟ شما الان هر جا که مراجعه کنید برای استخدام ازت میپرسن چه مدرکی داری؟مثلا به یک کارگاه خیاطی یا جوشکاری مراجعه کنید اگر تخصص نداشته باشین باید دوره بگذرونی، مدرک بگیری بعد استخدام بشی!در واقع شما برای انجام ساده ترین کارها نیاز به مدرک و تخصص دارین چه برسد به کارهای بزرگ تر... . ولی وقتی که که بزرگترین تصمیم و اتفاق و انتخاب همه ی افراد ازدواج هست آیا کلاسی هم داریم که بگه ازدواج درست چطوریه؟ یا همین که دوتا جمله از مادر بشنویم دو جمله از اطرافیان یا دوستان،خواندن دوتا مجله عاشقانه یا عضویت در کانال های غیر معتبر علمی عضو بشیم کافیه؟واس اینکه تصمیم ازدواج رو به درستی بگیریم؟


اگر اینطور بود الان خیلی از شرایط بد به وجود نیومده بود!وقتی که برای هر کار ساده ای لازمه دوره های مربوط به اون رو بگذرونیم و مدرک بگیریم تازه بعد از همه ی اینها این مدرک ثابت میکنه که ما شایسگی وتوانایی لازم برای انجام آن کار داریم ،چرا برای انجام ازدواج موفق چنین دوره ها و مدرک هایی نداریم؟آیا واقعا دو واحد تنظیم خانواده در دانشگاه کافیه؟آن هم فقط برای افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند باید یک سری دوره ها و کلاس های واقعا حرفه ای و آموزشی روانشناسی منطبق با عرف و شرعمون وجود داشته باشه که دختر وپسر ،و زن وشوهر آموزش ببینن!


دختر و پسری که قصد ازدواج دارند باید یک سری معیار های مهم رو در نظر بگیرند:

صرف اینکه میگن دختر خوبیه پسر خوبیه،خانواده خوبی داره،شغل خوبی داره،خونه و ماشین داره،سنمون بهم میخوره،قیافش خوبه،عاشقش شدم،این ها دلیل و معیار ازدواج نیست یکم باهوش باشین یکم بخودتون بهاء بدین تا بتونید درست تصمیم بگیرید.


اهمیت باور های شخص مقابل و باور های خودمون در ازدواج موفق:

طبیعتا همه ی این معیار ها رو علاوه بر اینکه شخص مقابل باید داشته باشه خودم هم داشته باشم نه اینکه من همه چیم عالیه فقط باید دنبال این باشم که طرف مقابل همه ی این ویژگی های خوب رو داشته باشه!قبل از اینکه بخوای یک همسر خوب پیدا کنی باید فردی بشی که لایق یک همسر خوب باشی!!!!

 

باورهای شما در شکل گیری یک ازدواج موفق خیلی نقش دارد.پس ابتدا باورهای خود را تغییر دهید و بعد ازدواج کنید

 


هم تراز بودن و نقش آن در ازدواج موفق :

در معیار ها،هم ترازی فرهنگی ،اقتصادی ،سواد و تحصیلات دانشگاهی باید هم سو یا برابر باشه !مثلا اگر یک نفر دیپلم داشته باشد و طرف مقابل فوق لیسانس ،ممکنه بعدا سر همین موضوع ساده به مشکل بخورن...
از مهمترین نکته ها، باورها هستند .ذهن ما که نشات گرفته از باورهای ماست ،زندگی مارو می سازه!
وقتی شخصی همه ی باورهای درست رو داشته باشه ،قطعا همه ی معیار های درست رو هم میتونه داشته !وکسی که باور های درستی نداشته باشه حتی بعد از یک معاشرت کوتاه متوجه میشین که باور های معیوب ذهنی داره.. فقط لازمه کمی باهوش باشین و بتونین غیر مستقیم ازش بپرسین ،رفتارش رو با اطرافیانش در نظر بگیرین.

 

هم تراز بودن در ازدواج موفق

 

 

 

برای شکل گیری یک ازدواج موفق سوالات زیر میتونه خیلی مهم باشه:

  • اعتقاداتشون نسبت به خداوند؟
  • وظایف زن و شوهر از دیدگاه ایشون؟
  • هدفش از ازدواج؟
  • اگر در طول زندگی مشترک به مشکل خورد چیکار میکنه؟
  • میتونه موفق باشه ؟آیا تلاش میکنه ؟آیا انگیزه داره؟آیا دنبال آموزش هست؟
  • یا اینکه نه اوضاع همه چی خرابه و ولش کن ...من همه ی تلاشمو کردم ولی موفق نبودم!باید ببینید تا چه حد شجاعت داره ؟باورهای تسلیم داره یا باورهای تغییر؟ایمان به اینکه باید روی خودش کار کنه تا بتونه زندگی خوبی رو برای خودش بسازه!
  • خیلی ها میگن اخلاق رو نمیشه تشخیص داد،اصلا اینجوری نیست خیلی هم راحت میشه شناخت،قبل از نامزد شدن و عقد وهر گونه نامزدی رسمی ،قبل ازاینکه هیچ تعهد یا قولی بهم بدین وقتی به این نتیجه رسیدین که ممکنه بتونید در کنار هم ازدواج موفقی داشته باشید یا باکسب
  • رضایت اولیه از طرف خانواده هر دوطرف ،یک تا دوماه رو بدور از احساسات و وابستگی ،با آگاهی منطقی و عاقلانه با هم در ارتباط باشین !اینجاست که میتونین بیشتر همدیگه رو بشناسین،بیرون رفتن،خرید،کلاس و ...و جاهایی که در اجتماع قرار میگیرین تا بتونید تشخیص بدین در جاه ها و جایگاه های مختلف چه رفتار و اخلاقی داره!!


آشنایی خیلی مهمه و اینو یادتون باشه که هر مدلی که الان هست ،رفتار با اطرافیان،خرج کردن،خساست،رفتار و منش،ابراز احساسات،باورهاش،ایمانش،احساس مسئولیت پذیری،پشتوانه و اراده ی انجام کارها،چقد به خودش اهمیت میده و ...
اینجوری در نظر بگیرید که بعد از ازدواج تا سی درصد بیشتر میشود .شما با این معیار طرف مقابلتان را بسنجید !اگر در همه ی موارد بالا یک نمره ی قبولی بالای 70 گرفت و خودتون هم نمره ی قبولی بالای 0 گرفتین می توانید راجع به بقیه مسائل مثل محل زندگی ،اختلاف سنی و ... با هم توافق برسین!در هر صورت در گام اول نمره ی قبولی بالای 70 مهم است.

 

شما با اگاهی از شرایط ازدواج موفق می توانید یک خانواده خوب تشکیل دهید


نکته بعدی که باید در نظر داشته باشید ،باید به الهام درونی و حس قلبیتون دقت کنید ،قراره 60-70سال با این فرد زندگی کنید و جوونیتون رو بزارید ،60 -70 سال قراره این فرد رو هر روز ببینین،آیا قیافش ،تیپش،اخلاقش رو مییتونی تحمل کنی؟اون حس خوبی که میخوای رو بهت میده؟آیا اگ مشکلی براش پیش بیاد و یک بازه ی زمانی بد اخلاقی کنه و لجبازی بیاره میتونی تحملش کنی؟عشقت اونقد هست که بتونی زندگی رو بسازی حتی اگر او بنای ناسازگاری داشته باشه؟هر چند دچار ناملایمت های زندگی بشه؟اگر جواب این سوال ها بله هست پس بسم الله...


یک مساله مهم دیگر که در ازدواج های این دوره خیلی مشکل ساز شده و گاها باعث تعداد کثیری از طلاق هایست که هر روزه ما شاهد اتفاق افتادنش هستیم ،بحث مزاج شناسی قبل از ازدواج هست
اینکه یک فرد سرد باشد یک فرد گرم ،بر فرض اینکه در همه ی موارد دیگر با هم هم تراز هستن،با هم ازدواج می کنند.
بعد از ازدواج مثلا آقا گرم هست و خانم سرد یا بر عکس!چون اطلاعاتی از مزاج شناسی ندارند تغذیه شون هم غلطه ،آقا بنا بر ذات و طبیعت و مزاج خودش دنبال رابطه هست خانم هم بنا بر ذات و طبیعت و مزاجش هیچ میلی به رابطه ی جنسی ندارد...مثلا مزاج شب سرده ،غذاهایی که میخورن هم سرده ،خانم صبح تا شب تو ی خونه نشسته افکار منفی و استرس های معمولی روزانه ،غذا هم ماست و دوغ و برنج و ...باز هم سردی هی تشدید میشود.
اینجاست که آقایی که با عشق و علاقه با شما ازدواج کرده هم دنبال بهانه هست وقتی ریشه ی مشکل رو نمی شناسین بنای لجبازی گذاشته میشه ...آقا هی دنبال بهانه میگرده و این طوری فاصله ایجاد میشه!
مثلا آقا میگه گرمه پنجره باز باشه خانم میگه سرده پنجره بسته باشه!!!سر همین مشکلات ساده قهر میکنن،دعوا میکنن،کتک کاری میکنن،دوتا فوش هم میدن که قبح رابطشون هم شکسته میشه و زندگیشون به سمت طلاق عاطفی پیش میره...با توجه به این مسائل باید بدانیم که خیلی مهمه قبل از ازدواج حتما آموزش ببینیم و مشاوره داشته باشیم تا نکات مهم رو یاد بگیریم و بررسی کنیم!اول عقلانی تصمیم بگیریم و بعد احساسی،اگر این دو پیش و پس بشن یعنی اول احساس رو در نظر بگیریم بعد عقل،احتمال زیاد ازدواج ما کیفیت خوبی نمیتونه داشته باشه!


هیچوقت توی مشکلات اولیه به فکر جدایی نیوفتید همیشه به فکر ساختنش باشید ،خراب کردن کار راحت تریه ولی جدایی راه حل آخره!مطمئن باشید که هرچیزی و هر شخصی قابل تغییر هست بشرطی که از در درست وارد بشید!اول خوتون تغییر کنید بعد هم الگو بشید برای همسرتون یا نامردتون تا ایشون هم تغییر کنه.


اگر در زمان مناسب شروع کنیم به آموزش دیدن و ریشه ی مشکلات رو پیدا کنیم قبل از اینکه دیر بشه!!اگر جفتتون اراده ی ساختن زندگی رو داشته باشید میتونید زندگیتون رو از منفی صد به مثبت صد برسونید کافیه شیر تسلیم رو ببندین و شیر تغییر رو باز کنید!!!!!

 

نویسنده مقاله :مشاور سایت - خانم سبا یعقوبی

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

1397/11/15 00:46  مدت زمان عضویت:1254 روز
0
سلام این قسمت چطوری می تونم باز کنم یا دانلود راهنمایی کنید ممنون میشم .
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/11/15 07:53  مدت زمان عضویت:1672 روز
0
سلام دوست عزیز لطفا با شماره تماس 02188915004 جهت تهیه محصولات و راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
1397/11/14 05:05  مدت زمان عضویت:1249 روز
0
مطالبتون جالب بود ولی هر جور فکرمیکنم
میبینم که بعضی قسمتهاش برای خانوادهایی که زمینه ی مذهبی داریم پذیرشش راحت نیست کا ش یه کم راهکار عملی تر برای خانوادها یی مثل ما پیشنهاد میشد که ماهم دغدغه هامون تو این زمینه کمتر بشه.
1397/11/7 17:04  مدت زمان عضویت:1497 روز
1
سلام این قسمت چطوری می تونم باز کنم یا دانلود راهنمایی کنید ممنون میشم .
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/11/8 07:41  مدت زمان عضویت:1672 روز
0
سلام دوست عزیز لطفا با شماره تماس 02188915004 جهت تهیه محصولات و راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
1397/8/27 14:29  مدت زمان عضویت:1491 روز
0
چطوری دانلود میشه??
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/8/27 15:06  مدت زمان عضویت:1672 روز
0
سلام دوست گرامیلطفا با شماره تماس 02188915004 جهت تهیه محصولات و راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
1397/8/10 14:50  مدت زمان عضویت:1369 روز
0
سلام چطوری آموزشهارو ببینم ؟
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/8/11 11:04  مدت زمان عضویت:1672 روز
0
لطفا با شماره تماس 02188915004 جهت تهیه محصولات و راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
1397/8/10 08:47  مدت زمان عضویت:1339 روز
2
سلام این دورها ک متنی چطور باید دانلود کرد . من راهنمایی کنید
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/8/11 09:57  مدت زمان عضویت:1672 روز
0
لطفا با شماره تماس 02188915004 جهت تهیه محصولات و راهنمایی بیشتر ارتباط برقرار کنید
1397/7/19 03:51  مدت زمان عضویت:1365 روز
4
سلام خانوم نصری فقط میخواستم از کار ارزشمندی که انجام میدهید تشکر کنم
برنامه های مرتبط