به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

اعتماد به همسرتان را حفظ کنید

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

سعی کنید اعتمادی که بین شما و طرف مقابلتان به وجود آمده را به راحتی از دست ندهید.

 

4 کاری که برای بازسازی اعتماد باید انجام دهید

 

اعتماد به همسر

اعتماد به همسر  پس از اینکه از بین رفت سخت ترین کاری است که ممکن است بخواهید انجام دهید. با خود فکر خواهید کرد که "چرا من؟ چرا این اتفاق برای من افتاد؟ چکار کردم که سزاوار این شدم؟" وقتی اعتماد به همسر از بین رفت کنترل آن سخت می شود، و احساس می کنید انگار زندگیتان دارد از بین می رود. سخت ترین قسمت این است که بفهمید کجای کار را اشتباه کردید یا چه کار خاصی انجام دادید. وقتی اعتماد از بین می رود، عواطف زیادی خواهید داشت، و ممکن است دقایقی هم گریه کنید، و حس بعدی ناراحتی، خستگی، و ناامیدی است. یا شاید از خود بپرسید "چطور کسی که عاشق من است می تواند با من اینطور رفتار کند؟"

هنگامیکه اعتماد از بین می رود، احساس گوشه گیری می کنید، نمی توانید چیزی بخورید یا بخوابید، روزهای زیادی احساس دلپیچه می گیرید. سخت است تصور کنید شخصی که عاشقش هستید چنین صدمه ای به شما و وجودتان وارد کند، و باعث می شود او را متفاوت ببینید و بخواهید از این رابطه خارج شوید.

 

اعتماد به همسر برای ادامه یک زندگی خوب نیاز ضروری می باشد

 

 

 

عدم اعتماد

عدم اعتماد باعث سرگردانی ذهنی‌تان شده، شما را بدگمان کرده، سبب می شود همیشه در حال بررسی همه چیز باشید و به هر چیزی که به شما گفته می شود شک داشته باشید. عدم اعتماد می تواند منجر به ناپایداری رابطه، تامل در اینکه همسرتان کسی که می خواستید نیست، شک به اینکه اصلا از اول شما را دوست داشت یا کل رابطه یک دروغ بود می شود. بزرگترین سوالی که هنگام از بین رفتن اعتماد به ذهن شما می رسد، این است که "چرا این اتفاق را پیش بینی نکردم؟"، و در اصل شما هیچ وقت متوجه نمی شدید که چه اتفاقی داشت می افتاد.

اکنون که اعتماد از بین رفته، قدم های بعدی شما چیست؟ می خواهید چکار کنید؟ آیا رابطه تان ارزشش را دارد که نجاتش دهید؟ اگر بله چطور پیش خواهید رفت؟

 

عدم رابطه با همسر باعث می شود زندگی شما تحت الشعاع قرار گیرد

 

 

ماندن در رابطه

آیا باید تصمیم بگیرید که در رابطه بمانید و پیش بروید، که این نیازمند کار و تعهد زیاد، و خواست هر دوی شما و همسرتان می باشد. بازسازی اعتماد غیر ممکن نیست، و اینکه بدانید چکار کنید به شما کمک می کند به جایی برسید که دوباره احساس امنیت کنید، جایی که رابطه پایدار باشد، جایی که احساس ناراحتی و استرس کاهش یابد، و شما و همسرتان بتوانید عشق، امنیت، سلامت، و رابطه ای بلند مدت داشته باشید.

 

بازسازی اعتماد بین شما و همسرتان به مرور زمان اتفاق می افتد

 

 

راههای بازسازی اعتماد

وقتی اعتماد از بین برود، راههای زیادی برای بازسازی آن در رابطه تان وجود دارد. اگرچه فرآیند سختی است، برای موفقیت و دوام رابطه تان ضروریست. برای بازسازی این اعتماد کارهای زیاد باید انجام شوند:

 

بخشش

باید همسرتان را برای کاری که کرده ببخشید. بخشش، قلب شما را برای دریافت، گوش دادن، و شنیدن حرفهای همسرتان آماده می کند. بخشش به این معنا نیست که همه چیز را فراموش کنید، بلکه بدین معناست که شما برای پذیرش اینکه همسرتان با امکان شروع مجددی به زندگیتان برگردد آماده می باشید.

 

بخشش در زندگی خیلی مهم می باشد و باید شما سعی کنید در زندگی بخشنده باشید

 

 

 

مشخص کردن حد و حدودها

باید اطراف نواحی که اعتماد از بین رفته مرزهایی بگذارید. مرزها ساختار و تداوم به وجود آورده و به بازگرداندن پایداری رابطه کمک می کنند. بدون مرزها، همه هرکاری که می خواهند می کنند که دلیل از بین رفتن اعتماد نیز همین بوده است. بنابراین، تنظیم مرزها فضایی ایجاد می کند که بتوانید به همسرتان مجدد اعتماد کنید.

 

شما باید برای بازسازی رابطه خود با همسرتان حتما حدودها را رعایت کنید تا دوباره به مشکل نخورید

پاسخگویی

همسر شما باید بخاطر اعمالش، کارهایی که انجام می دهد، جاهایی که می رود، و برای هرچیزی که می گوید تمایل به پاسخگویی داشته باشد. مسئولیت پذیری و جوابگویی کمک می کند حس امنیت در رابطه داشته باشید. اگرچه همسر شما ممکن است حس خوبی برای گفتن این چیزهای بسیار کوچک به شما نداشته باشد، مهم است که این کار را انجام داده، تا حس عدم امنیت در رابطه کاهش یابد.

 

همسر شما باید برای تمام کارهای خود به شما بتواند توضیح بدهد

 

 

صبر

همسر شما باید توانایی صبوری خود را بالا ببرد. بازیابی اعتماد یک شبه انجام نمی شود، نه در یک هفته، نه دو هفته، نه حتی یک ماه. دوره زمانی که بازیابی اعتماد اتفاق می افتد بازه های زمانی متفاوتی دارد که به عوامل متعددی از جمله سطح آسیبی که در رابطه احساس کردید بستگی دارد. به عنوان یک روانشناس، کسانی را دیده ام که در این فرآیند عجله کرده و می خواهند همه چیز سریع تمام شود و انتظار دارند همسرشان از آسیب انجام شده گذشته و به طور اتوماتیک به او اعتماد پیدا کند. اما این اتفاق نمی افتد، این کار زمان بر است و زمان برابر با صبوریست.

همانطور که دکتر شری میرز می‌گوید: "بازیابی اعتماد به معنی بازیابی اعتبار است." وقتی اعتماد از میان رفته، ذهنتان را باز کرده و سعی نکنید خودتان آن را حل کنید. برای صحبت و دریافت مشاوره در درک و وضوحی قابل قبول از اتفاقی که افتاده تمایل داشته باشید. به خاطر داشته باشید اعتماد در احساس امنیت با همسرتان و تعهد به او و رابطه تان می باشد.

 

شما باید به همسرتان اعتماد کنید تا بتوانید از یک زندگی شاد برخورد شوید

 

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه آموزشی روی دکمه بالا کلیک کنید.

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط