به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

با همسر لجباز چگونه رفتار صحیحی داشته باشیم؟

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
درباره این برنامه

با همسر لجباز چگونه رفتار کنیم؟

خب خانم ها یادتون باشه که لجبازی یک ویژگی ذاتی نیست که با آدم ها به دنیا بیاد ، لج بازی یک ویژگی هست که ممکنه در زمان ها مختلف برای فرد پیش بیاد که فرد بخواد پافشاری کنه روی حرفی و معمولا اگر دقت کرده باشیم آدم هایی که لج باز هستند ، عین یک بچه رفتار میکنن ؛

حرف حرف خودشونه و هیچ چیزی جلو دارشون نیست تاکید می کنند که من درست میگم ، اون چیزی که من میگم باید انجام بشه ، اون کاری که من میخوام باید بشه وشما اشتباه میکنید ونباید کسی روی حرف من حرف بزنه ... خب حالا ما یک فرد لج باز رو مقابلمون داریم و باید ببینیم که با این فرد لج باز چگونه برخورد کنیم و بهترین اقدامی که میشه در مقابل این افراد انجام داد چی هستش ..؟

به خاطر داشته باشید دوستان من افرادی که لج بازی می کنند افرادی هستند که شاید یک مقداری اعتماد به نفس پایینی داشته باشند ، یک مقداری خود باوری های پایینی داشته باشند و فرد سعی میکنه که اقتدار شو با لج بازی نشون بده!

حالا اگر همسر لجباز داشتیم باید چیکار کنیم؟

سکوت کردن و مدارا کردن

سکوت کردن و مدارا کردن میتونه به شما دوست خودم کمک کنه که ارتباط رو بهتر نگه دارید سعی کنیم لحن صحبتمون رو با فردی که میدونیم داره لج بازی میکنه کنترل کنیم ببینید ما معمولا وقتی می فهمیم فردی داره لج میکنه ما هم تند و تیز و کنایه وار باهاش صحبت می کنیم ؛ بیاییم این عامل رو ازش بگیریم و به جای اینکه باهاش تند تیز و با کنایه صحبت کنیم یه مقدار باهاش نرم تر و آرام تر باهاش صحبت کنیم تا جایی که میشه به اصطلاح باهاش دهن به دهن نشیم و بحث نکنیم .

 

 

همسر لجباز

 

 

لحن کلمات ما رو این افراد کاملا متوجه میشن که این بحث هایی که ما داریم باهاشون می کنیم از سر نقد کردن شون هست از سر تحقیر کردنشون هست یا نه ما هم میخوایم بهشون بفهمونیم که تو داری اشتباه میکنی ... توی موقعیت هایی که همسر شما لج بازی میکنه شما نباید تاکید کنید که تو اشتباه میکنی و باید حرف من رو بپذیری ، ما باید مهارت انتقاد کردن و انتقاد پذیری رو یادبگیریم ما باید یاد بگیریم که اگر خواستیم از کسی نقدی رو بکنیم به خصوص با همسر لجباز نباید این نقدمون همراه با گوشه و کنایه های منفی باشه .

درست و به جا انتقاد کنید!

نباید ویژگی های منفیش رو عنوان کنید موقعیت سنجی کنید ببینید که اصلا الان انتقاد کردن به این فرد مناسب هست یا نه..؟

در زمان عصبانیت باهاش حرف بزنم آیا من میتونم راه کار درستی رو بدست بیارم آیا من میتونم آرامش رو بدست بیارم یا نه ..؟ فراموش نکنیم که حسن جویی کردن و بعد حرف خودتون رو زدن ببینید ما تاید می کنیم ، حسن جویی میکنیم و بعد حرفمون رو میزنیم . وقتی این سه مرحله رو انجام می دید همسر لجباز یا کسی که مدام با شما لجبازی میکنه متوجه میشه که کسی مقابل من هست هدفش شکستن و خوردن کردن و تحقیر کردن من نیست .

ما باید مهارت سخن وری رو درمقابل این افراد لجباز یاد بگیریم چون اگر لج بازی مربوط به یک موقعیت ویا مربوط به یک مکان و حالت باشه این افراد معمولا از درون ، خودشون رو مقصر میدونن و میخوان حق به جانب صحبت کنن دیگه!

مهارت سخن وری دارید؟

پس مهارت سخن وری به ما میگه از کلماتی که با تو شروع میشه استفاده نکنیم وقتی که ما میگیم تو این کارو کردی ، تو بد برخورد کردی تو گفتی که من گفتم داریم به نوعی مقصر بودن رو بهش تلقین میکنیم و این باور رو بهش میدیم که تو مقصری ، من تقصیری نداشتم و ... بیاییم در مقابل همسر لجباز باز یکم مدارا کنیم ، یکم سکوت کنیم ، تاییدشون کنیم ، گاهی اوقات ویژگی های مثبتشونو بگیم ، اجازه بدیم اون خشم و عصبانیت فرو کش کنه و بعد حرفمون رو بگیم .

نمیشه با این افراد قاطع صحبت کرد و دهن به دهن شد ؛ چون هرچقدر که شما قاطع تر صحبت کنید اون ها پافشاریشون روی اشتباهشون بیشتره ولی اگر دقت کنید زمانی که باهاشون نرم تر ، آرام تر و بهتر برخورد میکنیم اکثر این افراد از کرده خودشون پشیمون میشن و میان به نوعی دل جویانه از دل شما در بیارن و شمارو آروم کنن .

 

 

همسر لجباز

 

 

لجبازی بیماری نیست!!

ببینید لج بازی یک بیماری نیست لج بازی یک رفتاره ، لج بازی یک تم شخصیتی به آدم ها میده که باعث میشه برای دیگران یکم تحملش سخت باشه ، یکم حوصله سر بر تر باشن وبرای همین ما باید بدونیم اگر مردی که در مقابل من هست یک فرد کاملا لج باز هست بهترین تکنیک های من برای اینکه بتونم فرو بنشونم و آرومش کنم چه چیزهایی میتونه باشه.

تاکید میکنم مدارا کردن ، سکوت کردن ، نکات مثبت رو گفتن ، موقعیت سنجی کردن واینکه سعی کنید توی موقعیت ها انتقاد به جا کردن رو یاد بگیرید و سعی کنید اگر میتونید آرامش خودتون رو توی مرحله اول حفظ کنید و بعد با همسر لجباز یا کسی که با شما لجبازی می کنه صحبت کنید .

مقابل به مثل نکنید ، ما مثل این آدم نیستیم پس مقابل به مثل نداریم و سعی کنید شرایط رو درک کنید . امیدوارم که در مقابل آدم های لج باز خیلی قرار نگیرید و اگر قرار گرفتید بتونید از راهکارهایی که گفتیم به خوبی استفاده کنید . نظرتون رو در مورد ویدئوها کانت بزارید و اگر درمورد مسئله ای سوال دارید توی سایت از ما بپرسید . امیدوارم که بتونیم کلید های کوچک و ساده ای رو به شما عزایزان بدیم که آرامش شما رو بیشتر کنه .

ممنونم که توجه کردید به خدای بزرگ میسپارمتون .

نمایش بیشتر
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1397/8/24 20:22  مدت زمان عضویت:1654 روز
0
با سلام پریسا جان ...صحبت های شما کامل و درست بود من در حال حاظر عقد هستم و شوهرم یک ادم نه فقط لجبازه نفهم هم هستم توی پیامها که میفرستیم میخواد لج منو در بیاره حرفامو پس میفرسته هر پیامی که باشه و متاسفانه با خوشرویی و محبت و مهربانی باهاش برخورد میکنم اما اون منو با زنهای دیکه مقیاسه میکنه وکفر منو در میاره ..فقط از لحاظ اخلاقی من رو مقایسه میکنه وبهم بی احترامی میکنه و در حال حاظر تصمیم به طلاق گرفتم و افسردگی دارم الان هشت ماهه از وقتی شنید در حال طلاق به دادگاه میرم با من لج کرده و حاظر به طلاق نیست نمیدونم چیکار کنم حتی چند بار با زبون خوش خواهش کردم که توافقی بیا طلاق بگیریم قبول نمیکنه و خودش رو زده به نفهمی من با این مرد دارم به کام مرگ میرسم خیلی اذیت میکنه و پشت سرم حرف بد به خانوادش میزنه که یعنی مقصر منم واخلاقم باهاش خوب نیست نمیدونم چیکار کنم با چندین وکیل و مشاور صحبت کردم گفتن حتما طلاقت رو بگیر با این شخص نمیشه زندگی کرد لطفا منو راهنمایی کنیدهنوز نتونستم طلاقم رو بگیر ودارم عذاب میکشم..آیا نظر شما هم همینه چون مطمعنم درست بشو نیست یه زمانی بهش علاقه داشتم الان متنفر شدم ازش....ممنون از راهنماییتون
پاسخ ها
- مشاور سایت
1397/8/26 00:04  مدت زمان عضویت:2003 روز
0
سلام دوست عزیز
موضوعی که مطرح کردید را نمیتوان با یک جمله پاسخ دارد.
برای آگاهی بیشتری از خودتان پیشنهاد میکنیم دوره زنان باهوش را شرکت کنید.
چنانچه علاقمند به تهیه این دوره بودید میتوانید با شماره تماس 02188915004 ارتباط برقرار کنید.
پیروز باشید
1397/6/10 22:12  مدت زمان عضویت:1747 روز
1
با سلام منشا تما م بدبختی وعدم اعتماد لجبازی است هرکس لجبازی آغاز کرد در حقیقت به طرف مقابل اعلام جنگ کرده
1396/12/24 00:02  مدت زمان عضویت:1902 روز
-1
سلام خانم نصری، من خودم وقتی عصبانی می‌شم لجبازی می‌کنم، درصورتی‌که می‌دونم این رفتار اشتباهه اما اون لحظه فقط دلم می‌خواد فرد مقابلمو اذیت کنم و خودمو تخلیه کنم، اون لحظه احساس می‌کنم اگه کوتاه بیام خودمو پایین آوردم. راهی هست که بتونم لجبازی‌م رو اصلاح کنم؟
پاسخ ها
- مشاور سایت
1396/12/24 09:21  مدت زمان عضویت:2003 روز
0
سلام دوست عزیز لجبازی یک خصوصیت شخصیتی است که افراد را به کارهای بچگانه و تصمیم های غیر منطقی وا می دارد .دلیل لجبازی از این احساس نشات میگیرد که فرد فکر میکند که دارد شکست میخورد در واقع کمبود اعتماد به نفس و عدم خود باوری است لجبازی باعث میشود شما حقایق را نادیده بگیرید .بهتر است به جای لجبازی توانایی های خود را بیشتر کنید و خود را باور کنید و سعی کنید به جای لجبازی با گفتگوی دوستانه موانع و مشکلات را حل نمایید.
1396/10/26 15:14  مدت زمان عضویت:1958 روز
1
سلام خسته نباشید....با کسی که یکبار ازت ناراحت شده و میگه من دیگه نمیتونم بهت اعتماد کنم چطور باید رفتار کرد که اعتمادش برگرده؟ چطوری بهش نشون بدیم که چیزی که ازش ناراحت شدی موضوع بزرگی نبوده که اعتمادت از دست بره...مرسی?
پاسخ ها
- مشاور سایت
1396/10/27 09:50  مدت زمان عضویت:2003 روز
0
سلام دوست گرامی اگر طرف مقابل شما مایل باشد همه اشکال ارتباطی اش با شما را قطع کند هرگز سعی نکنید او را متقاعد کنید زیرا نمیتوانید و نباید کسی را وادار به انجام کاری کنید .اما اگر مطمعن هستید شما مقصر هستید دوستانه صحبت کنید وحتما باید صمیمانه عذرخواهی کنید سعی کنید در عمل و در کلام مثبت باشید .و در مورد اتفاقی که بین شما افتاده صحبت نکنید .و کاری که باعث این جدایی شده را تکرار نکنید
برنامه های مرتبط