به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

پذیرش تفاوت های زن و شوهر

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:41
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

پذیرش تفاوت های زن و شوهر

تنش در رابطه عاطفی در صورتی که برخی رابطه های خیلی عمیق و خوبی دارند! گاهی رابطه های عاطفی را می بینیم که خیلی عمیق و محکم هستند و دو نفر بدون درگیری و تنش در کنار هم هستند. در صورتی که رابطه عاطفی ما دچار جنگ و تنش است و در نهایت هم با کلی آسیب و مشکل رابطه به پایان می رسد. به نظر شما افراد چه کار می کنند که می توانند رابطه عاطفی بهتری را تجربه کنند؟ زمانی می توانید یک رابطه عاطفی مستحکم با آینده ای روشن را تجربه کنید که قادر به درک و پذیرش تفاوت های زن و شوهر  باشید. این کاملا طبیعی است که افراد با تفاوت ها و دیدگاه های مختلف در کنار هم قرار می گیرند، زیرا غیرممکن است که بتوان در کنار فردی قرار گرفت که صد در صد به ما شبیه باشد.

 

 ../../../files/filemanager/Live/difference-between-couple-1.jpg

 

توجه به تفاوت ها در رفتار با همسر

وقتی دو نفر می خواهند در کنار هم قرار بگیرند، به دلیل داشتن نگرش های مختلفی که زن و مرد نسبت به مسائل دارند دچار سوء تفاهم و اختلاف می شوند. در صورتی که تفاوت های زن و شوهر کاملا طبیعی است و باید بتوان این تعارضات را به عنوان بخشی از طرف مقابل پذیرفت. دیدی که افراد نسبت به ازدواج دارند این است که فکر می کنند بعد از ازدواج و رفتن زیر یک سقف مسائل و مشکلات آن ها حل می شود. در صورتی که این یک باور اشتباه است که طرف مقابل آمده است تا خواسته های ما را برآورده کند.

اغلب دعوا های زناشویی هم دقیقا سر این خواسته ها و عدم پذیرش تفاوت های زن و شوهر است. انتظار دارند که خواسته ها و اولویت های آن ها پوشش داده شود. زمانی هم که اولویت های زن و مرد در زندگی و انتخاب متفاوت باشد، باعث دلخوری و ناراحتی می شود.

موضوعی که باعث شکاف عاطفی بین شما و همسر تان می شود این نیست که او نمی تواند نیاز شما را برآورده کند، بلکه او نمی تواند باور، سلیقه، ارزش، اولویت ها و خواسته های شما را تامین کند.

 

پذیرش تفاوت های زن و شوهر 

 

 آیا ازدواج نشانه خوشبختیه؟

فراموش نکنید که ازدواج با این دید که من می روم تا یک نفر من را به کمال و خوشبختی برساند کاملا غلط و اشتباه است. هیچ وقت در زندگی منتظر نباشید تا فرد مقابل، حال شما را خوب کند. بلکه فقط خود شما، مسئول حال خوب خودتان هستید. باید بتوانید شرایط خاصی که در زندگی به وجود می آید، را مدیریت کنید و برای آن شرایط  و لذت بردن از آن برنامه ریزی کنید. قرار نیست چون همسرم مشغله های کاری بسیاری دارد و نمی تواند خیلی برای من و زندگی زمان بگذارد، دیگر امکان شادی و لذت بردن از زندگی برای من هم وجود نداشته باشد.

زمانی می شود یک رابطه آرام و قوی را تجربه کرد که بتوان تفاوت ها را درک کرد و به آن ها احترام گذاشت و یا نسبت به این تفاوت ها به یک سازگاری و توافق رسید. به دنبال این نباشیم که باور و ارزش های خودمان را به دیگری تحمیل کنیم.

 

 تفاوت های زن و شوهر

 

پذیرش تفاوت ها در زندگی

پذیرش تفاوت های زن و شوهر بسیار منطقی و کاربردی است. هیچ فردی شبیه به ما وجود ندارد. حتی دو خواهر در یک خانواده از زمین تا آسمان با هم تفاوت دارند. شما باید آنقدر هنرمند باشید تا بتوانید تنهایی خودتان را به بهترین و شاد ترین شکل ممکن بسازید. نه اینکه منتظر فرد دیگری بمانید تا بیاید و او حال شما را خوب کند. فردی می تواند یک رابطه شاد و خوب در زندگی مشترک بسازد، که قادر باشد تنهایی خودش را به بهترین شکل پر کند و بتواند زمینه های تفریح و رشد را در زندگی اش ایجاد کند.

 

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

پذیرش تفاوت های زن و شوهر

00 ساعت و 41 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

1399/10/4 13:20  مدت زمان عضویت:861 روز
0
همیشه براتون بهترین ها رو ارزو میکنم پریسا جون * خدا خیرتون بده ویدیو هاتون عالیه رایگان هم هست خیلی خوبه
برنامه های مرتبط