به من اطلاع بده!

با کلیک بر روی "Allow" از تخفیف ها و پیام های سایت مطلع شوید.
شماره تماس پشتیبانی
02188915004

جدیدترین و متفاوت ترین روش تناسب اندام

زمان باقی مانده:
همین الان کلیک کنید
همین الان کلیک کنید

ساختن رابطه خراب شده

نیاز به پشتیبانی دارید
پشتیبانی از طریق تلگرام
یا
تماس با شماره:
021-88915004
اطلاعات برنامه آموزشی
زمان برنامه 00:36
نوع برنامه ویدئو
تعداد قسمت 1
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
دانلود اپلیکیشن اندروید
با اپلیکیشن به راحتی می توانید برنامه های آموزشی را ببینید.

پریسا نصری

مدرس این برنامه

عضو هیئت مدیره سازمان مردم نهاد خانواده موفق با همکاری استانداری تهران با هدف تحکیم بنیان خانواده
فعالیت در حوزه بالا بردن آمار ازدواج و پایین آوردن آمار طلاق
دارای 8سال سابقه ی مطبوعاتی و فرهنگی
مدیر روابط عمومی مجله روانشناسی شادکامی
مدیر اجرایی انتشارات فریور
عضو سرای روزنامه نگاران کشور

صفحه مدرس
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!
درباره این برنامه

ساختن رابطه خراب شده

یک رابطه خراب شده را می توان از اول شکل داد و آن را ترمیم کرد؟ برای اینکه ببینیم آیا می شود یک ارتباط ناموفق و مشکل دار را درست کرد یا خیر، باید به زخم ها و آسیب هایی که در رابطه ایجاد شده توجه کنیم. عمق جراحاتی که در رابطه ایجاد شده است چقدر است؟ این زخم به چیز هایی آسیب رسانده است؟ به ذهن، قلب و یا روح شما؟ آیا این زخم و شکاف ها قابل مرمت و باز سازی هستند؟ ساختن رابطه خراب شده امکان پذیر است؟ بله! تا انتهای این متن همراه من باشید. یا میتوانید ویدئوی زیر را به صورت رایگان ببینید.

یا انقدر بزرگ و عمقی هستند که که دیگر امکان اصلاح و جبران آن ها نیست؟ ساختن رابطه خراب شده ممکن است به شرطی که دو طرف اراده ای برای ساختن داشته باشند. به اضافه اینکه نسبت به مشکلات و دلایل خراب شدن رابطه باید آگاهی لازم را داشته باشند.

در رابطه عاطفی در هر زمان و مرحله ای از ارتباط ممکن است اتفاقاتی بیفتد که هر دو نفر و یا یکی از طرفین از هم دلگیر و دلخور شوند. از آنجایی هم که دو طرف توانایی مذاکره کردن و بیان کردن این دل چرکینی و دل شکستگی را ندارند، تمام این کدورت ها در دل می ماند  تبدیل به یک بحران و فاجعه می شود.

 

ساختن رابطه

 

خراب شدن رابطه عاشقانه

این بحران ها دقیقا دست روی هیجانات یک رابطه می گذارند و از نظر جسمی، روحی و احساسی باعث فاصله افتادن بین افراد می شود. زیرا هر یک از این افراد مسائل را فقط از زاویه دید خودشان نگاه می کنند. سهم خود را در بروز مشکلات بسیار کوچک و ناچیز می دانند و همیشه ایراد را در طرف مقابل می بینند.

در رابطه عاطفی باید پیدا کرد که این زخم ها به چیزی هایی در فرد و ارتباط خدشه وارد کرده است. زیرا عمق زخم های عاطفی که ایجاد می شود متفاوت است. برخی از این جراحات کوچک و سطحی هستند و برخی هم مثل خیانت انقدر عمیق و بزرگ است، که تمام روح و روان فرد را بهم می ریزد. در بحث خیانت اولین آسیبی که فرد می بیند این است که او احساس می کند تمام هست و نیست زندگی اش را از او گرفته اند و تمام عزت نفس اش را از دست می دهد.

زمانی که این آسیب ها و دلخوری برطرف نشوند، یک دنیا غم و غصه روی هم جمع می شود و باعث می شود روان فرد صدمه ببیند. قدرت تصمیم گیری درست و حل مشکل از او گرفته می شود و اولین چیزی که به ذهن می رسد خروج از رابطه و ترک طرف مقابل است. ساختن رابطه خراب شده باید مرحله به مرحله پیش برود.

 

 ساختن رابطه خراب شده

 

 بی اعتمادی به همسر

زمانی که رابطه ویران شده و می خواهید آن را درست کنید، اولین و مهمترین بخشی که باید به آن توجه داشته باشید، بخش دیوار اعتماد است. زیرا هر فردی دیواری از اعتماد از طرف مقابل را در ذهن خودش می سازد و زمانی که این دیوار خرد و متلاشی شود، اطمینان و اعتماد که پایه های اصلی و محکم یک رابطه است را نابود می کند. ساختن رابطه خراب شده با جلب دوباره اعتماد به یکدیگر ممکن می شود.

میزان تخریب دیوار اعتماد هم دقیقا بستگی به نوع زخم و آسیبی که فرد دیده است، دارد. به عنوان مثال در بحث خیانت آنقدر این جراحت و آسیب روحی عمیق و دور از انتظار است که می تواند این دیوار را به کلی تخریب کند.

اولین گزینه ای که برای ترمیم دیوار فرو ریخته اعتماد و جبران ضرر باید به آن توجه داشت، "زمان" است. خراب کردن همیشه خیلی آسان است و با یک اتفاق، کلام، تلفن و پیام در یک چشم به هم زدن همه چیز تغییر می کند. اما ساختن و جلب اعتماد دوباره خیلی سخت تر است و نیاز به زمان و صبر زیادی است. گذر زمان به شما فرصت اقدام و اعتماد سازی و بعد از آن حل مشکل را می دهد.

مثلث رابطه یا عشق

زمانی که رابطه ی عاطفی دچار آسیب می شود و می خواهید ببینید، مشکل کجای کار است. چه چیز هایی در رابطه دچار صدمه و تخریب شده است و چگونه می توان این جراحات و ضرر ها را بهبود بخشید، باید مثلث رابطه عاطفی را بررسی کنید.

مثلث رابطه دارای سه ضلع است. یک ضلع آن شناخت و صمیمیت، ضلع دیگر تعهد و وفاداری و ضلع سوم آن هیجانات جسمی و جنسی در رابطه است. ببینید مشکلی که در رابطه شما به وجود آمده است، کدام یک از این اضلاع را تحت الشعاع قرار داده است. عمق زخم و جراحتی که فرد دیده است دقیقا تعیین کننده مدت زمانی است که برای ترمیم و بازسازی دوباره رابطه نیاز است. خیلی وقت ها هم افراد می دانند که اشتباه از جانب آن ها بوده و می خواهند آن را برطرف و جبران کنند، ولی می بینند که طرف مقابل اصلا این فرصت را به آن ها نمی دهد و از این قضیه ناراحت و گله مند می شوند.

 

 ساختن رابطه

 

جلب اعتماد همسر

فراموش نکنید که یکی از مهمترین گزینه هایی که برای رفع دلگیری ها و دل شکستگی های عاطفی باید در نظر داشت این است که باید به کسی که از دست شما ناراحت و زخم خورده است فرصت دهید تا شدت خشم و فشار های روانی او کاهش پیدا کند و بعد از او درخواست گفتگو صحبت داشته باشید.

همه ی افراد قبل از ازدواج به نیت ساختن روز های زیبا تر و خوشبختی، وارد زندگی مشترک می شوند و انتظار دارند همه چیز طبق همان پیش فرض های ذهنی آن ها به بهترین شکل پیش رود. به همین دلیل اصلا انتظار و آمادگی رویارویی با هیچ گونه چالش و مشکلی را ندارند و همین مسئله باعث بروز دلخوری و دلسردی آن ها در رابطه عاطفی می شود. هر زن باهوش و هر مرد باهوشی باید این آگاهی را داشته باشند که زندگی بالا و پایین دارد.  باید بدانند که ممکن است اتفاقاتی را تجربه کنند که  دیوار اعتمادی در دو طرف دچار آسیب شود و آن ها وظیفه دارند، به فکر پیدا کردن راه حلی برای ترمیم و بهبود آن ها باشند.

 

 ساختن رابطه

 

پایان دادن به رابطه

اگر هم به هر دلیلی دیگر شرایط ماندن و در کنار هم بودن را ندارید و رابطه با شکست مواجه شد، فکر نکنید که دنیا به آخر رسیده است. درست است که جدایی و شکست سخت و دردناک است، ولی شما باید این واقیعت را بپذیرید و با آن کنار بیاید و روی خودتان کار کنید و به خودتان زمان دهید. زیرا تنها دلیل شادی در زندگی تان فقط خود شما هستید نه حضور شخص دیگری در کنار شما. همیشه به ساختن رابطه خراب شده فکر نکنید!

ممکن است شما هیچ وقت قادر به ساختن دوباره یک رابطه نباشید. به دلیل اختلافات عمیق ممکن است هرگز موفق به این کار نشوید. در این حالت بهترین کار ترک رابطه است . بدون اینکه به یکدیگر ضربه بزنید.

در نهایت برای جلوگیری از اتفاقات و صدمات بزرگ تر همیشه سعی کنید مشکلات را تا کوچک هستند، حل کنید. گاهی این مشکلات کوچکی که نادیده گرفته می شوند و در زمان مناسب برطرف نمی شوند، باعث خسارات و بروز مشکلات بزرگی می شود که دیگر ترمیم آن ها اصلا کار راحتی نخواهد بود. بنابراین اجازه ندهید که مشکلات آن قدر بزرگ و سنگین شود که دیگر فرصتی برای جبران آن ها وجود نداشته باشید. مهمتر از همه هم این است که هر دو نفر در رابطه باید خواهان تغییر و بهبود شرایط باشند و به یکدیگر زمان و فرصت دهند، و به بهتر شدن رابطه کمک کنند. فراموش نکنید که همه ی انسان ها مثل خود شما ممکن است خطا و اشتباه داشته باشند و باید بجای سرزنش و خود خوری کردن، هم به خودتان و هم به دیگران فرصت بخشش و جبران را دهید.

 

نمایش بیشتر
جلسات این برنامه

ساختن رابطه خراب شده

00 ساعت و 36 دقیقه
مشاهده نشده
نیاز به مشترک شدن
میخواهم به رایگان مشترک شوم!
رایگان
برای دیدن این برنامه رایگان روی دکمه بالا کلیک کنید!

ثبت نظر و یا سوال

تاکنون نظری ثبت نشده است !
برنامه های مرتبط